پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 141 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 141 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Vote_rcapدانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Voting_bar1دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Vote_lcap 
حمیده ناصری
دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Vote_rcapدانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Voting_bar1دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل

+25
manoto
mahbad
hossein_manila
nasim
Nooshin.shourcheh
milad b
pasargad
Annie
Abootabikh
gharibe
iziranzamin
باران جان
afrooz
darya
سوگند
sss638
فرشته بیژنی
elham_ga
ghoghnos
malahat
admin
میثم طهماسبی
sunlight
saro
simin
29 مشترك
رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
نويسندهپيام
simin
ORODIST
ORODIST
simin

تعداد پستها : 135
آدرس : تهران
از ایشان سپاسگزاری شده : 9
Registration date : 2008-12-16

دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Empty
پستعنوان: پرواز به سوئد   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالثلاثاء مارس 24, 2009 1:19 pm

به نظر شما بهترین خط هواپیمایی برای رفتن به سوئد (استکهلم) چیه؟
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
saro

تعداد پستها : 2
آدرس : ايران
از ایشان سپاسگزاری شده : 0
Registration date : 2009-06-22

پستعنوان: ادامه تحصيل در سوئد   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يونيو 22, 2009 6:55 am

ghfh سلام به همه ايراني هاي عزيز
اميدوارم همگي سلامت و شاد و البته ايراني باشيد! من فارغ التحصيل رشته نرم افزار کامپيوتر در مقطع کارشناسي (ليسانس) هستم. سوال من اينه که آيا امکان ادامه تحصيل براي اين رشته و براي مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا در سوئد هست؟ دانشگاه هاي معتبر و معروف سوئد در کدام شهرها هستند و تقريبا هزينه هر ترم تحصيل در آنها چقدر است ؟ هزينه زندگي در سوئد چقدر هست (البته براي يک دانشجو) و اينکه آيا ميشه اونجا در کنار تحصيل کار کرد؟ سوال آخر اينکه اگه بر فرض کسي براي ادامه تحصيل در اونجا پذيرفته بشه ، آيا به همسرش هم ويزا ميدن يا نه؟! ممنون ميشم اگه اطلاعاتي در اختيارم بذاريد و يا سايت مرتبطي رو معرفي کنيد. ايراني سرفرازي حتي دور از وطن
saro

آدرس : ايران
Registration date : 2009-06-22

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالثلاثاء يونيو 23, 2009 10:39 am

ممنون از اين همه پاسخ !
sunlight

تعداد پستها : 3
از ایشان سپاسگزاری شده : 3
Registration date : 2009-08-23

پستعنوان: شرايط اقدام براي مهاجرات و تحصيل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالأحد أغسطس 23, 2009 10:42 am

با سلام
من و همسرم قصد ادامه تحصيل در سوئد را داريم.
با توجه به اينكه دانشگاههاي سوئد براي ادامه تحصيل هزينه اي دريافت نمي كنند و مي خواستيم بدونيم كه اقدام براي گرفتن ويزاي تحصيلي چه قدر طول مي كشه و چه مراحلي بايد طي بشه ؟ ضمن اينكه آيا پيدا كردن كار در حين تحصيل امكان پذير هست يا خير ؟ شرايط كاري و هزينه زندگي چه جوريه ؟ همونطور كه مي دونيد هر چي هم پول از ايران همراه داشته باشي پس از تبديل به يورو ارزشي نداره و به سرعت از بين ميره ( البته رقم هاي ميلياردي رو نمي گم چون اگه ميلياردي پول داشتيم كه فكر مهاجرت به سرمون نميزد با تشكر از شما و وقتي كه براي پاسخ مي گذاريد .)
sunlight

تعداد پستها : 3
از ایشان سپاسگزاری شده : 3
Registration date : 2009-08-23

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالثلاثاء أغسطس 25, 2009 7:52 pm

سلام
من اطلاعات زيادي در مورد زندگي در سوئد ندارم ولي ميدونم هزينه تحصيلي رايگان هست و مي مونه شرايط كار و زندگي كه منم دنبالش هستم .
میثم طهماسبی
مدیر ارشد انجمن ( ایرانیان مقیم سوئد )
میثم طهماسبی

تعداد پستها : 93
آدرس : www.youtube.com/Sirmeysam
از ایشان سپاسگزاری شده : 48
Registration date : 2009-12-17

پستعنوان: شرايط اقدام براي مهاجرات و تحصيل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالخميس ديسمبر 17, 2009 6:09 pm

سلام

شرایط تحصیل در سوئد برای ایرانیان مهیاست و امکان گرفتن آن نیز زیاد وقت گیر و پیچیده نیست. کافی است که سری به وب سایت www.studera.nu بزنید و مطالب آن را مطالعه کنید. در این سایت همه اطلاعات لازم قرار دارد و از همین طریق هم میتوانید ثبت نام کنید و مدارک را ارسال کنید و از همین طریق هم دعوت نامه را به امیدخدا بگیرید و تقدیم سفارت سوئد در تهران کنید. پس مطالعه این سایت برای ورود به سوئد کفایت میکند.

در رابطه با هزینه ها باید عرض کنم به نسبت ایران کمی گران است ولی در مجموع ارزش دارد. البته شهر با شهر متفاوت است ولی ماهی 10 هزار کرون، معادل هزار یورو حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان برای هر شخص کافی به نظر میرید. البته در خود سایت Studera گفته شده که 7 هزار کرون کفایت میکند ولی به نظرم کمی غیر واقعی می آید. البته مسلما هر کس هزینه های متفاوتی دارد ولی همین حدود حساب بفرمائید.

در رابطه با کار، شما اجازه کار دارید، هم متقاضی و هم همسر ایشان، ولی 3 مشکل وجود دارد که میتوانم بگویم کار پیدا کردن و کار کردن را سخت میکند. نخست اینکه دانشجو تقریبا روزی 6 تا 8 ساعت را در دانشگاه میگذراند و عملا فرصت کار نیست، البته بجز تعطیلات. در شهر های کوچک، پرواضح است که تعداد مشاغل کمتر از شهر های بزرگ است واین موضوع وقتی سخت تر میشود که حساب کنید هزار دانشجوی دیگر هم مثل شما دنبال راهی برای کسب درآمد هستند. مهمترین مورد که متاسفانه کمتر اشاره میشود زبان است. اگر زبان سوئدی بلد نباشید، طبیعیه که کار در مشاغلی که با مردم عادی سر و کار دارد تقریبا غیر ممکن است. با این حال عرض میکنم که مشاغل خدماتی چون آرایشگری و مشاغل هنری چون نوازندگی موسیقی و هنرهای دستی از شانس بیشتری برخوردار است.

نکته آخر اینکه سرمای اینجا رو لحاظ کنید البته به اعتقاد من ارزش دارد ولی اگر تجربه سفر به اروپا را ندارید باید عرض کنم طبیعت زیبایی دارد ولی سرمای اینجا کمی سخت تر از تهران است. ولی اگر با اقلیم مشکلی نداشته باشید عرض میکنم که استاندارد بالای زندگی و رفاه فاکتور اصلی شخص من برای اقامت در سوئد بود.

امیدوارم توانسته باشم دید واقع بینانه ای به شما بدهم.

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:14 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
http://www.ilovedogs.blogfa.com/
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالخميس ديسمبر 17, 2009 6:22 pm

با اینکه من پرواز خارجی رو ترجیح میدادم ولی فکر میکنم کوتاهترین حالت استفاده از ایران ایر باشه، پروازهای تهران به استکهلم، یوتبری (گوتنبرگ) و کپنهاگ در دانمارک است.

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:15 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
admin
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
admin

تعداد پستها : 1473
آدرس : Swedish Orodists
از ایشان سپاسگزاری شده : 4
Registration date : 2008-10-23

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالجمعة ديسمبر 18, 2009 8:31 am

Sirmeysam نوشته است:
با اینکه من پرواز خارجی رو ترجیح میدادم ولی فکر میکنم کوتاهترین حالت استفاده از ایران ایر باشه، پروازهای تهران به استکهلم، یوتبری (گوتنبرگ) و کپنهاگ در دانمارک است.

پاینده ایران

سپاس از اطلاعات خوبی که به علاقمندان ارایه فرمودید ghfh
https://swedish-orodists.forumfa.net
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: تحصیل در سوئد   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالجمعة ديسمبر 18, 2009 12:26 pm

سلام

شرایط تحصیل در سوئد برای ایرانیان مهیاست و امکان گرفتن آن نیز زیاد وقت گیر و پیچیده نیست. کافی است که سری به وب سایت www.studera.nu بزنید و مطالب آن را مطالعه کنید. در این سایت همه اطلاعات لازم قرار دارد و از همین طریق هم میتوانید ثبت نام کنید و مدارک را ارسال کنید و از همین طریق هم دعوت نامه را به امیدخدا بگیرید و تقدیم سفارت سوئد در تهران کنید. پس مطالعه این سایت برای ورود به سوئد کفایت میکند. برای رشته نرم افزار انتخابهای بسیاری وجود دارد که میتوانید خودتون بررسی کنید و پنج رشته را به ترتیب اولویت مشخص کنید

اقامت هم به صورت یک ساله خواهد بود و به شرط پاس کردن حداقل 30 واحد در هر سال برای سال بعد تمدید خواهد شد( احتمالا این عدد برای سال آینده میلادی به 20 واحد کاهش خواهد یافت). هم همسر و هم فرزندان زیر 18 سال شما، به عنوان همراه میتوانند درخواست ویزا کنند و مشکلی هم برای صدور ویزا نخواهند داشت.

در رابطه با هزینه ها باید عرض کنم به نسبت ایران کمی گران است ولی در مجموع ارزش دارد. البته شهر با شهر متفاوت است ولی ماهی 10 هزار کرون، معادل هزار یورو حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان برای هر شخص کافی به نظر میرید. البته در خود سایت Studera گفته شده که 7 هزار کرون کفایت میکند ولی به نظرم کمی غیر واقعی می آید. البته مسلما هر کس هزینه های متفاوتی دارد ولی همین حدود حساب بفرمائید.

در رابطه با کار، شما اجازه کار دارید، هم متقاضی و هم همسر ایشان، ولی 3 مشکل وجود دارد که میتوانم بگویم کار پیدا کردن و کار کردن را سخت میکند. نخست اینکه دانشجو تقریبا روزی 6 تا 8 ساعت را در دانشگاه میگذراند و عملا فرصت کار نیست، البته بجز تعطیلات. در شهر های کوچک، پرواضح است که تعداد مشاغل کمتر از شهر های بزرگ است واین موضوع وقتی سخت تر میشود که حساب کنید هزار دانشجوی دیگر هم مثل شما دنبال راهی برای کسب درآمد هستند. مهمترین مورد که متاسفانه کمتر اشاره میشود زبان است. اگر زبان سوئدی بلد نباشید، طبیعیه که کار در مشاغلی که با مردم عادی سر و کار دارد تقریبا غیر ممکن است. با این حال به عنوان مثال عرض میکنم که مشاغل خدماتی چون آرایشگری و مشاغل هنری چون نوازندگی موسیقی و هنرهای دستی از شانس بیشتری برخوردار است.

نکته آخر اینکه سرمای اینجا رو لحاظ کنید البته به اعتقاد من ارزش دارد ولی اگر تجربه سفر به اروپا را ندارید باید عرض کنم طبیعت زیبایی دارد ولی سرمای اینجا کمی سخت تر از تهران است. ولی اگر با اقلیم مشکلی نداشته باشید عرض میکنم که استاندارد بالای زندگی و رفاه فاکتور اصلی شخص من برای اقامت در سوئد بود.

امیدوارم توانسته باشم دید واقع بینانه ای به شما بدهم.

پاینده ایران
malahat

تعداد پستها : 4
Registration date : 2010-01-10

پستعنوان: salam aghaie meysam   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 2:36 am

khoda ro shokr yeki peida shod adresesho bede ma chand ta soal beporsim.khahesh mikonam javabe soalamo bedin va rahnamaieem konin.
man 27 sal va hamsaram 28 sal dare va doktoraie dampezeshki ba moadele 18 ke fekr konam oonja foghe lisans mahsoob mishe va man lisanse zist shenasi daram.bache ham nadarim.man ta khordad iltes ro migiram vali hamsarm tool mikeshe ye kam bishtar.mishe ke man vizaie tahsili begiram va berim soed man dars bekhoonam va oon kar kone?
aya vase dampezeshki kari hast?
va mishe bad az eghamatemoon hamsaram dars bekhoone?
ta 10% ham mitoonam az dakhele soed komak begiram(ashnaiane door)
mamnoon misham javabamo sari bedin
montazere pasokhetoon mimoonam
eradat mande shoma
Malahat

میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 6:58 am

با سلام و سپاس از اینکه سوال خود را نیز با سایرین به اشتراک قرار دادید. به ترتیب جواب سوالات شما رو می دم.

اینکه مدرک همسر شما دکترا محسوب میشه و یا کارشناسی ارشد باید عرض کنم که من هم این مطلب را شنیدم ولی نمیتونم تاییدش کنم. بهتره که از کانالهای رسمی این موضوع رو جویا بشید.

بله این امکان وجود داره که شما تشریف بیارید و درس بخونید و همسرتون کار کنه، البته شرایط کاری رو باید داشته باشید. همونطور که قبلا عرض کردم شانس پیدا کردن کار در شهرهای کوچک به مراتب کمتر از شهرهای بزرگتر است. نکته دیگه اینکه همسر شما باید به زبان سوئدی تسلط داشته باشه تا بتونه کار پیدا کنه. بنابر این شاید بهتر باشه که ایشون زبان محلی رو هم شروع به خوندن کنن.

کار مسلما برای هر رشته ای هست، به شرطی که سابقه خوبی داشته باشید، طبیعیه که هر کارفرمایی ترجیح بده بهترین رو انتخاب کنه، چه در ایران، چه در اروپا.

هیچ منعی برای کار کردن یا درس خوندن هر دوی شما وجود نداره ولی این رو بدونید با توجه به اینکه روزی 6-8 ساعت مفید را در دانشگاه هستید، کار کردن چندان ساده نخواهد بود.

باز توصیه میکنم که سری به سایت https://www.studera.nu/studera/1374.html بزنید و شرایط رو شخصا مطالعه کنید

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:16 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
malahat

پستعنوان: salam   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 7:04 am

از لطف شما ممنونم.
مثل اینکه ما باید همینجا بمونیم
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 7:09 am

سلام
من مطلقا عرض نکردم که بهتره ایران بمونید. راهنمائی کردم که فکر کردم بهتره قبل از اومدن بدونید.
دانشجویان زیادی در هر شهر هستند که دنبال کار میگردند و مسلما کارفرما ترجیح میدهد که بهترین را انتخاب کند. مطلب بعد هم اینکه زبان رسمی این کشور سوئدی است، درسته که انگلیسی هم میتونید صحبت کنید ولی هیچ فروشنده ای حتی در ایران حاضر نمیشود کسی را استخدام کند که مثلا عربی یا حتی انگلیسی با مشتریانش صحبت کند.

متاسفانه اکثر کسانی که می آیند این پند را ساده میگیرند و وقتی با واقعیت روبرو میشوند که خیلی دیره.

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:17 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
malahat

پستعنوان: واسم دعا کنین   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 7:17 am

من اصلا منظورم این نبود.
شما خیلی هم لطف کردین از اطلاعاتتون ممنون واقعا.
یه زمانی تصمیمم جدی بود اما الان یه مدته که دارم سختیهاشو میفهمم.
اما الان هیچ انگیزه ای واسه اینجا موندن ندارم.
خانوادم رفتن مالزی ولی من اونجا نمیتونم برم.چون دامپزشکی بردی نداره.
زندگیمم همین طور بلا تکلیف مونده.
باور کنین چیزی واسه خونم نمیخرم به امید اینکه دارم میرم
نمیدونم واسم دعا کنین
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 11, 2010 9:19 am

من شرایط مالزی رو میدونم، مدتی اونجا بودم با اینکه اینجا جاش نیست ولی اونجا هم گزینه بدی به حساب نمیاد، البته کار پیدا کردن در هر کشوری سخت شده ولی لااقل از سرمای -15 درجه اونجا خبری نیست.

توصیه من رو شنیدید، سوئد محل بسیار خلوت و دنجیه برای فرار از شلوغی و کمی تمرکز و ادامه تحصیله ولی هزینه ها رو باید در نظر گرفت. معمولا هزینه های دانشجوها از ایران تامین میشه ولی همانطور که به دیگر دوستان عرض کردم، با انجام فعالیتهای هنری و ورزشی هم میشه موقعیتهایی رو بوجود آورد. هفته گذشته یکی از مراکز دانشگاهی نیاز به یک مربی تنیس داشت که از شانس خوب ما، به دوستی مثل شما که سوالاتی مشابه ازم پرسیده بود معرفی کردم و شکر خدا الان هم مشغول مربیگری هستند.

پس امید رو نباید از دست داد. پیشنهاد میکنم با برخی صاحب نظران مسائل مهاجرت مشورت کنید. سوئد تا به امروز میزبان خوبی برای امثال ما بوده است و امید که این روند هم ادامه پیدا کنه

به امید روزی که همه به خونه برگردیم و با هم بسازیمش

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:17 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
malahat

پستعنوان: bazam salam   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالثلاثاء يناير 12, 2010 2:09 am

سلام
از اینکه افرادی مثل شما هستند که به هموطنانشون کمک میکنند آدم واقعا خوشحال میشه.
از توصیه ها و راهنماییهاتون بازم ممنون
موفق باشید
ghoghnos

ghoghnos

Registration date : 2010-01-15

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالجمعة يناير 15, 2010 6:26 am

من با میثم موافقم دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 70390
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالسبت يناير 16, 2010 10:26 am

سلام دوست عزیز
آیا سوال شما هنوز در مورد پناهندگی است؟
من قبلا هم عرض کردم که شخصا اطلاعاتی در مورد پناهنگی ندارم، علتی هم که جواب ندادم امیدوارم بودم دوستانی که در این مورد صاحب نظر هستند پاسخی ارائه کنند که متاسفانه حتما مجالی دست نداده تا پاسخ در خوری برایتان ارسال کنند. امید روزی شاهد آن باشیم که همه برای حل مشکلات هموطنان آماده باشیم.

ما چند نوع پناهندگی دارم که شرایط هر کدام بسته به نوع فرق میکنه. در مواردی هم الزاما دادگاه باید موضوع رو بررسی کنه که این البته به تشخیص افسر پرونده مشخص میشه. گو اینکه دوست ندارم این راه پیموده بشه ولی بنا رو بر این قرار میدیم که همه گزینه ها پیموده شده و فکر میکنید که این آخرین گزینه موجود خواهد بود.

در اون صورت بفرمائید چه نوع پناهندگی مد نظر شماست و دلایل خودتون رو هم مطرح کنید، ما هم سعی میکنیم از دوستان متخصص استعلام کنیم تا بلکه گره ای از مشکل باز شود.

پاینده ایران

اين مطلب آخرين بار توسط میثم طهماسبی در السبت مارس 06, 2010 11:18 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
elham_ga

تعداد پستها : 5
از ایشان سپاسگزاری شده : 2
Registration date : 2010-01-17

پستعنوان: !!!   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالأحد يناير 17, 2010 5:03 pm

سلام.من الهام هستم از شیراز ودر رشته معماری مقطع کاردانی درس میخامم.
میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل حتما باید لیسانس گرفت؟!
درضمن بعدازتمام کردن درس جگونه میتونیم واسه همیشه اونجازنوگی کرد؟!
لطفا زودجواب بدهید.ممنون
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالأحد يناير 17, 2010 6:45 pm

با سلام

اگر مدرک شما فوق دیپلم باشه، یعنی بتونید ریز نمرات تایید شده از دانشگاه و یا از وزارت علوم ایران داشته باشید، میتونید در مقطع کارشناسی مرتبط تقاضای پذیرش بدید. برای این کار باید مدرک زبان، ریز نمرات دیپلم و ریز نمرات پیش دانشگاهی رو ارائه کنید. پس از تایید پذیرش شما، باید با برد آموزشی دانشگاه مکاتبه کنید تا واحدهای کاردانی رو بررسی کنند.

ذکر چند نکته لازمه، نخست اینکه دانشگاه در رد یا قبول مدارک مختار است و الزاما ممکنه مدارک رو قبول نکنند. نمرات زیر 12 ممکنه تایید نشه. مطلب مهم اینکه باید صورت جلسه محتویات هر درس رو از وزارت علوم بگیرید و سپس ترجمه رسمی بکنید، این کار زمان بر هست ولی کاملا شدنی و صد البته قانونیه.

در نهایت دانشگاه دروس پاس شده در پیش دانشگاهی و کاردانی را تایید کرده و به شما امکان ادامه تحصیل مثلا از سال دوم را میدهد. لازم به ذکره که دوره کارشناسی فنی و تجربی در سوئد 3 ساله است.

متوسط هر ماه 10 هزار کرون، معادل هزار یورو، حدود یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه زندگی در شهر متوسط در نظر بگیرید که تا حدود 800 یورو هم قابل کاهشه. از شما دعوت میکنم به پست های قبل تر من مراجعه کنید و اطلاعات بیشتر رو مطالعه بفرمائید.

پاینده ایران
فرشته بیژنی
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
فرشته بیژنی

تعداد پستها : 1705
آدرس : Sweden.Stockholm
از ایشان سپاسگزاری شده : 484
Registration date : 2008-10-26

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 18, 2010 2:00 am

Sirmeysam نوشته است:

با سلام

اگر مدرک شما فوق دیپلم باشه، یعنی بتونید ریز نمرات تایید شده از دانشگاه و یا از وزارت علوم ایران داشته باشید، میتونید در مقطع کارشناسی مرتبط تقاضای پذیرش بدید. برای این کار باید مدرک زبان، ریز نمرات دیپلم و ریز نمرات پیش دانشگاهی رو ارائه کنید. پس از تایید پذیرش شما، باید با برد آموزشی دانشگاه مکاتبه کنید تا واحدهای کاردانی رو بررسی کنند.

ذکر چند نکته لازمه، نخست اینکه دانشگاه در رد یا قبول مدارک مختار است و الزاما ممکنه مدارک رو قبول نکنند. نمرات زیر 12 ممکنه تایید نشه. مطلب مهم اینکه باید صورت جلسه محتویات هر درس رو از وزارت علوم بگیرید و سپس ترجمه رسمی بکنید، این کار زمان بر هست ولی کاملا شدنی و صد البته قانونیه.

در نهایت دانشگاه دروس پاس شده در پیش دانشگاهی و کاردانی را تایید کرده و به شما امکان ادامه تحصیل مثلا از سال دوم را میدهد. لازم به ذکره که دوره کارشناسی فنی و تجربی در سوئد 3 ساله است.

متوسط هر ماه 10 هزار کرون، معادل هزار یورو، حدود یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه زندگی در شهر متوسط در نظر بگیرید که تا حدود 800 یورو هم قابل کاهشه. از شما دعوت میکنم به پست های قبل تر من مراجعه کنید و اطلاعات بیشتر رو مطالعه بفرمائید.

پاینده ایران

ممنون از توضیحات کامل و کارشناسانه شما دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 777479
پاینده ایران دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 250833
sss638

تعداد پستها : 1
Registration date : 2010-01-25

پستعنوان: سوال در مورد تحصیل در سوئد   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 25, 2010 5:50 am

salam doostan aziz man ye soal az iranian moghime soooed dashtam

man alan daram foghe diplome camputer migiram va madrak toofel ro ham daram
va ino midoonam kee to soued foghe diploom ghabool nist va bayad az aval bekhooni
va hamchenin man pishdaneshgahi naraftam chooon reshtam fani hefei bood hala mishe biam onja edame bedam lisans begiram az aval ya na hatman bayad pishdaneshgahi dashte basham

age koomakam koonid mamnon misham
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالإثنين يناير 25, 2010 1:53 pm

لطفا فارسی تایپ بفرمائید. جواب سوالات شما در پستهای قبلی وجود دارد، برای مثال این پست را مشاهده فرمائید:

http://hakim.dust.tv/forum-f2/topic-t2339.htm

پاینده ایران
میثم طهماسبی
میثم طهماسبی

پستعنوان: رد: دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالثلاثاء يناير 26, 2010 10:09 am

شما فرمودید:

آقا ممنون و لینکی رو که دادین کاملا مطالعه کردم من رشته ام فنی و حرفه ای بوده و پیش دانشگاهی نداشتم بعد زنگ زدم به http://www.lindstrand.se/index.html وکیله گفت سوئد فوق دیپلم رو قبول نداره و باید ار اول بخونید و همچنین بدون پیش دانشگاهی هم نمی شه پس باید بیخیال بشید حالا شما میگید میشه سردرگم شدم

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

عرض من همانی ست که خدمتتون ارائه کردم. بله سوئد چیزی به عنوان فوق دیپلم را نمی پذیرد و شما باید با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی -برای کسانی که دارند- اقدام فرمائید. پس از قبولی در دوره کارشناسی عرض کردم که با بردهای آموزشی دانشگاه مکاتبه فرمائید تا بررسی کنند. اگر سرفصل دروس را ترجمه کرده باشید، نمرات بالای 12 باشد و مطالبی که قبلا عرض شد، واحدهای پایه، تخصصی و عملی شما را خواهند پذیرفت.

پاینده ایران
سوگند

تعداد پستها : 6
از ایشان سپاسگزاری شده : 1
Registration date : 2010-01-30

پستعنوان: احساس غربت در سوئد   دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل Emptyالسبت يناير 30, 2010 7:12 am

سلام میثم جان دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 777479 دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 777479
من این سایت رو اتفاقی دیدم ولی خیلی جالبه که شخصی مثل شما که مسلماً وقت آزاد زیادی هم نداره اینطوری برای دوستان و هموطنانش ارزش قائل میشود و زمان میگذارد . اگر امکان داشته باشه من میخوام در مورد احساس غربت در این کشور و به عبارتی رفتار بومیان آن با خارجی ها بدانم آیا برای شخصی که می خواهد از خانواده اش جدا شود قابل تحمل است یا خیر؟
ممنون از اینکه به سؤالم جواب میدید. دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل 8678

دانستنی های مهاجرت و ادامه تحصیل
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 4رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-
» قانون جدید مهاجرت نیروی کار به سوئد
» دانلود کتاب : چند مطلب دانستنی همراه با شعر
» پست های قدیم مهاجرت و تحصیل
» تحصیل بدون نیاز به زبان انگلیسی
» دانلود کتاب : راهنمای مهاجرت به نرم افزارهای آزاد/متن باز