پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 195 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 195 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
آخرین اخبار ورزشی Vote_rcapآخرین اخبار ورزشی Voting_bar1آخرین اخبار ورزشی Vote_lcap 
حمیده ناصری
آخرین اخبار ورزشی Vote_rcapآخرین اخبار ورزشی Voting_bar1آخرین اخبار ورزشی Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

آخرین اخبار ورزشی

نويسندهپيام
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

تعداد پستها : 495
از ایشان سپاسگزاری شده : 48
Registration date : 2008-10-27

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:49 pm

گفت وگو با ريو فرديناند
تجربه حرف اول را مي زند
پس از آنکه نامش در ليست FIFPRO اعلام شد، بار ديگر نگاه ها به سمت اين مدافع مياني منچستر چرخيد. اما خودش معتقد است از شرايط فعلي اش راضي نيست و اين عدم رضايت کاملاً شخصي است و ربطي به وضعيت منچستر ندارد. منچستر پس از کسب سه امتياز بازي با وستهام امروز به مصاف هال سيتي مي رود؛ تيمي که شکست سختي را با سه گل از سوي چلسي متحمل شده و حالا به مصاف قهرمان فصل قبل جزيره مي رود. گفت وگوي او را با سايت اختصاصي منچستريونايتد مي خوانيد.

---

-چه احساسي داشتي از اينکه نامت در ليست حرفه يي ترين بازيکنان فيفا بود؟

اين يکي از بهترين تقديرهايي است که از يک بازيکن مي شود. وقتي شما در دنياي حرفه يي فوتبال بازي مي کنيد، همه چيز با رقابت فشرده يي پيش مي رود و کسب اين جايزه بهترين اتفاق ممکن در کارنامه شخصي يک بازيکن مي تواند باشد اما بدون کمک هم تيمي هايم نمي توانستم نامزد کسب اين جايزه بشوم. فصل گذشته ما در منچستر خيلي خوب بوديم و فصل فوق العاده يي را پشت سر گذاشتيم. من به حمايت هم تيمي هايم براي رسيدن به اين جايگاه نياز داشتم و بدون آنها نمي توانستم به جايي که الان هستم برسم. بيشترين تشکر و سپاس را هم از سرالکس فرگوسن دارم.

-اگر بخواهي همه آنچه در اين سال ها سپري شده را مرور کني، از آنچه هستي احساس رضايت مي کني؟

اگرچه چندان دوست ندارم به گذشته فکر کنم، اما اگر قرار باشد به پايان فوتبال حرفه يي فکر کنم و اين تنها دستاورد زندگي ورزشي ام باشد نااميد خواهم بود. افتخارات بيشتري را مي خواهم. شايد جاه طلب به نظر برسم، اما وقتي در دنياي حرفه يي فوتبال زندگي مي کنيد بايد براي قهرماني هاي بيشتر تلاش کنيد.

-در طول چند فصل اخير جدا از مصدوميت هايي که داشتي عملکردت انسجام خاص خودش را داشته و هميشه جزء بهترين هاي منچستر بودي، کليد اين موفقيت چه بوده است؟

به عنوان يک مدافع مياني شما هميشه بايد خيلي هوشيار باشيد و موقعيت سنجي کنيد. بازي هاي بزرگي انجام مي دهيد و در بسياري موارد فشار زيادي رويتان هست. ضمن اينکه تجربيات زيادي کسب مي کنيد، بايد مانع نفوذ مهاجمان حريف به منطقه دفاعي تيم تان بشويد. در پستي که من بازي مي کنم تجربه نقش مهمي را ايفا مي کند. به عنوان يک مهاجم هر چه شما جوان تر باشيد بهتر است، مثلاً در سن 26 يا 27 سالگي همه چيز در بهترين حالت ممکن است چرا که در اين سن شما مي توانيد پويا و با انرژي گلزني کنيد، اما يک مدافع شرايطش فرق مي کند. دانش و تجربه کليد موفقيت من بوده است.

-آيا همين مساله باعث نمي شود درخشيدن يک مدافع به چشم نيايد؟ چرا که هميشه همه جوايز براي مهاجم ها و گلزنان است؟

همه مي خواهند مهاجم باشند و اين براي هر بازيکني يک روياي شيرين است که گلزني کند و در کانون توجهات باشد اما من عاشق تماشاي گلزني بقيه هستم. در جايگاه يک مدافع من ارزش هايم را مي دانم. دفاع کردن يکي از مهم ترين بخش هاي يک مسابقه است نه تنها مهم ترين بلکه به نظرم سخت ترين قسمت يک مسابقه دفاع درست پس از گلزني است.

-در نهايت رونالدو به عنوان حرفه يي ترين بازيکن فصل گذشته از سوي فيفا انتخاب شد، نظرت در اين باره چيست؟

او فصل پيش خيلي خوب بوده، هميشه مي خواهد چيزهاي جديدي ياد بگيرد و در بالاترين حد توانايي اش براي تيم بازي کند. حتي وقتي گاهي با هم تنيس بازي مي کنيم مي بينم چقدر باانرژي و هيجان زده بازي مي کند. همه بازيکناني که جايزه هاي بزرگ فوتبال را در دنيا کسب مي کنند در ذهن شان هم حس قهرماني دارند و آنها هميشه مي خواهند برنده باشند حتي در تمرينات. به نظرم او واقعاً استحقاق کسب چنين عنواني را داشت.

-به نظرت منچستريونايتد و هال سيتي بازي سختي را در پيش خواهند داشت؟ با توجه به اين مساله که منچستر اين فصل تا به اينجا مطابق انتظار ظاهر نشده هال سيتي فراي تصورات همه بوده.

ما بازيکنان خيلي خوبي داريم. برباتوف به جمع ما اضافه شده که بازيکن فوق العاده يي است. تيم ما مي تواند اتقافات اين چند هفته را جبران کند. هال سيتي هم تيم خوبي است و انگيزه هاي زيادي دارد اما فراموش نکنيم که ما سه امتياز ارزشمند در بازي با وستهام به دست آورديم و آنها شکستي سخت از چلسي خوردند، ضمن اينکه ما در اولدترافورد به مصاف آنها خواهيم رفت و تمامي امتيازات را براي پيروزي در اين مسابقه در اختيار داريم.

منبع؛ سايت منچستريونايتد
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:49 pm

اما و اگرها براي ميزباني يورو 2012
گرز گورز لاتو رئيس جديد فدراسيون فوتبال لهستان روز پنجشنبه گفت؛ در صورت عدم آمادگي اوکراين براي ميزباني يورو 2012 کشورش به همراه آلمان ميزبان اين رقابت ها خواهد بود. لاتو که اوايل روز پنجشنبه طي انتخاباتي رسمي به عنوان رئيس فدراسيون فوتبال لهستان (PZPN) برگزيده شد، ادعا کرد لهستان همچنان آماده است به تنهايي ميزبان رقابت هاي يورو 2012 باشد. وي در گفت وگو با شبکه خبري TVN گفت؛ «اگر اوکراين به موقع آماده نباشد ما مي توانيم به همراه آلمان ميزباني رقابت ها را سازماندهي کنيم.» پيشتر خبرگزاري مرکزي کشور لهستان به نقل از يک مقام اوکرايني عنوان کرد به دليل بحران هاي مالي که در اوکراين جريان دارد، 80 درصد آماده سازي ها براي ميزباني يورو 2012 متوقف شده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:50 pm

در آستانه گرندپري برزيل
زنگ ها براي که به صدا درمي آيند
محمدوالا يزداني

فردا گرندپري برزيل در شرايطي برگزار مي شود که فرمول يک مي تواند براي اولين بار در تاريخ حياتش شاهد قهرماني يک سياهپوست باشد؛ سياهپوستي که با 21 سال سن اکنون در شرايطي قرار دارد که مي تواند مهد قهوه و فوتبال را غرق در افتخار براي خودش کند. لوئيس هميلتون در شرايطي پا به گرندپري سائوپائولو مي گذارد که هفت امتياز از نزديک ترين رقيبش يعني ماسا راننده مک لارن جلو است و يک عنوان پنجمي هم راننده انگليسي را قهرمان رقابت ها خواهد کرد.

در اين صورت حتي قهرماني ماسا در کشورش هم بي معني خواهد بود. گرچه رقابت هاي امسال بالا و پايين هاي زيادي براي هميلتون داشته است. هيچ کس يادش نمي رود به خاطر يک سبقتي که از ديد مسوولان خلاف بود در گرندپري بلژيک جشن قهرماني گرفت و يک ساعت بعد از عنوان ساقطش کردند. او با روحيه خراب بعد از بلژيک و در شرايطي که ماسا در آرامش کامل و در مونت کارلو خودش را براي گرندپري ژاپن آماده مي کرد، بين لندن و پاريس محل برگزاري دادگاه تجديدنظر در

رفت و آمد بود تا امتياز از دست رفته اش را به دست آورد.

او چند روز قبل از گرندپري ژاپن دست از پا درازتر به اين کشور سفر کرد و در يکي از بدترين ريس هاي فصل در رده يازدهم قرار گرفت تا شاهد اول شدن فرناندو آلونسو راننده رنو و هم تيمي سابقش در مک لارن باشد. اما داستان به همين جا ختم نشد. آلونسو که گرندپري ژاپن دومين پيروزي متوالي اش در فصل سرشار از ناکامي بود، اعلام کرد براي قهرماني ماسا و قهرمان نشدن هميلتون هر کاري مي کنم. گرچه او در گفت وگو با بي بي سي وجود مشکلات شخصي اش با لوئيس را رد کرد؛«من هيچ مشکل شخصي با او ندارم. بارها گفته ام براي لوئيس احترام زيادي قائلم و ما حتي با يکديگر صحبت هم مي کنيم. سال پيش هم همين بود. وقتي در اتاق رانندگان مي نشستيم با هم صحبت مي کرديم و مشکلي نداشتيم گرچه همواره ترجيح مي دهم هر تيمي غير از مک لارن قهرمان شود.» شايد مشکل ديگر هميلتون پيش از گرندپري چين تهديدهاي نژادپرستي بود که دوباره رو شدند. زمان گرندپري بارسلونا هواداران اسپانيايي طرفدار آلونسو به او به هر ترتيبي توهين کردند و کار به جايي رسيد که FIA (اتحاديه بين المللي اتومبيلراني) اسپانيا را تهديد به لغو دوگرندپري اش کرد. با وجود تمام اين فشارها راننده انگليسي قهرمان گرندپري شانگهاي در چين نشد تا امروز با استرس کمتري به مسابقه فردا وارد شود. از همين حالا خيلي ها سعي در گرم کردن تنور اين مسابقه و دادن شانس قهرماني به ماسا دارند اما مسوولان مک لارن و خود هميلتون سعي مي کنند اين داستان ها رويشان تاثير نگذارند. مارتين وتيمارش مدير اجرايي مک لارن که پس از پايان اين فصل و کناره گيري ران دنيس رئيس مک لارن جاي او را خواهد گرفت، اعتقاد دارد هميلتون از آن راننده يک سال پيش به مراتب قوي تر است. هميلتون سال گذشته و در روز آخر با يک امتياز اختلاف قهرماني را به کيمي رايکونن فنلاندي راننده فراري واگذار کرد و حالا وتيمارش به عنوان مردي که در ظهور پديده يي چون لوئيس نقشي اساسي داشته، اعتقاد دارد راننده اش پخته تر از آن حرف هاست که بخواهد در آستانه گرندپري مهم سائوپائولو نقش قهرمان را در تيمش بازي کند؛ «فکر مي کنم لوئيس جنبه بالايي دارد تا روي مسائل جزيي تمرکز کند. او از تجربه اش در سال 2007 تجربيات زيادي گرفته است و کاملاً مي داند از ماشينش چه مي خواهد. نگاهي به گرندپري چين بيندازيد. به نظر من لوئيس يک مسابقه خوب از خودش به جا گذاشت و آن يأس و نااميدي هفته هاي قبل را عقب زد. نمايش او آنقدر خوب بود که نشان داد او نه تنها گرندپري ژاپن که جريمه گرندپري بلژيک را هم فراموش کرده است.» خود هميلتون هم راجع به مسابقه امروز مي گويد؛ «فکر مي کنم امسال با سال گذشته تفاوت زيادي خواهد داشت. چون سال گذشته قبل از گرندپري برزيل فشار زيادي روي من بود چرا که مسابقه قبلي ام را باخته بودم. اما امسال حس مي کنم تنها يک مسابقه ديگر را پيش رو دارم. ما مسابقه خوبي در چين داشتيم و مي دانم اگر قوي تر از گرندپري آخر نباشيم، ضعيف تر نيستيم. همه چيز مثبت به نظر مي رسد و روش من هم مثل مسابقه آخر است.» او درباره سال گذشته هم به يک نکته کليدي اشاره مي کند؛ «سال گذشته شروع مسابقه برايم خوب پيش نرفت اما فکر نمي کنم اين اثر منفي در جريان مسابقه داشت. اگر ماشينم نايستاده بود، آن وقت پيروز مي شديم. فکر نمي کنم امسال نيازي به تغيير چيزي داشته باشيم.» اما روي ديگر سکه اين است که هميلتون تمرکزش را از دست دهد و آن وقت ماسا قهرمان شود. در آن شرايط او در کشور خودش يک قهرماني ديگر را تقديم تيم فراري خواهد کرد. خودش مي گويد؛ «من از اين پيست خوشم مي آ يد. اين پيستي مخصوص براي من است. همان طور که لوئيس هم گفته مسابقه دادن روي آن به آدم لذت مي دهد. وقتي در خانه هستيد، انگيزه و انرژي مضاعفي داريد پس بهتر است تلاش کنم و يک کار خوب انجام دهم.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:50 pm

يووه- رم
يکي جاه طلب، يکي نااميد
يووه- رم؛ رقابت دو خواهر هميشه مدعي سال هاي دور همواره براي فوتبال دوستان چه آنهايي که سري A را ديوانه وار دوست دارند و چه هواداران خنثي فوتبال جذابيت خودش را داشته، دارد و خواهد داشت.

در روزي که اينتر براي بازگشت به صدر و پس گرفتن جايگاهش از اودينزه و ناپولي به خانه رجينا مي رود، استاديوم المپيک تورين شاهد جذاب ترين مسابقه هفته دهم سري A خواهد بود؛ جايي که يوونتوس رده هشتمي مقابل رمي قرار مي گيرد که اين روزها با قرار گرفتن در رده چهاردهم جدول به تنها چيزي که فکر مي کند، بيرون آمدن از بحران است؛ بحراني که يووه تا همين چند هفته پيش گريبانگيرش بود. تا قبل از بازي با رئال مادريد در ليگ قهرمانان کار به جايي رسيده بود که همه خواهان اخراج کلوديو رانيري بودند اما انگار به يکباره ورق برگشت.

يووه در آن مسابقه با گل فوق العاده دل پيرو جلو افتاد و در شرايطي که در خانه تحت فشار شديد اسپانيايي ها بود، سربلند از زمين بيرون آمد.

انگار همان برد دو بر يک تيم رانيري را جادو کرد. سه پيروزي متوالي در سري A که آخرينش به چهارشنبه شب و ديدار برابر بولونيا در خانه حريف بازمي گردد، يووه را روي غلتک انداخته. حال آنها مقابل رم بحران زده به تنها چيزي که فکر مي کنند، يک پيروزي پرگل است. حالا امشب يووه روي مردي حساب مي کند که در پيروزي دو بر يک مقابل بولونيا مهره کليدي تيمش بود؛ پاول ندود.

هافبک چک اعتقاد دارد پيروز شدن مقابل تيمي بحران زده مثل رم اصلاً کار سختي نيست به خصوص که الکس دل پيرو در اين مسابقه مهم مي تواند گلادياتور يووه مقابل توتي باشد.

همين روحيه بالاست که باعث شده کيه ليني درباره رم هم مثل بولونيا حرف بزند؛ «ما مي توانستيم مقابل بولونيا زودتر از اين کار را تمام کنيم. ما بازي را کاملاً تحت کنترل داشتيم و مي توانستيم 2 بر صفر پيروز شويم. گرچه بولونيا اين شانس را داشت تا بازي را به تساوي بکشاند.» او درباره ندود هم گفت؛ «بهتر است قرارداد او يک سال ديگر هم تمديد شود. او يک رهبر است و کاري مي کند که ما در شرايط سخت به پيروزي برسيم.» او درباره بازي امروز يووه- رم هم مي گويد؛ «هم رم، هم ما مي خواهيم پيروز شويم. ما امتيازات زيادي مقابل ناپولي و پالرمو از دست داديم و البته تا حدودي هم اين مشکلات را جبران کرديم و مي خواهيم جلو برويم.» به هر حال شانس يووه در اين بازي خيلي بيشتر است چون آنها تنها با صدر پنج امتياز فاصله دارند و از لحاظ روحي هم در شرايط فوق العاده يي هستند. گرچه هيچ وقت نمي توان رم را دست کم گرفت.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:51 pm

بکام از ماه ژانويه در ميلان

معامله يي به سود همه

آخرین اخبار ورزشی 12-1
شيوا آباء

هر قدر هم امريکا و هاليوود و حاشيه هايش جذاب باشند، هر قدر ديويد بکام و
خانواده اش زير فلاش دوربين عکاسان و خبرنگاران باشند، باز هم از فوتبال
روز که در قلب اروپا مي تپد دور است و اين چيزي نيست که با اهداف و جاه
طلبي هاي سوپراستار انگليسي که روزگاري ستاره شياطين اولدترافورد و رئال
مادريد بوده است همخواني داشته باشد. حضور در تيم امريکايي لس آنجلس
گالاکسي براي ديويد رهاوردي جز سوددهي مالي و بالا رفتن محبوبيتش در قاره
امريکا و حضور در ميان ستارگان هاليوودي نداشت و مجموع اين اتفاقات باعث
شد به صرافت بيفتد تا بار ديگر راهي اروپا شود و شايد سال هاي پاياني
فوتبالش را در تيمي در قاره سبز سپري کند.

گمانه زني ها براي حضور ديويد بکام در ميلان ايتاليا از مدتي پيش آغاز شد
و سران روسونري با اعلام پيشنهاد خود تمايل شان را براي داشتن او رسماً
مطرح کردند. با پايان يافتن فصل فوتبال امريکا، ديويد فرصت خوبي را در
اختيار داشت تا به اين پيشنهاد به شکلي منطقي فکر کند و در نهايت تصميم
بگيرد در چارچوب قراردادي فرضي راهي سن سيرو شود. حضور ديويد بکام در
ميلان معامله يي است دو سر برد؛ از يک سو به او اين فرصت را مي دهد تا بار
ديگر ديده شود و در رقابت هاي جام يوفا که ميلان به عنوان يکي از نماينده
هاي ايتاليا در آن حضور دارد بازي کند و متعاقب آن نظر فابيو کاپلو هم
تامين مي شود. کاپلو پيش از اين گفته بود ديويد در صورتي مي تواند پيراهن
تيم ملي کشورش در رقابت هاي مقدماتي و در ادامه در جام جهاني را به تن کند
که در تيم باشگاهي اش به شکل مداوم حضور فعال داشته باشد.

از طرف ديگر داشتن بکام به تقويت خط مياني ميلان کمک فراواني خواهد کرد.
تيمي که در طول سال هاي اخير همواره لقب «تيم پيرمردها» را يدک کشيده بار
ديگر يک بازيکن بالاي 30 سال را به خدمت گرفته و اين در راستاي هدف جمع
آوري ستاره ها است. کاکا، رونالدينيو، شوچنکو، مالديني، اينتزاگي و...
ستاره هايي هستند که در ميلان توپ مي زنند و گالياني براي حفظ آنها رقم
هاي بالايي را متحمل شده و حالا ديويد بکام هم قرار است پيراهن راه راه
مشکي و قرمز روسونري را بپوشد و کمک کند آنچلوتي اين تيم را از بحراني که
يک فصل است گريبانش را گرفته بيرون بياورد. ديويد دو ماه ديگر و دقيقاً از
هفتم ژانويه 2009 طبق توافقات و قراردادهاي امضاشده در سن سيرو حضور پيدا
مي کند و چهار روز بعد در چارچوب بازي هاي نيم فصل دوم به مصاف تيم رم مي
رود.

اما همچنان اين احتمال وجود دارد که او ماه مارس بار ديگر به MLS برگردد و
خود را براي حضور در فصل جديد ليگ امريکا حاضر کند. چيزي که شايد امريکايي
ها را کمي دچار نگراني کرده اين است که ديويد اعلام کرده با بررسي شرايط
در ايتاليا نسبت به ادامه حضورش در ميلان تصميم گيري مي کند و اين به
معناي اين است که اگر همه چيز مطابق خواسته ها و اهداف بکام پيش برود اين
گزينه که در يکي از مفاد قرارداد مبني بر امضاي قرارداد دائمي گنجانده شده
شکل عملي به خود مي گيرد. آلبرتو گانديني در خصوص اين مساله به خبرنگار
اسکاي اسپورت گفت؛ «قرارداد مطابق خواسته ديويد تنظيم شده و انجام خواهد
شد، اما فکر مي کنم تعهدات او به لس آنجلس گالاکسي باعث شود تا در ماه
مارس به امريکا بازگردد و تمريناتش را براي تيم از سر گيرد.» گانديني
همچنين تاييد کرد اين باشگاه ايتاليايي انتظار ندارد اين بازيکن به سادگي
قرارداد دائمي اش را امضا کند چرا که خواسته مالي او در مقايسه با رقم
قراردادش با گالاکسي قطعاً رقمي بالا خواهد بود که بايد از سوي سران
روسونري مورد بررسي قرار گيرد؛ «ما از گالاکسي سپاسگزاريم که اجازه داد
ديويد به رغم داشتن تعهداتي که نسبت به اين باشگاه دارد به ما بپيوندد و
در فاصله ميان دو فصل براي ميلان به ميدان برود، اما تنها کسي که از آينده
اش خبر دارد ديويد است و حتي اگر بخواهد به گالاکسي بازگردد ما نمي توانيم
مانع او شويم.

ديويد بيش از هر چيز ديگري به آينده اش در تيم ملي انگليس مي انديشد، اين
چيزي است که نه مي توان ناديده گرفت و نه مي توان انکار کرد.» حفظ آمادگي
و تامين خواسته هاي سرمربي تيم ملي مهم ترين نکاتي است که هافبک 33 ساله
انگليسي به آن توجه دارد. ستاره سابق منچستريونايتد و رئال مادريد با 107
بازي ملي پس از بابي مور که قهرمان جام جهاني 1996 شد بيشترين بازي را با
پيراهن تيم ملي انگليس انجام داده و دلش نمي خواهد منفعت طلبي هاي مالي با
حضور در ليگ امريکا کارنامه ملي اش را تحت الشعاع قراردهد و اين فاصله شش
ماهه ميان پايان فصل تا آغاز فصل جديد در فوتبال امريکا همه برنامه ريزي
ها را براي دعوت شدن بکام به تيم کاپلو به هم مي ريزد. کاپيتان سابق تيم
ملي انگليس اميدوار است بتواند بارديگر بازوبند کاپيتاني را به دست بياورد
و پس از حضور در جام جهاني 2010 از فوتبال ملي خداحافظي کند. گانديني مي
گويد؛ «ميلان باشگاهي رويايي است، بازيکناني مثل کاکا، شوآ و رونالدينيو
در ميلان بازي مي کنند، بي شک ما يکي از بهترين باشگاه هاي جهان هستيم که
قهرماني اروپا را نيز در کارنامه خود ثبت کرده ايم، حالا به دنبال به دست
آوردن چيزهاي مهم تري هستيم.» ديويد دو روز پيش در يکي از نوشته هاي شخصي
اش در وبلاگش نوشت؛ «يکي از دلايلي که باعث شد به پيشنهاد ميلان فکر کنم و
بخواهم به اين باشگاه بپيوندم اين بود که در ليگ فوتبال امريکا برخلاف
اروپا فاصله ميان شروع ليگ بسيار طولاني است و فيزيک بدني من طوري نيست که
بتوانم چندين ماه را بدون تمرين و مسابقه سپري کنم و به خودم استراحت
بدهم.» او در ادامه از خوشحالي اش بابت حضور در ميلان نوشته است؛ «بازي
کردن در کنار کساني مثل رونالدينيو و کاکا برايم افتخار بزرگي است و بابت
اين مساله احساس غرور مي کنم. ضمن اينکه بازي در ميلان اين امکان را برايم
فراهم مي کند تا آمادگي فيزيکي ام را حفظ کنم و در صورتي که بخواهم به
گالاکسي برگردم کاملاً سرحال و آماده باشم. فصل آينده، فصل مهمي براي
گالاکسي است. ما سه سال نتوانسته بوديم در بازي هاي پلي آف شرکت کنيم و
حالا فکر مي کنم گالاکسي آنقدر قوي شده که بتواند از عهده اين مساله مهم
بربيايد. بروس آرنا مربي باتجربه و بزرگي است، در طول اين چند ماه کمک
بزرگي به تيم کرده و تجربياتش حسابي براي ما مفيد بوده است.» از طرفي ديگر
بروس آرنا هم از تصميمي که ديويد گرفته حمايت کرده و مي گويد؛ «فکر مي کنم
اين يک فرصت ايده آل براي بکام است البته به نفع تيم ملي انگليس هم هست،
اميدوارم براي ميلان هم سودمند باشد. اگرچه هيچ کس از آينده اطلاعي ندارد.»

آرنا حق دارد، هنوز هيچ کس از آينده خبر ندارد و معلوم نيست آيا ديويد
بدون ويکتوريا و پسرانش در ميلان دوام مي آورد يا خير، يا مجبور مي شود
بار ديگر به امريکا برگردد و در اين صورت باز هم وضعيتش را در تيم ملي
انگليس در مخاطر ه خواهد ديد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:51 pm

براي نيامدن استيلي چرخابي تشويق شد
بوناچيچ به سپاهان نزديک شد

«لوکا بوناچيچ» سرمربي سابق سپاهان براي حضور دوباره در سپاهان ابراز علاقه کرده است.تابش قائم مقام مديرعامل باشگاه سپاهان پس از دريافت برنامه ها و مذاکرات مفصلي که با دو مربي ايراني يعني «حميد استيلي» و «رسول کربکندي» داشت، گفت؛ «اين مربي کروات سابقه خوبي در تيم سپاهان دارد. ما حتماً با او مذاکره مي کنيم.»محمدرضا ساکت که طي هفته گذشته براي شرکت در اجلاس سران باشگاه هاي آسيا در مالزي به سر مي برد، از آنجا راهي دوبي شد تا با اين مربي کروات مذاکره کند.تابش در مورد مذاکره محمدرضا ساکت با لوکا بوناچيچ در دوبي تاکيد کرد؛ «قرار است ساکت پس از گرفتن برنامه هاي او امشب وارد اصفهان شود.» قائم مقام مديرعامل باشگاه سپاهان همچنين راجع به انتخاب سرمربي جديد سپاهان متذکر شد؛ «طبق تصميمات قبلي قرار است سرمربي جديد تيم سپاهان با حضور ساکت در اصفهان انتخاب و معرفي شود.» بر اين اساس جلسه هيات مديره باشگاه سپاهان با حضور ساکت روز شنبه براي بررسي شرايط و انتخاب نهايي سرمربي تيم برگزار مي شود.تابش همچنين با اظهار خوشحالي درباره پيروزي تيم سپاهان مقابل مس کرمان با اشاره به برکناري فيرات گفت؛ «پس از برکناري فيرات که تصميم گرفته شد حسين چرخابي آناليزور تيم به همراه مجيد بصيرت سرپرست سپاهان هدايت اين تيم را در بازي برابر مس به عهده بگيرند، ما با مصدوميت بازيکنان زيادي در تيم مواجه شديم. البته تلاش اين کادر موقت ثمره خوبي داشت و توانستند يک پيروزي شيرين خانگي را از آن تيم ما کنند.» او معتقد است؛ «سپاهان با وجود نداشتن چندين بازيکن کليدي، توانست فوتبال قابل قبولي را برابر مس کرمان به نمايش بگذارد.»او با تبريک اين پيروزي به کادر فني افزود؛ «اميدوارم پس از انتخاب و معرفي سرمربي جديد اين تيم هم بتوانيم مثل گذشته و حال از توانمندي هاي کادر فني فعلي استفاده لازم را ببريم.» در پايان با توجه به مذاکرات اوليه که مسوولان باشگاه سپاهان با حميد استيلي براي مربيگري زردپوشان انجام دادند، در جريان مسابقه سپاهان و مس کرمان هواداران حاضر در ورزشگاه فولادشهر در واکنش به اين تصميم به شدت چرخابي را مورد تشويق قرار دادند تا به نوعي اعتراض خود را به حضور احتمالي مربي سابق پرسپوليس در تيم خود اعلام کنند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

پس از بازگشت بنا به کشتي فرنگي
برزگر به تيم ملي کشتي آزاد برمي گردد؟
پس از انتصاب محمد بنا به عنوان سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي هم اکنون شايعاتي مبني بر همکاري مجدد منصور برزگر مدير سابق تيم هاي ملي کشتي آزاد مطرح است. وي طي اين مدت مسووليت استعداديابي فدراسيون کشتي را برعهده داشت.ظاهراً فدراسيون کشتي تصميمي براي گزينش سرمربي تيم ملي کشتي آزاد ندارد و يزداني خرم مصمم است همچون سال 2005 که طالقاني چهار مربي را بدون حضور سرمربي مسوول هدايت تيم ملي قرار داد، باز هم با اين رويه کشتي آزاد را اداره کند. تفاوت عمده تصميم امروز فدراسيون کشتي با سه سال پيش در اين است که به جاي مربيان ايراني دو چهره سرشناس و شناخته شده خارجي يعني «ديويد موسلبز» و «حاجي مراد ماکمدوف» قهرمانان المپيک آتلانتا که سابقه مربيگري در تيم ملي روسيه را هم دارند، به عنوان مربيان تيم ملي يا به عبارت درست تر دستياران برزگر مشغول به کار مي شوند. اگر اين امر ميسر شود از آنجا که اين دو مربي شناخت کافي از کشتي ايران ندارند، برزگر بار ديگر به عنوان راس هرم تصميم گيري ورزش اول کشورمان معرفي مي شود.از سوي ديگر عليرضا حيدري سرمربي اسبق تيم ملي کشتي آزاد از شرايط نامناسب حاکم بر فدراسيون انتقاد مي کند؛ «براي ادامه کار مسوولان فعلي فدراسيون کشتي بايد يک همه پرسي برگزار شود.»عليرضا حيدري دارنده شش نشان کشتي آزاد جهان و المپيک درخصوص برگزاري همه پرسي براي رهايي فدراسيون کشتي از حواشي پيرامون خودش گفت؛ «بايد همه پرسي از اهالي کشتي ايران برگزار شود تا فدراسيون کشتي از حواشي خودش خارج و تکليف اين رشته ورزشي به طور صريح و آشکار مشخص شود.»نفر سوم بازي هاي المپيک 2004 آتن يادآور شد؛ «اگر در اين همه پرسي راي به ادامه فعاليت مسوولان کشتي داده شد، آنها مي توانند با داشتن حمايت اهالي بزرگ کشتي ايران با قدرت و صلابت به کار خود در ورزش اول ايران ادامه دهند.» او معتقد است؛ «برگزاري همه پرسي کشتي توسط مسوولان نشان از اجراي عدالت و ميزان در کشتي دارد.» عليرضا حيدري برگزاري همه پرسي دانست؛ «اگر اهالي کشتي ايران از مسوولان کشتي حمايت کنند آنها بدون کوچک ترين مشکلي مي توانند براي چهار سال آينده برنامه ريزي کنند و اگر اين حمايت نباشد، کار کمي سخت مي شود.» حيدري خواست اين همه پرسي با حضور قهرمانان جهان و المپيک، مسوولان سابق و اسبق فدراسيون کشتي و کارشناسان اين رشته ورزشي برگزار شود.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

مصطفوي؛ دي کارمو بهترين مهاجم ليگ مي شود
دي کارمو مهاجم مورد علاقه افشين قطبي، منشاء اختلاف نظر جديد در هيات مديره باشگاه پرسپوليس است. در حالي که فرخزادي از احتمال فسخ قرارداد اين مهاجم برزيلي مي گويد، داريوش مصطفوي مديرعامل پرسپوليس مانند سرمربي اين تيم از دي کارمو دفاع مي کند و مي گويد؛ «خيلي ها در مورد دي کارمو حرف مي زنند و انتقاد مي کنند، اما من از اين بازيکن حمايت مي کنم و به همه قول مي دهم يکي از بهترين هاي ليگ خواهد شد.» مصطفوي در مورد شکست پرسپوليس در شيراز مي گويد؛ «متاسفانه موقعيت هاي ما حتي از داخل شش قدم به گل تبديل نشد و شيرازي ها از يک فرصت و اشتباه مدافعان ما نهايت استفاده را برده و به سه امتياز رسيدند.» مديرعامل پرسپوليس که پس از باخت اين تيم همراه تيم به تهران نيامده بود در مورد جريمه بازيکنان و کادر فني تيم مي گويد؛ «بازيکنان کم کاري نکردند که نياز به جريمه داشته باشند و اعتقادي به اين کار ندارم. بايد بازيکنان را به خوبي براي ديدارهاي بعد آماده کنيم.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:52 pm

نوسان پرسپوليس
روزهاي پرالتهاب قطبي
پويان اميري؛گل دقيقه 72 مصطفي صبري مدافع فجر سپاسي يک بار ديگر نشان داد که پرسپوليس در اين فصل با آنچه در نظر مديران و مربيان بايد باشد، متفاوت است. اين تيم که ابتداي فصل به تصور مديرانش براي قهرماني در آسيا بسته شده بود، در يک بازي که به نسبت حريفش هم بهتر بازي کرد نتوانست به برتري برسد و بازي را در شيراز به مقاومت سپاسي واگذار کرد. براي پرسپوليس علي کريمي به دليل مصدوميت نتوانست بازي کند و به جاي آن از دي کارموي برزيلي استفاده کرد و در خط دفاعي نيز اين بار سپهر حيدري به جاي آتسو قرار گرفته بود. پرسپوليس در نيمه اول، بازي خوب و رواني از خود به نمايش گذاشت و حتي چندين بار تا آستانه باز کردن دروازه اين تيم پيش رفت، اما با شروع نيمه دوم ديگر اثري از آن تيم سر حال نيمه اول نبود و تعويض هاي افشين قطبي نيز وضعيت پرسپوليس را نه تنها بهتر نکرد بلکه بيشتر موجب به هم ريختگي تيم شد. سرمربي پرسپوليس در مورد تعويض هاي نيمه دوم اين تيم مي گويد؛ «ما مي خواستيم مانند بازي با استقلال با چهار مهاجم در زمين بازي کنيم و کريم باقري را نيز به اين جمع اضافه کنيم که متاسفانه به دليل ايراد در دفاع مياني که نمي توانستند به درستي بازيسازي کنند، باقري را به خط دفاعي برديم.»بازيکنان و کادر فني پرسپوليس پيش از اين ديدار به ازاي هر نفر 5/1 ميليون تومان پاداش پيروزي برابر برق شيراز و سپاهان دريافت کردند. شايد به خاطر همين بود که پس از اين باخت همه منتظر جريمه و تنبيه بودند. افشين قطبي که از عملکرد بازيکنانش ناراضي و عصباني بود، خواستار جريمه و تنبيه آنها شد. مديرعامل باشگاه از اين تصميم صرف نظر کرد و تنها اتفاق روز گذشته پرسپوليس، تعطيلي تمرين اين تيم بود که پس از هر باخت اتفاق مي افتاد و در اين مورد شايعه شده است که بعد از اتفاقات سال گذشته به خاطر شکست مقابل استقلال اهواز، مسوولان پرسپوليس تصميم گرفتند تمرينات روز بعد از باخت ها را به حالت تعليق دربياورند.براي پرسپوليس که در اين بازي باز هم پرنوسان نشان داد، خط حمله ضعيف ترين قسمت تيم بود و دي کارمو نتوانست انتظارات را برآورده کند و چند بار نيز صداي ديگر بازيکنان پرسپوليس درآمد، اما باز هم افشين قطبي از او دفاع مي کند و مي گويد؛«از دي کارمو به دليل تلاش هايي که انجام داد، راضي بودم هر چند او فرصت چنداني در اين بازي به دست نياورد. در هر صورت ما بايد به دي کارمو زمان بدهيم. او در چند صحنه نيمه نخست و همين طور نيمه دوم عملکرد خوبي داشت و بي ترديد در آينده بهتر مي شود اما مشکل اينجاست که هر کسي مي خواهد درباره او اظهار نظر کند. به ايرادهاي ساير بازيکنان کاري نداريم و تنها او را مورد انتقاد قرار مي دهيم. من تصور مي کنم دي کارمو يک بازيکن برزيلي باکيفيت است و اگر نظر خبرنگاران چيز ديگري است، موضوع فرق مي کند.»با اينکه افشين قطبي به شدت از دي کارمو حمايت مي کند، اما کم کم صداي مسوولان پرسپوليس در مورد کيفيت بازي دي کارمو درآمده است. مجيد فرخزادي عضو و سخنگوي هيات مديره در مورد اين مهاجم برزيلي مي گويد؛ «دي کارمو پس از ارائه عملکرد نه چندان قابل قبول مورد حمايت مسوولان باشگاه، سرمربي و هواداران قرار گرفت و در اين شرايط از وي توقع داريم انتظارات را برآورده سازد. بايد قبول کرد که قطبي اعتبار خود را خرج دي کارمو کرده است ولي مشخص نيست که بخواهد به اين روند ادامه دهد. بي شک اگر وي بخواهد، مي توانيم قرارداد دي کارمو را که تا پايان فصل معتبر است، فسخ کنيم چون با توجه به انتقادهاي متعدد، خود اين بازيکن نيز دچار مشکل مي شود.حمله به خبرنگاران به نظر مي رسد به يک عادت براي مسوولان پرسپوليس و سرمربي اين تيم تبديل شده است. قطبي بعد از بازي با فجر سپاسي باز هم خبرنگاران ورزشي را مورد نقد قرار داد؛ «بسياري از خبرنگاران که در مورد دي کارمو نوشته اند، حتي يک بار در عمر خود مربي نبودند و من خبرنگاراني را مي بينم که زير 20 سال سن دارند. پس بهتر است به نظرات مربيان و باشگاه ها احترام بگذاريم و مطالب را منصفانه بنويسيم. چرا آنقدر که موضوع دي کارمو را بزرگ مي کنيد به بحث داوري ها نمي پردازيد که تاکنون امتيازهاي زيادي را از پرسپوليس گرفته است؟»به نظر مي رسد نبودن علي کريمي در بازي مقابل مقاومت سپاسي براي پرسپوليس مشکلات زيادي را به وجود آورده است. گفته مي شود کريمي در بازي مقابل صبا نيز غايب خواهد بود. قطبي در اين مورد مي گويد؛«کريمي نشان داده يکي از بازيکنان بزرگ فوتبال است و همواره تيم ما را با خود به جلو مي برد. بازي کردن بدون علي کريمي بسيار دشوار بود و ما در اين بازي دل مان براي کريمي تنگ شد.»با شکست پرسپوليس انتظار مي رود روزهاي پرالتهاب افشين قطبي شروع شود. البته شايد تنها شانس سرمربي اين تيم اين باشد که ديگر مدعيان قهرماني تا اينجاي فصل نتايج متفاوتي نسبت به پرسپوليس نگرفتند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:52 pm

در حاشيه صحبت هاي جديد قطبي
خبرنگار 20ساله، سرمربي 44ساله
رحيم آزاد

قطبي هم از خودمان است. حالا پس از حدود دو سال حضور در تهران، او هم مثل همه حرف مي زند، مثل همه ما. حالا در گذر از آن شهرت ادب و جنتلمني و مهم تر از همه منطقي بودن، قطبي لايه هاي آشناي وجود خودش را براي ما رو مي کند. عصباني مي شود، از کوره در مي رود، دشنام مي دهد، بي منطق حرف مي زند و به همان خاکريزهاي مرسوم مربيان ايراني براي توجيه اشتباهات شان پناه مي برد.او در شيراز، انتقادات خبرنگاران را در مورد تداوم نمايش هاي ضعيف دي کارمو به خاطر آنکه «بيشتر آنها حتي يک روز مربي نبوده اند،» رد مي کند. قطبي وانمود مي کند دي کارمو خوب بازي مي کند اما اين خبرنگارهاي 20ساله متوجه نمي شوند، نه خبرنگاران و نه ميليون ها تماشاگر تلويزيوني. قطبي وانمود مي کند چيزي در بازي دي کارمو هست که ديگران نمي بينند. او مرموزانه از جاگيري ها و فضاسازي هاي دي کارمو صحبت مي کند و تنها مشکل دي کارمو را مساله روحي مي داند، او عوامانه کمبود روحيه يک بازيکن را عنصري درجه دو قلمداد مي کند که بايد به خاطر کيفيت فردي و فرضي دي کارمو با آن ساخت. قطبي حتماً در عمق وجود خود مي داند که روحيه يک فوتباليست حرفه يي، عنصري تفکيک ناپذير از کيفيات فردي اوست و نمي توان اينگونه عوامانه آن را ناچيز جلوه داد.قطبي هنوز نتوانسته با اين مساله کنار بيايد که بخشي از ورزشي نويس هاي ما به دور از محظورات و قيد و بندهايي که او را فرا گرفته اند، داوري هاي عميق تري نسبت به پرسپوليس داشته اند. همان طور که (فصل قبل) زودتر از قطبي و يارانش بر عدم کارايي بهادر عبدي پافشاري کردند، بر ضعف خط دفاعي پرسپوليس انگشت گذاشتند، بر فلج شدن سيستم بازي پرسپوليس وقتي با پرس حريف روبه رو مي شود، تاکيد داشتند، آنها زودتر از قطبي به حفره پشت دفاع راست اين تيم، وقتي مسعود زارعي بي محابا نفوذ مي کند، اشراف پيدا کردند... و قطبي به جاي آنکه سپاسگزار اين نکته سنجي مطبوعاتي ها باشد، با کمال بي منطقي آنها را مقصر نتايج ضعيف پرسپوليس در سال جاري مي داند.حالا دي کارمو سوژه جديد اظهارات بي منطق قطبي است. اميدواريم مشکلات روحي دي کارمو حل شود و ما هم مثل قطبي آن تاثيرات جادويي بازي اين برزيلي پرهزينه را در تيم پرسپوليس ببينيم اما تا آن موقع مثل بسياري از ديگر مواقع، حق با آن تعداد از مطبوعاتي ها است که به پروسه انتخاب، خريد و انتقال اين مهاجم برزيلي و اصرار مارکو و پشتيباني قطبي بدبين بوده و هستند.نه آقاي قطبي، اين خبرنگاران 20ساله، فوتبال را خوب مي فهمند. شما هم خوب مي فهميد، اما يکي اين وسط خودش را به کوچه علي چپ زده است. آن يکي مطمئن هستم که خبرنگاران نيستند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

در حاشيه صحبت هاي جديد قطبي
خبرنگار 20ساله، سرمربي 44ساله
رحيم آزاد

قطبي هم از خودمان است. حالا پس از حدود دو سال حضور در تهران، او هم مثل همه حرف مي زند، مثل همه ما. حالا در گذر از آن شهرت ادب و جنتلمني و مهم تر از همه منطقي بودن، قطبي لايه هاي آشناي وجود خودش را براي ما رو مي کند. عصباني مي شود، از کوره در مي رود، دشنام مي دهد، بي منطق حرف مي زند و به همان خاکريزهاي مرسوم مربيان ايراني براي توجيه اشتباهات شان پناه مي برد.او در شيراز، انتقادات خبرنگاران را در مورد تداوم نمايش هاي ضعيف دي کارمو به خاطر آنکه «بيشتر آنها حتي يک روز مربي نبوده اند،» رد مي کند. قطبي وانمود مي کند دي کارمو خوب بازي مي کند اما اين خبرنگارهاي 20ساله متوجه نمي شوند، نه خبرنگاران و نه ميليون ها تماشاگر تلويزيوني. قطبي وانمود مي کند چيزي در بازي دي کارمو هست که ديگران نمي بينند. او مرموزانه از جاگيري ها و فضاسازي هاي دي کارمو صحبت مي کند و تنها مشکل دي کارمو را مساله روحي مي داند، او عوامانه کمبود روحيه يک بازيکن را عنصري درجه دو قلمداد مي کند که بايد به خاطر کيفيت فردي و فرضي دي کارمو با آن ساخت. قطبي حتماً در عمق وجود خود مي داند که روحيه يک فوتباليست حرفه يي، عنصري تفکيک ناپذير از کيفيات فردي اوست و نمي توان اينگونه عوامانه آن را ناچيز جلوه داد.قطبي هنوز نتوانسته با اين مساله کنار بيايد که بخشي از ورزشي نويس هاي ما به دور از محظورات و قيد و بندهايي که او را فرا گرفته اند، داوري هاي عميق تري نسبت به پرسپوليس داشته اند. همان طور که (فصل قبل) زودتر از قطبي و يارانش بر عدم کارايي بهادر عبدي پافشاري کردند، بر ضعف خط دفاعي پرسپوليس انگشت گذاشتند، بر فلج شدن سيستم بازي پرسپوليس وقتي با پرس حريف روبه رو مي شود، تاکيد داشتند، آنها زودتر از قطبي به حفره پشت دفاع راست اين تيم، وقتي مسعود زارعي بي محابا نفوذ مي کند، اشراف پيدا کردند... و قطبي به جاي آنکه سپاسگزار اين نکته سنجي مطبوعاتي ها باشد، با کمال بي منطقي آنها را مقصر نتايج ضعيف پرسپوليس در سال جاري مي داند.حالا دي کارمو سوژه جديد اظهارات بي منطق قطبي است. اميدواريم مشکلات روحي دي کارمو حل شود و ما هم مثل قطبي آن تاثيرات جادويي بازي اين برزيلي پرهزينه را در تيم پرسپوليس ببينيم اما تا آن موقع مثل بسياري از ديگر مواقع، حق با آن تعداد از مطبوعاتي ها است که به پروسه انتخاب، خريد و انتقال اين مهاجم برزيلي و اصرار مارکو و پشتيباني قطبي بدبين بوده و هستند.نه آقاي قطبي، اين خبرنگاران 20ساله، فوتبال را خوب مي فهمند. شما هم خوب مي فهميد، اما يکي اين وسط خودش را به کوچه علي چپ زده است. آن يکي مطمئن هستم که خبرنگاران نيستند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

مياتوويچ؛ فرگوسن دهانش را ببندد
نايب رئيس باشگاه رئال مادريد سخنان سرمربي منچستريونايتد را از روي عصبانيت و خودخواهي دانست. پدراگ مياتوويچ گفت؛ اگر ژنرال فرانکو سياست ها و خودکامگي فرگوسن را داشت، مثل او براي سال ها در اسپانيا حکومت مي کرد. بايد از فرگوسن پرسيد چرا با وجود سال ها ناکامي کسي جرات اخراج وي را ندارد و شرط بندي هاي کلان در مسابقات اسب سواري لندن و لوتون چرا با هماهنگي او انجام مي شود؟ بازيکن سابق رئال افزود؛ به اين مربي بگوييد دهانش را ببندد. در رئال مادريد دموکراسي موج مي زند و بازرسان فيفا باشگاه ما را از نظر رعايت اصول باشگاه داري و کارهاي خيريه در جهان در رتبه اول قرار داده اند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

مسي از ترکيب آرژانتين خط مي خورد
نام مهاجم جوان آرژانتين در پي روي کار آمدن مارادونا در آستانه حذف از فهرست تيم ملي قرار گرفت. ديه گو آرماندو مارادونا در سخنان جنجالي روز گذشته خود ضمن اشاره به اين مطلب که هيچ بازيکني نبايد از حضورش در تيم ملي اطمينان داشته باشد، گفت؛ ليونل مسي يکي از بازيکناني است که براي دعوتش به تيم ملي چندان راغب نيستم و بايد بيشتر درباره اش بينديشم. نزديکان مارادونا از لجاجت وي درباره دعوت مسي به تيم ملي خبر مي دهند و اطمينان دارند مسي از فهرست تيم ملي خط مي خورد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:53 pm

پيروزي الهام بخش ليورپول
يوفا؛ هفته دهم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي انگليس بامداد پنجشنبه ادامه يافت که ليورپول با تک گل استيون جرارد کاپيتان خود به برتري رسيد تا همچنان روي نوار پيشتازي حرکت کند. ليورپول که در ورزشگاه اختصاصي خود ( آنفيلد) ميزبان پورتسموث بود با گل حساس جرارد که در دقيقه 76 از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد به برتري دست يافت. در ديگر بازي مهم که در استاديوم کينگستون و به ميزباني تيم هال سيتي برگزار شد تيم چلسي موفق شد حريف خود را با سه گل از پاي درآورد و سايه به سايه ليورپول در بالاي جدول در حرکت باشد. آرسنال مدعي ديگر ليگ برتر انگليس در ورزشگاه اختصاصي خود و در يک بازي پرگل و تماشايي مقابل تاتنهام به تساوي 4 - 4 رسيد. در حال حاضر ليورپول با 26 امتياز در بالاي جدول رده بندي قرار دارد و تيم هاي چلسي و آرسنال به ترتيب با 23 و 20 امتياز در رده هاي بعدي جاي گرفته اند.

ساير نتايج

فولام 2- ويگان صفر

استوک سيتي يک- ساندرلند صفر

بولتون صفر- اورتون يک

منچستريونايتد 2- وستهام صفر

ميدلزبورو 2- منچسترسيتي صفر
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:53 pm

صعود روسونري به رده سوم جدول
يوفا؛ هفته دهم رقابت هاي سري A با پيروزي يوونتوس و ميلان و همچنين تساوي اينتر و فيورنتينا همراه بود. چهارشنبه شب هفته نهم رقابت هاي فوتبال دسته اول باشگاه هاي ايتاليا با انجام 10 ديدار به پايان رسيد، هرچند ديدار تيم هاي رم - سمپدوريا به علت بارش شديد باران نيمه تمام ماند. در ديگر ديدار ها يوونتوس در خانه بولونيا دو بر يک به پيروزي رسيد. لاتزيو هم در خانه کيه وو همين نتيجه را به دست آورد. ميلان در سن سيرو سيه نا را 2 بر يک شکست داد. اينتر و فيورنتينا هم در فلورانس به تساوي بدون گل رضايت دادند. در جدول اين رقابت ها اودينزه و ناپل با 20 امتياز اول و دوم هستند. ميلان هم با پيروزي بر سيه نا 19 امتيازي شد و به مکان سوم صعود کرد.

نتيجه رقابت هاي چهارشنبه

بولونيا يک- يوونتوس تورين 2

کاتانيا صفر- اودينزه 2

کيه وو يک- لاتزيو 2

فيورنتينا صفر- اينتر صفر

جنوا 2- کالياري يک

لچه يک- پالرمو يک

ميلان 2- سيه نا يک

ناپولي 3- رجينا صفر

تورينو 2- آتالانتا ي
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

شکست سويا برابر يک تيم دسته سومي
يوفا؛ پيروزي 5 بر صفر يک تيم دسته سومي برابر سويا در دور چهارم رقابت هاي جام حذفي باشگاه هاي اسپانيا توجه همگان را برانگيخت. چهارشنبه شب دور رفت مرحله چهارم رقابت هاي جام حذفي باشگاه هاي اسپانيا با انجام ديدارهايي پيگيري شد. در يکي از اين ديدارها تيم دسته سومي دپورتيوو اخيدو توانست در ورزشگاه خانگي خود با 5 گل سويا يکي از نمايندگان اسپانيا در فصل جاري رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا را شکست دهد. در ديگر ديدارها اوساسونا با جواد نکونام و بدون حضور مسعود شجاعي در خانه ختافه به تساوي بدون گل دست يافت. ديدارهاي مرحله برگشت اين رقابت ها 12 نوامبر انجام مي شود.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا؛
دختران ايراني با اقتدار آغاز کردند
سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا عملکرد تيم فوتبال بانوان جوان ايراني را در مسابقات قهرماني آسيا مقتدرانه توصيف کرد. دومين روز بازي هاي انتخابي زنان زير 19 سال آسيا با پيروزي 4 بر يک دختران ايران همراه شد. چهارشنبه شب گذشته دختران ايراني در ورزشگاه کي ال اف اي کوالالامپور با گل پروين فرهادي در دقيقه دوم پيش افتادند و با ضربات زهرا قنبري در دقيقه 26 و 90 و شيوا غلام فاضلي در دقيقه 38 به برتري رسيدند. تنها گل هندي ها را شنهال موراجکار در دقيقه 59 به ثمر رساند. در ديگر بازي همين گروه استراليا 3 بر صفر چين تايپه را برد و تايلند استراحت داشت.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

حرف
حسين چرخابي؛ مقابل مس کرمان بسيار خوب بازي کرديم و با وجود شرايط بدي که بر تيم حاکم بود توانستيم نتيجه با ارزشي کسب کنيم. يقيناً سرمربي تيم سپاهان نخواهم بود و ناچار به خداحافظي هستم.

رضا فروزاني؛ با نتايج هفته هاي گذشته تيم تحت فشار بود و بايد تيم پيام را در خانه اش شکست مي داديم که با اين شکست مقداري از مشکلات فراوان ما کم مي شد. بازيکناني که به تيم سايپا اضافه شده اند، اکثراً با انگيزه بازي در جام باشگاه هاي آسيا به سايپا آمدند و با حذف ما از اين مسابقات، انگيزه بازيکنان ما از بين رفت و اندکي زمان مي برد تا بتوانيم در بازيکنان ايجاد انگيزه کنيم و فرصت نياز داريم که بتوانيم فوتبال خود را به نمايش بگذاريم.

خداداد عزيزي؛ تيم ما بازي خوبي انجام داد اما متاسفانه سه گل خورديم و توپ هايمان هم وارد دروازه نشد. مشکل تيم من فوتبالي نيست و اگر اين مشکل حل نشود شرايط بحراني براي تيم به وجود خواهد آمد. اين روش کار تيم ما، باشگاه داري نيست، تيم ما 30 ميليون ندارد که پاداش بازيکنانش را بدهد، چند روز پيش به مديران باشگاه اعلام کردم اگر مشکلات مالي حل نشود سر تمرين نخواهم آمد اما باز هم مديران قول دادند اين مشکلات حل خواهد شد که تاکنون چنين اتفاقي نيفتاده است و من ديگر نمي توانم در چشم بازيکنانم نگاه کنم.

پرويز مظلومي؛ سپاهاني ها به شدت با روحيه بودند و در مقابل شوت هاي ما با سر و سينه به استقبال توپ مي رفتند. هيچ وقت سپاهان را به اين باانگيزگي نديده بودم. متاسفانه داوران هر هفته در هر بازي يک پنالتي به سود ما نمي گيرند، فکر مي کنم داوران با مس کرمان لجبازي مي کنند.

غلامحسين پيرواني؛ در صورتي که به پرسپوليس فرصت مي داديم آنها ما را زمينگير مي کردند ولي خوشبختانه فضاها را بسته و تمرکز بازيکنان ما باعث شد که آنها فقط به ارسال توپ هاي بلند روي آورند و در پايان هم به نتيجه يي نرسند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:54 pm

صفايي فراهاني نتايج جلسه ليگ حرفه يي آسيا را تشريح کرد
قانون AFC براي حضور بانوان در استاديوم ها
گروه ورزش؛پس از تلاش هاي پي درپي داخلي براي رفع ممنوعيت حضور بانوان در ورزشگاه آزادي براي تماشاي فوتبال، کميته ليگ حرفه يي آسيا بار ديگر بر رفع ممنوعيت ورود براي حضور علاقه مندان فوتبال در استاديوم ها تاکيد کرد. اين کميته اعلام کرد از سوي کشورهاي ميزبان هيچ منعي براي ورود بانوان نبايد وجود داشته باشد و اگر در بازي هاي رسمي AFC دولت ها مانع حضور افراد براي ورود به استاديوم ها شوند، مطابق مقررات اين کميته با آنها برخورد جدي خواهد شد. عضو کميته ليگ حرفه يي آسيا پس از بازگشت از مالزي با شرح بحث ها و تصميمات هشتمين جلسه کميته ليگ حرفه يي آسيا در خصوص تاکيد AFC براي حضور بانوان در ورزشگاه ها خبر داد؛ «اگر نمايندگان AFC برخوردهاي مسوولان برگزاري مسابقات براي ورود افراد به استاديوم ها را مشاهده کنند و اين برخوردها به AFC گزارش شود، قطعاً تبعات ناخوشايندي براي ميزبان به همراه خواهد داشت.»صفايي فراهاني در گفت وگو با يکي از خبرگزاري ها علاوه بر حضور بانوان در جايگاه تماشاچيان از عدم حضور بازيکنان خارجي در ترکيب تيم هاي آسيايي خبر داد.او با اعلام اين خبر که هر تيم حاضر در ليگ قهرمانان تنها مي تواند چهار بازيکن خارجي در ترکيب خود را به AFC معرفي کند، ادامه داد؛ «از اين چهار بازيکن حداقل يک بازيکن بايد آسيايي باشد و سه بازيکن ديگر مي توانند غيرآسيايي باشند. همچنين اين امکان وجود دارد که هر چهار بازيکن خارجي تيم ها آسيايي باشند.»محسن صفايي فراهاني از حذف کشورهاي سوريه، کويت و اردن خبر داد. براساس اعلام وي اين کشورها به دليل عدم ارائه مدارک خود به سازمان AFC تا اول ماه اکتبر از ليگ قهرمانان حذف شدند. او در اين خصوص عقيده دارد که اين نکته مي تواند به مدعيان حل مشکلات با ايجاد رابطه ثابت کند که در موارد اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا رابطه هيچ تاثيري نخواهد داشت و تنها قوانين است که سرنوشت تيم ها را تعيين مي کند. با اينکه هر سه کشور عربي هستند اما به دليل نقض مقررات از حضور در ليگ قهرمانان محروم شدند.با توجه به اينکه هيچ بحثي راجع به سهميه کشورها مطرح نشد اما نشست بعدي کميته براي تعيين سهميه ها اواخر آذرماه تشکيل خواهد شد.صفايي عضو کميته ليگ حرفه يي در انتها ادامه داد؛ «براساس تصويب کميته ليگ حرفه يي مسابقات فصل آينده از اواخر بهمن ماه آغاز خواهد شد که اين رقابت ها در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه برگزار مي شود تا به ليگ هاي داخلي فشاري وارد نشود.همچنين او از جوايز بسيار ارزنده براي تيم هاي حاضر در ليگ خبر داد و گفت؛ «در مرحله اول بازي ها براي هر بازي 30 هزار دلار به تيم ها پرداخت خواهد شد و با صعود تيم ها به مرحله دوم اين پاداش به مبلغ 50 هزار دلار نيز افزايش پيدا خواهد کرد.»مراسم معرفي آرم و لوگوي جديد ليگ قهرمانان آسيا روز 12 دسامبر در توکيو (ژاپن) برگزار خواهد شد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:54 pm

تيم فوتبال بانوان ايران مغلوب چين تايپه شد
تيم فوتبال جوانان بانوان در دومين ديدار خود در مسابقات قهرماني آسيا مقابل چين تايپه شکست خورد. بانوان جوان ايران در دومين بازي خود در اين رقابت ها مقابل چين تايپه قرار گرفتند و با نتيجه دو بر يک بازي را به حريف خود واگذار کردند. اين بازي در نيمه اول يک - يک به پايان رسيد اما بانوان ايران در نيمه دوم نتوانستند اين نتيجه را حفظ کنند. يگانه خليلي در دقيقه 13 تک گل ايران را به ثمر رساند. تيم ايران که در ديدار نخست با نتيجه 4 بر يک هند را شکست داده بود، يکشنبه در سومين ديدار خود با تيم تايلند ديدار مي کند. استراليا ديگر تيم اين گروه امروز را به استراحت مي پردازد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty

مبلغ اسپانسرينگ بايد همطراز با ژاپن باشد
مسوولان کميته بازاريابي فدراسيون فوتبال در تلاشند برندي را براي پيراهن تيم ملي در نظر بگيرند که در شأن و جايگاه ايران باشد. در حال حاضر مهم ترين گزينه براي اسپانسرينگ تيم ملي شرکت خودروسازي سايپا است که هنوز توافقات نهايي آن انجام نشده است. مسوول کميته بازاريابي فدراسيون فوتبال در اين باره گفت؛ اسپانسر تيم ملي بايد در شأن نام ايران باشد و مي تواند بانک يا شرکت خودروسازي داخلي باشد که توان مالي بالايي دارد. البته شرکت خودروسازي سايپا ابراز تمايل کرده ولي هنوز توافق نهايي صورت نگرفته است. وي افزود؛ در حال حاضر با چند شرکت داخلي و خارجي مذاکره کرده ايم اما آنچه مدنظر فدراسيون فوتبال است تا به حال برآورده نشده. وي همچنين درباره مبلغ قرار داد انتظارات فدراسيون فوتبال گفت؛ اجازه بدهيد درباره مبلغ مورد نظر صحبتي نکنيم، اما انتظار داريم مبلغي که دريافت مي کنيم، همطراز با تيم ملي ژاپن باشد چرا که در رنکينگ فيفا در کنار اين تيم قرار داريم و چيزي از اين کشور کم نداريم.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:55 pm

پزشک تيم ملي اميد کوهنوردي ايران سقوط کرد
پزشک تيم ملي اميد کوهنوردي ايران در مسير بازگشت از صعود به قله 7134 متري «تيليچو پيک» در ارتفاعات هيماليا دچار حادثه شد و سقوط کرد. تيم ملي اميد کوهنوردي ايران که براي اولين بار موفق به صعود اين قله شد، در مسير بازگشت دچار حادثه شد و پزشک همراه تيم سقوط کرد. تاکنون تيم جست وجو موفق به يافتن « دکتر سعيد بهاءلو» نشده و اطلاعي نيز از وضعيت وي در دست نيست. عصر روز چهارشنبه هشتم آبان؛ تمامي نفرات موفق شدند به همراه دو شرپا (راهنماي نپالي) قله را صعود و پرچم پرافتخار کشورمان را براي اولين بار بر فراز اين قله به اهتزاز درآورند. اما متاسفانه در حين بازگشت به کمپ دو، پزشک تيم دچار حادثه شد و سقوط کرد. اقدامات لازم جهت جست وجو و نجات وي انجام و پيگيري هاي مربوطه از جمله اعزام تيم تازه نفس جست وجو و پرواز بالگرد در جريان است، در عين حال ساير اعضاي تيم در سلامتي کامل به کمپ اصلي بازگشته اند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آخرین اخبار ورزشی Empty
پستعنوان: رد: آخرین اخبار ورزشی   آخرین اخبار ورزشی Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:55 pm

هفته سيزدهم ليگ برتر
تداوم پيروزي هاي استقلال
با شروع سيزدهمين هفته ليگ برتر فوتبال کشور تيم پرسپوليس چهارمين شکست خود را در فصل جاري در کارنامه خود ثبت کرد. اين ديدار که پنجشنبه گذشته بين تيم پرسپوليس تهران و تيم مقاومت سپاسي شيراز در ورزشگاه حافظيه برگزار شد با تک گلي که در دقيقه 72 توسط مصطفي صبري به ثمر رسيد، به پايان رسيد.ديدار سايپا کرج و پيام خراسان در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد با نتيجه سه بر يک به سود سايپا کرج به پايان رسيد که منجر به خروج اين تيم از قعر جدول شد.اولين پيروزي سايپا مقابل راه آهن با مربيگري پي ير ليت بارسکي با نتيجه دو بر يک به دست آمد که موجب شد سايپا مدتي از بحران عدم نتيجه گيري خارج شود.ديدار سپاهان اصفهان- مس کرمان با نتيجه مشابه ديدار پرسپوليس- سپاسي شيراز به پايان رسيد. تنها گل اين ديدار را عماد رضا در دقيقه 65 بازي به سود تيم سپاهان به ثمر رساند.تيم هاي صباي قم و فولاد خوزستان در ورزشگاه يادگار امام روبه روي هم قرار گرفتند که اين ديدار با تساوي يک - يک به پايان رسيد. علي بداوي براي تيم فولاد گل زد و فريدون فضلي تک گل خود را براي تيم صبا به ثمر رساند.نتيجه يک بر صفر به سود تيم پيکان مقابل برق شيراز مجوز صعود به صدر جدول بود. تک گل ديدار توسط ميثم رضاپور در دقيقه 35 زده شد. داماش گيلان با نتيجه دو بر يک مقابل ملوان بندرانزلي در شهر رشت شکست خورد. آدريانو آلوز تک گل داماش را به ثمر رساند. مهرداد جعفري و سيدجلال رافخايي با گل هاي خود در دقايق 60 و 68 موجب برتري تيم ميهمان در ورزشگاه سردار جنگل گيلان شدند.ديدار راه آهن شهرري و ابومسلم خراسان در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار شد که با نتيجه سه بر صفر به پايان رسيد. گل هاي اين بازي را ابراهيم کريمي، حسين پاشايي و مجتبي زارعي به ترتيب در دقايق 59 ، 76 و 90 به ثمر رساندند تا ياوري دومين پيروزي پياپي را با راه آهن به دست آورد. ديدار استقلال اهواز و پاس همدان نيز با نتيجه تساوي صفر - صفر به پايان رسيد. در آخرين بازي ديروز، استقلال در تهران با نتيجه دو بر صفر ذوب آهن را شکست داد.

آخرین اخبار ورزشی
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» آخرین اخبار ورزشی
» آخرین اخبار ورزشی
» آخرین خبرهای ورزشی
» آخرین خبرهای ورزشی
» آخرین اخبار