پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 187 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 187 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Vote_rcapروز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Voting_bar1روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Vote_lcap 
حمیده ناصری
روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Vote_rcapروز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Voting_bar1روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!

3 مشترك
نويسندهپيام
حمیده ناصری
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
حمیده ناصری

تعداد پستها : 1569
آدرس : Sida, Valhallavägen, Stockholm Sweden
از ایشان سپاسگزاری شده : 154
Registration date : 2008-11-13

روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Empty
پستعنوان: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالثلاثاء نوفمبر 25, 2008 1:20 am

رييس سازمان ميراث فرهنگي؛ صنايع دستي و گردشگري با اشاره به اينكه هر سال افرادي مي كوشند بطورغيررسمي در جوار آرامگاه كوروش با برگزاري آيين هايي ياد و نام كوروش را گرامي بدارند گفت:درنظر گرفتن روزي بنام كوروش تا كنون در دستور كار ما نبوده اما اين موضوع قبل بررسي است .

اسفنديار رحيم مشايي روز جمعه افزود: اين موضوع قابل بررسي است كه در تقويم ملي روزي بنام كوروش يا تخت جمشيد داشته باشيم.

وي در باره ابهاماتي كه پيرامون مرمت غير اصولي آرامگاه كوروش مطرح مي شود گفت : آرامگاه كوروش و مجموعه پاسارگاد و تخت جمشيد براي ما بسيار بسيار مهم است و مرمت بناي آن جزء استراتژيك ترين پروژه هاي ميراث فرهنگي قلمداد مي شود.

رييس سازمان ميراث فرهنگي ؛ صنايع دستي و گردشگري كشورگفت : چگونه مي توان براي بنايي كه براي ما حساسيت و اهميت استراتژيك دارد مرمتگراني غير متخصص و غير حرفه اي بكار بگيريم.
مشايي افزود: همه مراحل مرمت اين بنا با استفاده از سنگ و مصالح كارشناسي شده صورت گرفته و خللي در مرمت سقف آرامگاه كوروش يا بدنه آن حاصل نشده است.

وي با بيان اينكه گاه و بيگاه مطالبي راجع به نفوذ نم و آب درون آرامگاه كوروش مطرح مي شود گفت : مطرح مي شود كه زير آرامگاه كوروش آب آمده است ؛ اين مسايل صحت ندارد و مربوط به سد احداث شده در آن منطقه هم نيست ؛ ما آنجا به طور هميشگي كار مي كنيم و نظارت كامل داريم كه مانع از بروز خسارت و آسيب به آرامگاه باشيم و هيچ نگراني آنجا نيست.

رحيم مشايي خاطر نشان كرد: برنامه ما براي تخت چمشيد و پاسارگاد يك برنامه جامع و استراتژيك است كه طي يكي دو سال آينده بتوانيم بطور بسيار برجسته طرح هاي خود را آنجا پياده كنيم .

بناي آرامگاه كوروش در شهرستان پاسارگاد و بناي كهن تخت جمشيد در شهرستان مرودشت و به ترتيب در فاصله 110 كيلومتري و 65 كيلومتري شمال شيراز در استان فارس قرار دارد ؛ اين دو بنا در فهرست ميراث فرهنگي جهاني به ثبت رسيده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالإثنين ديسمبر 14, 2009 1:16 pm

امپراطور یونان به کوروش گفت:
ما برای شرف می جنگیم،وشما برای ثروت!!!
کوروش جواب داد:
هرکس برای نداشته هایش میجنگد.....
حمیده ناصری
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
حمیده ناصری

تعداد پستها : 1569
آدرس : Sida, Valhallavägen, Stockholm Sweden
از ایشان سپاسگزاری شده : 154
Registration date : 2008-11-13

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالإثنين ديسمبر 14, 2009 3:06 pm

sunny نوشته است:
کوروش جواب داد:

affraid affraid عالی بود affraid affraid
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 12:09 pm

کورش بزرگ
الگو و پدر صلح در جهان
براستی تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که چرا شخصیتی مانند کوروش که جهان در برابر بزرگی او شگفت زده است و مشهورترین مورخین و باستان شناسان و خاورشناسان از او به نام ابر مرد تاریخ جهان یاد کرده اند چرا تا کنون اسمی از او در ایران برده نشده؟یا هیچ حرکتی که شایسته ی او باشد در جهان نشده است؟آیا ادامه ی را این شخصیت بزرگ جهانی نمی تواند راه نجات ما باشد؟ آیا عربیزه شدن شدن ایران ما به همین دلیل نبوده است که نامی از کوروش آورده نشود؟ آیا برای ایران که خود کوروش را دارد و خود مهد حقوق بشر جهان بوده است-شایسته است که امروز دنیا ما را به عنوان مهد تروریست و خشونت و ناقص حقوق بشر خطاب کند؟ کوروش پدر ملتها –بزرگ قهرمان آن روزگار-سرور آسیا کسی که دشمن او را به نیکی ستایش کرد و او را نمونه ی یک شهریار والا می دانست اموز کجاست؟
فره وشی او را می ستاییم...
این هم گوشه ای از شخصیت این ابر مرد جهانی :
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 12:12 pm

پرفسور ایلیف مدیر موزه ی لیورپول انگلستان
در جهان امروز بارزترین شخصیت جهان باستان کوروش شناخته شده است . زیرا نبوغ و عظمت او در بنیان گذاری امپراتوری چندین دهه ای ایران باعث شگفتی است.آزادی به یهودیان و ملتهای منطقه و کشورهای مسخر شده که در گذشته نه تنها وجود نداشت بلکه کاری عجیب به نظر می رسیده است از شگفتی های اوست.
دکتر هانری بر دانشمند فرانسوی-تمدن ایران باستان:
این پادشاه بزرگ یعنی کوروش هخامنشی برعکس سلاطین قسی القلب و ظالم بابل و آشور بسیار عادل و رحیم و مهربان بود زیرا اخلاق روح ایرانی اساسش دین زرتشت بوده به همین سبب بود که شاهنشاهان هخامنشی خود را مضحر صفات (خشترا) می شمردند و همه ی قوا و اقتدار خود را از خداوند دانسته و آن را برای خیر بشرو آسایش و سعادت جامعه ی انسان صرف می کردند.
آلبر شاندور:
شاهنشاهی ایران که پایه گذار آن کوروش بزرگ است،به هیچ وجه بر اساس خشونت پی ریزی نشد.بلکه عکس آن صادق است زیرا با رعایت حقوق مردمان پایه گذاری شد.پارسیها با مساعدت یکدیگر وبه یاری پادشاهان مقتدر خود عظمت و شکوهی را در تاریخ به جای گذاشته اند که نشانه ی نبوغ ونژاد پاک آنان است.نژادی که حماسه ی آنان را همچون آفتابی در تاریکی نشان می دهد.آنان درخششی از خود در جهان گذاشته اند که برای آیندگان نیز خواهد ماند.
ژنرال سرپرسی سایکس:
خوش زبانی او از پاسخی که در داستان رقص ماهیان به یونانیان داده است آشکار است .مطالب کتاب مقدس(تورات)و نوشته های یونانی و سنت های ایرانی همه همداستانند که کوروش باستانی سزاوار لقب بزرگ بوده است.مردم او را دوست می داشتند و پدر می خواندند.ما نیز می توانیم بدان ببلایم که نخستین مرد آریایی که برتاریخ روشن است صفاتی چنان عالی و درخشان داشته است.
ژنرال سرپرسی سایکس بعد از دیدار از آرامگاه شاهنشاه کوروش بزرگ:
من خود سه بار این آرامگاه را دیدار کرده ام،و توانسته ام اندک تعمیری در آن بکنم،و در هر سه بار این نکته را یادآور شدم،که زیارت آرامگاه اصلی کوروش،پادشاه بزرگ و شاهنشاه جهان افتخار کمی نیست و من بسی خوشبخت بوده ام که به چنین افتخاری دست یافته ام.براستی من در گمانم که آیا برای ما مردم آریایی هیچ بنای دیگری هست که از آرامگاه بنیان گذار دولت پارس و ایران ارجمند تر و مهم تر باشد.
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 12:12 pm

کوروش –تورات:
خداوند درباره ی کوروش کوروش می گوید که او شبان من است و هر چه او کند آن است که من خواسته ام.منم که او را از جانب مشرق برانگیختم تا عدالت را روی زمین برقرار کند. من امتها را تسلیم وی می کنم و او را بر پادشاهان سروری می بخشم و ایشان را مثل غبار به شمشیر وی و مانند کاهی که پراکنده شود به کمال او تسلیم می کنم.من کوروش را به عدالت برانگیختم و تمامی راهها را در پیش رویش استوار خواهم ساخت. منم که شاهین خود را(کوروش)از جانب مشرق فرا خواندم و دوران عدالت را نزدیک آوردم. خداوند کوروش را برگزید و فرماندار جهانش کرده است.بازوی او را بر کلدانیها فرو خواهد آورد و راه او را هموار خواهم ساخت.در سال اول سلطنت کوروش پادشاه پارس کلام خدا کامل شد. خداوند روح کوروش پاک را برانگیخت تا در تمامی سرزمینها خود فرمانی صادر کند که (یهوه)خدای آسمانها و تمام ممالک زمین را بر من داده است و امر داده است خانه برای او در اورشلیم بنا کنم.
مولانا ابولکلام احمدآزاد فیلسوف هندی:
کوروش همان ذوالقرنین قرآن است.وی پیامبر ایران بود،زیرا انسانیتو منش و کردار نیک را به مردمان ایران و جهان هدیه داد. سنگ نگاره او با بالهای کشیده شده به سمت خداوند در پاسارگاد وجود دارد.
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 12:13 pm

ملک الشعرای بهار:
ما کودکان ایرانیم
مادر خویش را نگهبانیم
همه از پشت کیقباد و جمیم
همه از نسل پور دستانیم
زاده کوروش و هخامنشیم
پسر مهرداد و فرهادیم
تیره ی اردشیر و ساسانیم
ملک ایران یکی گلستان است
ما گل سرخ این گلستانیم
کجا رفت آن فره ایزدی؟
کجا رفت آن کوروش دادگر؟
کجا رفت کمبوجی نامور؟
میثم طهماسبی
مدیر ارشد انجمن ( ایرانیان مقیم سوئد )
مدیر ارشد انجمن ( ایرانیان مقیم سوئد )
میثم طهماسبی

تعداد پستها : 93
آدرس : www.youtube.com/Sirmeysam
از ایشان سپاسگزاری شده : 48
Registration date : 2009-12-17

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالجمعة فبراير 05, 2010 7:07 pm

سیندخت نوشته است:
sunny نوشته است:
کوروش جواب داد:

affraid affraid عالی بود affraid affraid

ببخشید ولی این جمله منتسب به ناپلئون ست.
http://www.ilovedogs.blogfa.com/
مهمان
مهمان
Anonymous

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالأحد فبراير 07, 2010 7:54 am

آقای طهماسبی،ممنون ازینکه تذکر دادید.
منبع من ایمیلی از دوستانم بوده،بنابراین نمیتوانم از کتاب یا منبع دیگری صحت این جمله را اثبات کنم،(البته دوست من برای من معتبر بوده )
اما گمان می کنم شما می توانید(البته بامنبع) جمله ی منتسب به ناپلئون را برای من قراردهید(تا برای دوستم ارسال کنم )....با تشکر...
و همینطور عذر خواهی از اشتباه ام.....
Asheghe_Tanha
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
Asheghe_Tanha

تعداد پستها : 450
آدرس : شیراز
از ایشان سپاسگزاری شده : 127
Registration date : 2010-01-24

پستعنوان: رد: روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!   روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! Emptyالأحد فبراير 07, 2010 7:57 am

sunny نوشته است:
آقای طهماسبی،ممنون ازینکه تذکر دادید.
منبع من ایمیلی از دوستانم بوده،بنابراین نمیتوانم از کتاب یا منبع دیگری صحت این جمله را اثبات کنم،(البته دوست من برای من معتبر بوده )
اما گمان می کنم شما می توانید(البته بامنبع) جمله ی منتسب به ناپلئون را برای من قراردهید(تا برای دوستم ارسال کنم )....با تشکر...
و همینطور عذر خواهی از اشتباه ام.....

جالبه منم مشتاقم بدانم روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!! 721704

روز كوروش در تقويم قابل بررسي است!!!!!!!!!!!!!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» منشور كوروش به خانه بازمي‌گردد
» /نشست بررسي تحولات خاورميانه و مصر/
» بررسي جايگاه منطقه تاريخي شوش
» بررسي پيشنهاد رشوه پنج ميليوني به نمايندگان
» امروز در واشنگتن بررسي مي شود بحران مالي غرب در نشست سران گروه 20