پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 69 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 69 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Vote_rcapعلی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Voting_bar1علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Vote_lcap 
حمیده ناصری
علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Vote_rcapعلی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Voting_bar1علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد

نويسندهپيام
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

تعداد پستها : 451
آدرس : کاشان شهر گلاب و سهراب !
از ایشان سپاسگزاری شده : 13
Registration date : 2008-10-23

علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Empty
پستعنوان: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:04 pm

وزارت كشوردر انتظار وزير جديد راي مثبت نمايندگان مجلس به استيضاح كردان

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با راي قاطع خود به استيضاح كردان، وي را از مسئوليت وزارت كشور بركنار كردند.
به گزارش خبرنگار امور مجلس كيهان در نشست علني ديروز مجلس كه حدود 5ساعت به طول انجاميد طرح استيضاح وزير كشور مورد بررسي قرار گرفت و هشت نماينده در موافقت با استيضاح به ايراد سخن پرداختند. اين در حالي بود كه هيچ نماينده اي در مخالفت با استيضاح كردان پشت تريبون نرفت و فقط كردان هنگام دفاعياتش مدعي شد كه برخي نمايندگان از جمله دلخوش، شريعتي و آليا مي خواستند در دفاع از او سخن بگويند كه وي از آنها خواسته اين كار را نكنند.
بهرحال پس از سخنان موافقان استيضاح كه عمدتا به عدم صداقت كردان مربوط مي شد وي ساعتي از خود دفاع كرد و در نهايت راي گيري با ورقه انجام شد كه از مجموع 247راي ريخته شده به گلدانها، استيضاح كردان با 188راي سفيد (موافق) 14راي زرد (ممتنع) و 45 راي كبود (مخالف) تصويب شد و به اين ترتيب وي از سمت تصدي وزارت كشور بركنار شد.
در ابتداي جلسه چه گذشت؟
اين گزارش حاكي است در ابتداي جلسه رئيس مجلس با اشاره به اصل 89 قانون اساسي تاكيد كرد استيضاح وزير كشور قانوني است.
لاريجاني كه اين مطلب را در پاسخ به شبهه غيرقانوني بودن استيضاح كردان مي گفت افزود: طبق اصل 89 قانون اساسي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مي توانند در مواردي كه لازم مي دانند هيات وزيران يا هر يك از وزرا را استيضاح كنند.
وي اضافه كرد استيضاح وقتي قابل طرح در مجلس است كه با امضاي حداقل 10نفر از نمايندگان به مجلس تقديم شود.
اگر مجلس مقتضي بداند اعلام راي عدم اعتماد خواهد كرد و اگر مجلس راي اعتماد نداد هيات وزيران يا وزير مورد استيضاح عزل مي شود.
رئيس مجلس در ادامه تصريح كرد؛ استيضاح مطابق نص قانون اساسي و آئين نامه قانوني است و حق نمايندگان است و مي تواند راجع به مسايل مختلف اعم از كارآمدي و مشروعيت و هر چيز ديگري باشد كه مربوط به آن وزير يا وزارت خانه است لاريجاني تاكيد كرد من هيچ اشكال قانوني براي استيضاح نمي بينم.
سخنان موافقان استيضاح مطهري اولين ناطق
در ادامه موافقان استيضاح در يك فرصت حدود دوساعته به ايراد دلايل استيضاح پرداختند. نخستين موافق استيضاح، علي مطهري نماينده تهران بود.
وي در ابتدا گفت: بين استيضاح كنندگان و آقاي كردان هيچ سابقه دشمني و كينه اي وجود ندارد. برخي از افرادي كه متن استيضاح را امضاء كردند از دوستان نزديك آقاي كردان هستند.
مطهري كه طراح اصلي استيضاح كردان بود در ادامه خاطرنشان كرد: بعد از راي اعتماد مجلس به كردان من مخالف بودم كه بحث مدرك ايشان دنبال شود و معتقد بودم كردان از نظر قانوني وزير است و بهتر است اين موضوع دنبال نشود اما بعدها صلاح ديده شد كه موضوع پيگيري شود و احساس شد مجلس فريب خورده و اغوا شده است و زماني كه كميسيون آموزش مجلس در رابطه با مدرك كردان گزارش داد مسئله عوض شد و ديگر نمي شد ما سكوت كنيم. به همين دليل 3 تز استعفا، عزل و استيضاح را مطرح كرديم و اميدوار بوديم كار به اينجا كشيده نشود و خود من ملاقاتي طولاني با رئيس جمهور داشتم و وي توصيه كرد كه با كردان نيز جلسه اي برگزار شود اما كردان گفت به دليل اينكه اين موضوع رسانه اي شده ملاقات نمي كند و به عبارت ديگر ما همه راه ها را براي اتمام حجت طي كرديم تا كار به استيضاح كشيده نشود.
وي با بيان اينكه در رابطه با استيضاح وزير كشور دو مغالطه مطرح شده گفت: يك مغالطه اين است كه مطرح شده نمايندگان با علم به اين مسائل به كردان راي اعتماد داده اند و موضوعات استيضاح چيز جديدي نيست. نمايندگان در جلسه راي اعتماد به اين موضوعات يقين نداشته اند و امروز مسئله طور ديگري است و خود كردان اعتراف كرده كه مدركش جعلي است.
مطهري تاكيد كرد: همچنين مي گويند موضوع قلابي بودن مدرك مسئله مهمي نيست چون مدرك قلابي زياد است، در حالي كه اين هم اظهارنظر درستي نيست چون هركس كه مدرك قلابي دارد با او نيز بايد برخورد شود ضمن اينكه بحث ما و كردان مسئله مدرك نيست بلكه مسئله عدم صداقت است و خطاي بزرگي صورت گرفته و اين خطا براي عزل كافي است.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي استيضاح كردان را از سردرد دانست و تاكيد كرد: نگاه مسئولان دولتي به مجلس نادرست است و برخي فكر مي كنند نماينده استقلال راي ندارد و حتي به من مي گفتند خيال نكن كه نمايندگان پشت سر تو هستند بلكه با يك قول سفر 8 تا 8 تا امضاهاي خود را پس مي گيرند و حتي من شك كردم و سوال كردم اما خوشبختانه حتي يك نفر هم امضاي خود را پس نگرفت و به اعتقاد من تصور دولت از نمايندگان تصوري عجيب و غريب است. در مسئله توضيح چك پولها هم به همين صورت فكر مي كردند با چك ها راي نمايندگان عوض مي شود در حالي كه تجربه من در مجلس هشتم نشان مي دهد نمايندگان اين دوره در مسائل مهم استقلال راي دارند.
مطهري ادامه داد: نگاه دولت به مجلس بايد عوض شود و در قضيه چك پول ها نيز درست است با يك نفر برخورد شد اما كسي كه دستور اين كار را داده بايد مجازات شود.
نكونام: چه عيبي داشت مي گفتي فوق ديپلم دارم؟
حجت الاسلام ابراهيم نكونام نماينده گلپايگان دومين موافق استيضاح كردان با انتقاد از وي به جهت عدم صداقت در جلسه راي اعتماد گفت: چه ايرادي داشت كه همان روز آقاي كردان مي فرمودند تحصيلات عاليه ندارم و با وصف نداشتن مدارك عاليه خود را در انتخاب مجلس گذاردم ولي ايشان مدركي را كه بعداً خود بر جعلي بودن آن اذعان كردند روي دست بلند كردند و اظهار داشتند در گرفتن آن مدرك از شخص ثالثي فريب خورده اند ايشان مدرك خود را به تماشاي نمايندگان گذاشته و فرمودند اگر مدرك فوق ليسانس را نمايندگان مي خواستند آن را با خود مي آوردم. اين همان مطلبي است كه نمي بايد گفته مي شد. ما نمي خواستيم معادله مجهول و عدم صداقت و راستي باشد.
وي افزود: در زماني كه حتي شوراهاي اسلامي شهرهاي كوچك موظف اند به حكم قانون شهردار با مدرك حداقل كارشناسي معرفي نمايند و يا فرمانداران و بخشداران داراي چنين مدركي باشند وزير كشور زيبنده اش نيست كه بصورت غيرواقع خود را واجد اين مدارك معرفي نمايد. وزير كشور الگو و راهنماي استانداران، فرمانداران و بخشداران است و آنها بايد از او الگو بگيرند و ارائه طريق بخواهند.
روح الله عباسپور سومين موافق
روح الله جاني عباسپور نماينده آوج و بوئين زهرا در مجلس به عنوان سومين موافق استيضاح به موارد عدم صداقت كردان اشاره كرد و گفت: در جلسه اي با حضور شش نفر از نمايندگان محترم آيت الله فاكر، حجت الاسلام والمسلمين حسينيان، دكتر توكلي و حجت الاسلام نكونام و دكتر زاكاني و فدايي در كميسيون اصل90 در تاريخ دوشنبه 87.4.5 از آقاي كردان پرسيده شد مدرك دكتراي خود را چگونه گرفتيد؟ پاسخ وي اين بود يكنفر كه آموزشگاه زبان دارد به من مراجعه كرد و گفت اگر كتاب و جزوه اي داري به من بدهيد كه از دانشگاه آكسفورد دكتراي افتخاري مي گيرم. من هم كتابي درباره تعليم و تربيت در اسلام داشتم دادم و او براي من مدرك را آورد. يكي از نمايندگان در آن جلسه به ايشان مي گويد شما قبلاً به من گفته بوديد دو ممتحن از خارج آمدند و از من امتحان گرفتند و من از رساله خودم دفاع كردم من از شما پرسيدم شما كه زبان نمي دانيد چگونه دفاع كرديد، گفتيد مترجم گرفتم.
آقاي كردان در قبال اين يادآوري صراحتا گفتيد خلاف گفتم. حقيقت اين است كه حالا مي گويم شش نفر شهادت مي دهند. يعني خود جناب آقاي كردان در همين جلسه اذعان مي كنند كه من قبلا به شما دروغ گفتم و حق مطلب اين است كه الان خدمت شما عرض مي كنم. و اين اقرار به دروغ است.
دستغيب: چه كساني
استيضاح را خط دادند؟
علي اصغر دستغيب نماينده شيراز موافق بعدي استيضاح گفت: رأي به استيضاح رأي به صداقت، اعتماد و امانت داري است.
وي افزود: برخي تلاش دارند اصرار كنند كه شخص يا اشخاصي استيضاح را خط مي دهند اين كاملا درست است و وجود دارد. جمع بسياري از اساتيد دانشگاه، دانشجويان و طلاب علوم ديني، فضلاي حوزه كه نخبگان جامعه ما هستند از ابتدا پيگير اين قضيه بودند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:05 pm

عثماني: اگر كردان استعفا مي داد نيازي به استيضاح نبود
محمد قسيم عثماني نماينده بوكان، ديگر موافق استيضاح گفت: اگر آقاي كردان استعفا مي داد نيازي به اين همه هزينه نبود.
وي با بيان اينكه ما خدمات شايسته دولت نهم را تأييد مي كنيم افزود: ما به صداقت رياست جمهور معتقديم و اكثريت همكاران شان را صادق مي پنداريم ولي وجود آقاي كردان در جمع كابينه دولت كليت كابينه را زير سؤال برده است. شكي نيست كه از ادامه حضور ايشان بعد از نظام، مجلس و نمايندگان كه بيشترين لطمه را ديده اند شخص رياست جمهور متضرر خواهند شد و زيان رفتن ايشان به مراتب كمتر از زيان و آسيب ادامه كار ايشان است.
كرمي راد پنجمين موافق استيضاح
محمد كرمي راد نماينده كرمانشاه به عنوان پنجمين موافق استيضاح كردان گفت: بنده به عنوان يك اصولگرا در مورد استيضاح امروز اعتقاد دارم كه اين استيضاح نه سياسي و نه چيزي است كه از پشت پرده آن را هدايت كرده باشند رأي قبلي ما به آقاي كردان رأي اعتماد به دولت اصولگرا بود و بهيچوجه قرار نيست كه استيضاح كنندگان به جز به مسأله عدم صداقت به موارد ديگري بپردازند.
وي سپس به سوابق مدارك تحصيلي كردان اشاره كرد و افزود: در سال 79 در احكام استخدامي در جلوي مدرك تحصيلي ايشان اسمي از هيچ نوع مدركي وجود ندارد ولي 13 ماه بعد مدرك تحصيلي دكترا مي شود!
سوءاستفاده قنبري
از جلسه استيضاح
داريوش قنبري نماينده دوم خردادي ايلام به بهانه موافقت با استيضاح به دولت نهم و شخص رئيس جمهور حمله كرد.
البته اكثر نمايندگان مجلس با اين اظهارات قنبري مخالفت كردند ولي او بي توجه به اين مخالفت ها حتي متدينين را نيز زير سؤال برد و مقدس مآب ناميد.
موافقت مستند نوباوه
با استيضاح
بيژن نوباوه نماينده تهران هفتمين موافق استيضاح كردان بود كه با ارائه مداركي مستند به مخالفت با كردان پرداخت.
نوباوه كه سخنانش با استقبال حاضران روبرو شد خطاب به كردان گفت: شما هنوز هم در مورد مدرك تقلبي دكترا صحبت مي كنيد. همه مدارك صادره از صدا و سيما و احكام صادره از تاريخ 81.1.2 مبني بر تغيير وضعيت شما به دكترا و ميزان افزايش حقوق شما تا سال 87 باقيست و اگر شما از وزارت نفت حقوق نگرفته ايد حق داريد چون آنجا بيشتر مي گرفتيد. اگر بخواهيد مدارك خود را ارائه دهيد چه چيزي داريد.
نماينده تهران گفت: شما نزديكترين دوست آقاي لاريجاني بوديد و سال ها به ايشان دروغ گفتيد و ايشان نمي دانستند مدرك تحصيلي شما چيست.
نوباوه تأكيد كرد: آخرين مدرك تحصيلي كه از شما در صدا و سيما وجود دارد فوق ديپلم است و از تاريخ 56.7.7 لغايت 57.6.31 در سال اول و از تاريخ 57.7.1 لغايت
58.6.31 در سال دوم مردود و مجدداً از تاريخ 58.7.1 لغايت
59.6.31 در سال دوم در دانشسراي راهنمايي ساري فارغ التحصيل شديد.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: مگر كسي از شما مدرك خواست شايد موفق ترين وزراي كابينه دولت هاي قبلي در زمان آقاي موسوي ديپلمه بودند شما آمديد رزومه داديد و زندگينامه نوشتيد. وي افزود: الان سؤال من از شما اين است كه مدرك دكتراي شما جعلي بود، شما كجا صحبت از ليسانس و فوق ليسانس مي كنيد شما كه ليسانس و فوق ليسانس نداريد.
نوباوه در ادامه بيان داشت: آيا در همه آن مراتب و پست هايي كه اعلام كرديد خدمت به نظام كرديد، احراز شرايط شما و شرايط علمي شما صورت گرفته است؟
وي با بيان اينكه شما الان هم مطالب خلاف واقع بيان مي كنيد اظهار داشت: برخي از اين اسناد همراه من است به عنوان مثال در يكي از اسناد اعلام كرده ايد كه از من براي عضويت هيئت علمي دانشگاه آزاد تقاضا شده است در حالي كه نامه رسمي دانشگاه نشان مي دهد كه شما اين تقاضا را از دانشگاه آزاد كرديد.
اينجا هم دروغ مي گوييد.
نوباوه تأكيد كرد: آرزو مي كردم شما اينجا اعلام مي كرديد كه اشتباه كرديد و از ملت عذرخواهي مي كرديد تا در اينجا بخشي از آبروي نظام برمي گشت.
وي افزود: اگر شما نگران مملكت هستيد كه امروز مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است اين نگرانيتان را با استعفا جبران مي كرديد چرا اين كار را نكرديد؟
هدايت خواه آخرين موافق
ستار هدايت خواه نماينده بويراحمد و دنا آخرين موافق استيضاح كردان بود. وي در بخشي از اظهاراتش، نوار سخنان كردان در جلسه راي اعتماد مبني بر اينكه «اگر مي دانستم فوق ليسانس مرا مي خواهيد مي آوردم» پخش كرد. اين اقدام هدايت خواه در نوع خود جالب و بي نظير به نظر مي رسيد. هدايت خواه همچنين بر عدم صداقت كردان تأكيد كرد و در عين حال تصريح نمود كه از حاميان دولت نهم و شخص دكتر احمدي نژاد بوده است.
كردان: تصميم مجلس
برايم شيرين است
علي كردان وزير سابق كشور در جلسه استيضاح خود در دو نوبت به دفاع از خويش پرداخت.
وي ابتدا اعلام كرد كه خودش از اعضاي دولت خواسته در جلسه استيضاح حضور نيابند.
كردان در ادامه خاطرنشان كرد: خداوندا تو شاهد باش كه در 30 سال خدمت، لحظه اي از هيچ تلاشي براي كارآمدي دستگاه هاي اجرايي كوتاهي نكردم و روزانه بيش از 16 ساعت از وقتم را براي اعتلاي اين نظام مصروف كردم و در طول اين مدت، در مسئوليت به چيزي جز تلاش دلسوزانه، مجاهدت خاموش و عمل خيرخواهانه، به چيزي جز خدمت نينديشيدم.
وي سپس به عملكرد سه ماهه اش در وزارت كشور اشاره كرد كه با اعتراض نمايندگان مواجه شد.
نمايندگان معتقد بودند كردان در موضوع استيضاح بايد صحبت كند.
بعد از اين كردان اظهار داشت: آنها كه حقير را متهم به جعل كردند حسابشان را به روز دادگستري الهي واگذار مي كنم و حق دادخواهي را براي خود محفوظ مي دانم.
كردان با اشاره به نامه خود به رئيس جمهور درباره مدرك دكترا، گفت: من واژه جعل را در نامه به رئيس جمهور به كار نبردم.
وي با اشاره به استفسار خود از دستگاه قضايي براي اعلام آخرين نتايج پيگرد فرد جعل كننده مدرك، گفت: از دستگاه قضايي استفسار كردم كه نتيجه رسيدگي را بگوئيد؛ پاسخ دادند كه به موجب تحقيقات و بازجويي، مدرك مذكور صرفا جنبه افتخاري داشته بنابر اين عنوان جرم مذكور در قانون مطرح است و بحث جعل مطرح نيست. لذا متهم مذكور براي اعطاي مدرك مذكور مثل مدرك هاوايي تحت تعقيب است و نتيجه نهايي اعلام مي شود.
وزير كشور ادامه داد: تاكيد مي كنم كه بررسي هاي بعمل آمده پس از آراي اعتماد به روشني نشان مي دهد كه در طول خدمت در صدا و سيما هيچ گونه وجهي براي دكترا دريافت نكردم، در مورد جلسه اي كه به آن اشاره شد، در آن جلسه گفتم فكر مي كردم چنين چيزي است ولي بعدا بررسي كردم ديدم صحت ندارد.
وي افزود: هفته گذشته آقاي رازيني در دفتر من حضور يافته بود، معاون اداري مالي صدا و سيما زنگ زد به دفتر من، عرض كردم جلسه اي داريم و اگر كار شما فوري نيست بعد از اين جلسه با شما تماس بگيرم، ايشان گفت كاري فوق العاده فوري دارم، آقاي رازيني هم در اتاق من نشسته بود، معاون اداري مالي صدا و سيما اعلام كرد كه ما پرونده شما را بررسي كرديم و كارشناسان متعددي را پاي اين پرونده گمارديم و ديديم كه شما هيچ گونه دريافتي بابت اين مدرك نداشتيد؛ هرگز اينحانب از مدركي به جز دكتراي افتخاري سخني به ميان آوردم؟ مدرك دكتراي افتخاري هم چيزي است كه بدون تشريفات مرسوم به خيلي ها ميدهند و خيلي ها هم دارند، ضمن اينكه اين مدرك در قانون استخدامي هم ارزشي ندارد.
وزير كشور در مورد خود اظهار داشت:علي كردان از اين مراكز تنها مدرك افتخاري گرفته و مديركل منابع انساني را از هرگونه اعمال آن در سوابق اداري و مالي ممنوع كرده؛ من وقتي به وزارت كار رفتم، حتي 100 هزار تومان از حقوقم كم شد و در وزارت نفت يك ريال حقوق دريافت نكردم كه دوستان احساس نكنند از مزاياي رانت استفاده كرده باشم و شبهه اي براي نمايندگان اصيل مجلس به وجود نيايد
كردان گفت: امروز هم اگر مرا براي تدريس در دانشگاهي دعوت كنند، اگر لياقتش را داشته باشم و صلاحيت علمي ام مورد تأئيد باشد، اين كار را مي كنم؛ همانطور كه در كنفرانس هاي داخلي وخارجي به ارائه مقالات پرداختم.
وي افزود: براساس مصوبه شوراي انقلاب،كساني كه داراي 3 سال سابقه قضاوت قضايي هستند، در حكم ليسانس تلقي مي شوند كه بسياري از دوستان از اين مزايا استفاده كرده اند و در مورد فوق ليسانس هم گزارش در مجلس ارائه شده است.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:07 pm

علي كردان وزير كشور در ادامه اظهارات خود در جلسه استيضاح مجلس گفت: اين روزها مجلس برآمده از الله اكبر ملت ايران و عصاره فضائل ملت مورد ستم قرار گرفته. بايد به خدا پناه برد.
وي افزود: دولت و مجلس محترم آن اندازه از حرمت و كرامت بهره مندند كه حركت هتاكانه و رسوايي چك 5 ميليوني ياراي خدشه دار كردن آن را ندارد و من دست سيلي زننده اي كه بر گوش نابخردي نواخته شده را مي بوسم.
كردان در ادامه خطاب به فرزندان و همسرش افزود: شما عليرغم همه تصورهاي نادرست، ساده ترين زندگي را همراه شديد و در سايتي عكس مقايسه من با حيوانات را آورديد و گريستيد؛ از شما عذرخواهي مي كنم. عذر مي خواهم كه در روز تولد هيچ كدامتان نتوانستم به دليل حضور در ماموريت هاي نظام حاضر باشم.
كردان خطاب به فرزندانش گفت: مرتضي جان! از اينكه به خاطر من رنج ها را تحمل كردي، افتخار مي كنم. فاطمه، محدثه و مائده! از اينكه روزها مجبور به مهاجرت به شهرستان شديد تا از هجمه ها درامان باشيد، نگران نباشيد اينك مي دانم نخستين بار نيست آخرين بار هم نيست.
وي همچنين خطاب به همسرش گفت: مي دانم دلت پر درد است، مگر هر سال براي شهداي كربلا در منزل مراسم عزاداري برپا نكردي؟ از اينكه در بستر بيماري سخت گرفتار آمده اي، از تو پوزش مي طلبم و از اينكه در انجام وظايف بيمارداري كوتاهي كردم، پوزش مي طلبم.
وزير كشور تصريح كرد: از اينكه عده اي از سر دلسوزي، ناخواسته از مسير انصاف خارج شدند و تحت تاثير جنگ رواني استكبار از اينجانب حقي را تضييع كردند، درمي گذرم.
كردان در واكنش به تكذيبيه ستاد كل نيروهاي مسلح درباره اظهاراتش مبني بر دريافت سمت جانشيني فرمانده كل قوا در نيروي انتظامي گفت:اگر آقاي فيروزآبادي تكذيبيه را تاييد كند، فردا نوار ضبط شده صحبت با ايشان را پخش مي كنم.
كردان اظهار داشت: من صداي آقاي فيروزآبادي را روزي كه با هم صحبت مي كرديم با موبايل ضبط كردم و اگر ايشان كه الان صداي من را مي شنود، نظرشان را تكذيب نكند، مشروح مذاكرات را پخش مي كنم. من آقاي فيروزآبادي را برادري متدين، انقلابي و مورد وثوق رهبري و انقلاب مي دانم كه در جلسات خصوصي همان حرفي را مي زند كه در جلسات عمومي مي گويد.
علي كردان در آخرين دفاعيات خود در جلسه علني امروز مجلس براي استيضاح وي اظهار داشت: تصميم نمايندگان ملت هر چه باشد، براي من شيرين است و گلايه اي از دوستان ندارم و براي بنده كار در نظام در هر رده فرقي ندارد و مهم نيست كه در مقام وزارت كشور يا يك جاروكش ساده باشم.
وزير كشور كه در پاسخ به اظهارات بيژن نوباوه نماينده تهران و ستار هدايت خواه نماينده بويراحمد و دنا به عنوان موافقان استيضاح وي سخن مي گفت، افزود: آنچه در خصوص جعل مدرك بنده مطرح شد، سند رسمي رسيدگي دستگاه قضايي به اين مسئله را تقديم رئيس مجلس كردم و در خصوص دريافت حقوق بنده بر مبناي مدرك دكترا نيز، عين نظريه معاون سازمان صدا و سيما را ارائه كردم.
كردان ادامه داد: در خصوص دريافت حقوق بنده حتي يادداشت مديركل وقت منابع انساني صدا و سيما كه از وكلاي پايه يك دادگستري است به جناب آقاي دكتر لاريجاني ارائه شده كه قرار بود در اختيار نمايندگان مجلس نيز قرار گيرد اما ظاهراً به دلايلي به دست آنها نرسيده است.
وي با اشاره به اظهارات موافقان و مخالفان خود كه او را متهم به دروغ گويي به لاريجاني كردند، گفت: آقاي لاريجاني خودشان اينجا هستند و مي توانند بگويند كه بنده به ايشان دروغ گفتم يا نه اما اين مسئله توسط دستگاه قضايي و مسئولان صدا و سيما رد شده و دروغ بايد نزد قاضي شرع به اثبات برسد.
وزير كشور گفت: آنچه در خصوص اظهارات گذشته بنده درباره مدرك ليسانس و فوق ليسانس نيز، مطرح شده و حتي نوار آن (سخنراني وزير كشور در جلسه راي اعتماد) امروز پخش شد، اشتباه كلامي بود كه در اظهارات شفاهي پيش مي آيد و واقعيت آنست كه خود بنده از دانشگاه درخواست كردم موضوع را بررسي كند.
نتيجه استيضاح
پس از اظهارات پاياني كردان، راي گيري درباره استيضاح وي با توزيع كارت هاي رنگي (سفيد، زرد و كبود) انجام شد.
256 كارت توزيع گرديد كه از اين تعداد، 247 نفر كارت خود را به داخل گلدانها انداختند.از اين مجموعه نيز 188 كارت سفيد (موافق استيضاح) 14 كارت زرد (ممتنع) و 45 كارت كبود (مخالف) بود به اين ترتيب علي كردان از سمت وزارت كشور بركنار شد.
پس از راي گيري نيز لاريجاني اعلام كرد: مجلس راي عدم اعتماد داد و آقاي كردان از اين تاريخ ديگر نمي تواند وزير كشور باشد.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:10 pm

پس از رأي عدم اعتماد مجلس به كردان لاريجاني: مجلس اصولگرا با كسي تعارف ندارد

رئيس مجلس شوراي اسلامي، مجلس هشتم را مجلسي اصولگرا دانست كه با كسي تعارف ندارد و در عين حال تصريح كرد كه اين مجلس يار دولت است و در كارهايي كه درست باشد از دولت حمايت مي كند.
به گزارش خبرگزاري ها، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي پس از رأي مثبت مجلس به استيضاح علي كردان وزير كشور در جمع خبرنگاران با بيان اينكه رأي مجلس گوياست، گفت: اين رأي نشان مي دهد كه مجلس روي مباني اصولي با جديت ايستادگي مي كند و با كسي تعارف ندارد و اگر كجي و ناراستي در جايي ببيند برحسب وظيفه قانوني خود آنرا برطرف مي كند.
وي با اشاره به مطرح شدن مسائل زيادي در خصوص استيضاح كردان گفت: من نمي خواستم نظرم روي آراي ديگر دوستان تاثير بگذارد.
رئيس مجلس با بيان اينكه معرفي كردان بعنوان وزير كشور از سوي وي پيشنهاد نشده است، گفت: اينجانب در اين زمينه رايزني نيز نكرده ام؛ روزي كه آقاي كردان به مجلس آمدند، گفتند كه ايشان را رئيس جمهور براي تصدي وزارت كشور معرفي كردند، البته چون با بنده در خصوص فرد ديگري براي تصدي مسئوليت وزارت كشور رايزني شده بود، از معرفي كردان كمي تعجب كردم.
لاريجاني گفت: چون با آقاي كردان در صداوسيما كار مي كرديم، من نفي نكردم.
وي با بيان اينكه از اينجانب خواسته شد تا براي كردان با مقامات كشور رايزني كنيم، گفت: در جواب عرض كردم كه من اين كار را نمي كنم اما اگر از من راجع به كردان سؤال بكنند من نظر خود را خواهم گفت كه بعدا از من سؤال كردند و من هم نظر خود را گفتم.
رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: در زماني كه بحث رأي اعتماد كردان در مجلس مطرح بود روز قبل از رأي گيري احساس كردم كه مطالب زيادي درباره كردان مطرح است و مناسب نمي ديدم كه آن مطالب در صحن مجلس مطرح شود و به همين خاطر روز قبل با كردان و هم با رحيمي معاون پارلماني رئيس جمهور تماس گرفتم و گفتم كه پيشنهاد من اين است تا آقاي كردان كنار بكشد.
لاريجاني خاطرنشان كرد: چون احتمال مي دادم كه نظر اينجانب را به رئيس جمهور نرسانده باشند آخرهاي شب و در حدود ساعت 10 شب با آقاي احمدي نژاد تماس گرفتم و گفتم با مجموع شرايطي كه در مجلس مي بينم، مناسب است كه آقاي كردان كنار بكشد و شما هم اين راه را برويد بهتر است، اما استدلال ما موفق نبود و ايشان براي تصدي مسئوليت وزارت كشور معرفي شد.
مدرك تحصيلي
لاريجاني با بيان اينكه وقتي كه آقاي كردان براي تصدي مسئوليت وزارت كشور معرفي شد نكاتي در خصوص مدارك تحصيلي ليسانس، فوق ليسانس و دكتراي وي مطرح شد، گفت: آقاي كردان در جلسه راي اعتماد پاسخ دادند كه مدرك ليسانس و فوق ليسانس را اگر مي دانستم، مي آوردم.
وي افزود: چون اصل بر اعتماد است مجلس پذيرفت كه آقاي كردان مدارك را دارا است و به همين خاطر به ايشان راي اعتماد داد.
رئيس مجلس گفت: پس از مطرح شدن شبهاتي در خصوص مدارك تحصيلي كردان به عباسپور رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ماموريت دادم تا بررسي هاي لازم را انجام دهد، تصريح كرد: تا زماني كه آقاي عباسپور گزارشي را ارائه كنند واقعاً اينجانب از مدارك تحصيلي كردان اطلاعي نداشتم. ايشان معاون اداري مالي اينجانب در صدا و سيما بودند و چون اصل بر اعتماد است و ايشان گفته بودند كه مدارك موجود است من فقط در خصوص مدرك دكتراي ايشان ترديد داشتم كه از جنس مداركي نظير دانشگاه هاوايي و يا اين جنس ها باشد.
لاريجاني تاكيد كرد: هيچ بحثي نشد كه مدرك تحصيلي ايشان موجود نيست و هيچ وقت هم اين گفته نشد اما وقتي عباسپور گزارش را ارائه كردند من كردان را خواستم و به ايشان عرض كردم كه اين گزارش نشان مي دهد شما در گذشته هم اطلاعات لازم را به ما نداديد و بايد به ما مي گفتيد كه ليسانس و فوق ليسانس نداريد و حداقل موقعي كه به مجلس آمديد اين مطلب را مي گفتيد.
وي تاكيد كرد: درست است كه داشتن فوق ليسانس و دكترا براي تصدي مسئوليت وزارت كشور شرط نيست، اما بايد حقيقت را بيان مي كرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: بعد از اين قضايا به ايشان پيشنهاد دادم كه يك نامه عذرخواهي به مجلس بفرستد و واقعيت را بگويد و از مجلس عذرخواهي كند، من فكر مي كردم اين راه درست است اما ظاهراً اين كار انجام نشد.
بحث استيضاح
لاريجاني با اشاره به مطرح شدن بحث استيضاح كردان در مجلس گفت: بعد از اين قضيه من عرض كردم كه بهتر است كار به استيضاح كشيده نشود و كردان به جاي ديگري منتقل شود و سمت ديگري بگيرد و گفتم كه رسانه هاي داخلي و خارجي تمركز كردند روي استيضاح شما همچنين افكار عمومي اين مسئله را دنبال مي كند و مجموع خدمات شما زير ذره بين در حال از بين رفتن است بنابراين عقل حكم مي كند اين كار انجام شود.
وي افزود: اينجانب اين موضوع را هم به كردان و هم به رئيس جمهور گفتم كه بهتر است آقاي كردان كنار برود و كار ديگري بكند همچنين نمايندگان ديگر نيز همين مسير را مطرح كردند.
رئيس مجلس با بيان اينكه من پرونده علي كردان را سياه و سفيد نمي بينم بلكه پرونده ايشان را خاكستري مي بينم، گفت: آقاي كردان خدماتي داشتند اما در اين زمينه اشتباه كرده و اينكار درست نبود و قابل دفاع نيست. لاريجاني گفت: بعضي از دوستان به اينجانب پيشنهاد دادند كه با توجه به خدمات كردان در اين زمينه از ايشان دفاع كنند اما اينجانب قاطعانه گفتم كه من پشت كار غلط قرار نمي گيرم خدمات ايشان يك بحث است و مربوط به حيثيت كارآمدي اما اين دو جنس است.
لاريجاني با اشاره به اظهارات كردان در صحن مجلس در خصوص دفاع از خود و بيان مسايلي در رابطه با خانواده خود گفت: من از مسايلي كه ايشان راجع به همسر و خانواده خود مطرح كردند، ناراحت هستم اما نكته اين است كه نظام جمهوري اسلامي ايران با بعضي از كارهايي كه نادرست مي بيند با جديت برخورد مي كند، حتي فردي كه زحمات زيادي كشيده است.
آزمون بزرگ
رئيس مجلس، موضوع كردان را يك آزمون بزرگ براي كشور، نظام و مجلس دانست و خاطرنشان كرد: اين موضوع نشان داد كه مجلس هشتم در دفاع از حقوق ملت و آراستن كشور به نظام قانوني و راست كردن كژي ها با كسي مسامحه اي ندارد و نتيجه اين آزمون خيلي ارزشمند است.
وي در پايان اظهارات خود و قبل از پاسخ به سؤالات خبرنگاران براي كردان آرزوي توفيق كرد تا در جايي ديگر مشغول خدمت شود.
لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در پايان جلسه علني ديروز مجلس و استيضاح كردان در گفت وگو با خبرنگاران درباره اينكه برخي استيضاح وزير كشور را تعامل دولت و مجلس مي دانند، اظهار داشت: استراتژي مجلس هشتم تعامل موثر با دولت است و بر روي آن ايستادگي مي كند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:11 pm

نگاه به تحولات اخير عراق( يادداشت روز)

تحولات كنوني عراق از اهميت فوق العاده اي برخوردار است و مي تواند سرنوشت اين كشور و كشورهاي پيراموني آن را تحت تأثير جدي قرار دهد. از اين رو بحث درباره عراق، بحث ازايران نيز محسوب مي شود و بايد با حساسيت تمام ابعاد و اجزاي آن را مورد بررسي قرار داد.
هفته گذشته آمريكايي ها براي شكستن قفل توافقنامه- يا به قول عراقي ها اتفاقيه- به دو ابتكار جديد و اساسي دست زدند. آنان از يك سو مسعود بارزاني رئيس حزب دموكرات كردستان عراق را به واشنگتن فراخوانده و درصدد بر آمدند كردها كه اينك پست هاي مهم رياست جمهوري عراق، وزارت خارجه، معاون نخست وزير و چند وزارت خانه و نيز حدود 44 كرسي از مجموعه 275 كرسي مجلس عراق را در اختيار دارند، از حكومت فعلي اين كشور جدا كنند و از اين طريق شيعيان و سني هاي عراق را وادار به پذيرش و امضاي توافقنامه نمايند. مقامات ارشد آمريكا در جريان دعوت غيرقانوني از رئيس حزب دموكرات بر بسياري از برنامه هاي سياسي اين حزب كه مورد توافق دولت مركزي و قانوني بغداد نيست، صحه گذاشته و وعده دادند كه اقدامات خود را براي تحقق آن ها به كار خواهند بست. بعضي از تمناهاي بارزاني جنبه ضدملي داشته و منشأ تهديدات منطقه اي به حساب مي آيد. در واقع آمريكايي ها در جريان فراخواندن بارزاني به واشنگتن تلاش كردند تا توأمان دولت عراق و دولت هاي همسايه عراق- تركيه، ايران و سوريه- كه مخالف امضاي «توافقنامه فعلي» هستند را براي پذيرفتن شرايط پراز تهديد متقاعد نمايند. اقدام آمريكا از اين جهت بي سابقه است كه پيش از اين مقامات كاخ سفيد آن دسته از خواسته هايي كه بارزاني در جريان سفر اخير به واشنگتن مطالبه مي كرد را «غيرقانوني» مي دانستند و حتي رايس حدود سه ماه پيش كه به بغداد آمده بود از ديدار با بارزاني اجتناب و علت آن را استفاده وي از پرچمي غير از پرچم ملي عراق اعلام كرد. آنچه در جريان سفر اخير بارزاني به آمريكا گذشت خود دليل جداگانه اي است- به منزله آفتاب آمد دليل آفتاب- كه آنچه آمريكايي ها به شدت دنبال مي كنند با سيادت و استقلال عراق منافات دارد و بوي تجزيه طلبي و انحلال دولت واقعي در عراق مي دهد و البته ايستادن در برابر آن يك وظيفه ملي براي عراقي ها و يك وظيفه منطقي و قانوني براي دولت هاي همسايه عراق است.
اقدام دوم آمريكايي ها براي شكستن قفل توافقنامه، حمله به خاك سوريه بود. اين عمليات در شامگاه روز يكشنبه هفته پيش با استفاده از چهار بالگرد انجام شد و به شهيد و زخمي شدن حدود 23 نفر از شهروندان عادي سوريه منجر گرديد. اين تجاوز از طريق يك پايگاه نظامي آمريكايي- عين الاسد- در نزديكي مرزهاي سوريه صورت گرفت و آمريكايي ها اقدام خود را با دولت عراق هماهنگ نكردند و اينك نيز خود را پاسخگوي دولت عراق نمي دانند. تجاوز آمريكا از طريق عراق به يك كشور همسايه دقيقاً اثبات مي كند كه حساسيت كشورهاي همسايه عراق روي توافقنامه مورد اشاره كاملاً درست و مناسب مي باشد. اين تجاوز نشان مي دهد كه آمريكايي ها به هيچ وجه قصد ندارند عراق را ترك كنند و مايلند اين كشور را پايگاهي براي تهديد همسايگان آن و اهرمي براي تحميل سياست هاي منطقه اي خود قرار دهند.
اما در خصوص اين دو موضوع نكته هاي گفتني ديگري نيز وجود دارد:
1- آمريكا در تلاش براي جدا كردن كردها از دولت عراق به نتيجه نمي رسد هر چند كردها بي ميل نيستند از موقعيت نظامي آمريكا در عراق براي نزديك شدن به برنامه هاي سياسي خود استفاده كنند ولي به خوبي مي دانند كه آمريكايي ها تعيين كننده معادله سياسي عراق نيستند و كردها براي حفظ آنچه دارند به مساعدت و همراهي دولت عراق و دولت هاي همسايه بسيار بيش از كمك آمريكا نياز دارند. از اين رو وقتي مسعود بارزاني در گفت وگو با يك روزنامه اروپايي اعلام كرد اگر توافقنامه امنيتي سياسي بغداد-واشنگتن توسط دولت نوري المالكي امضا نشود او مفاد آن را در استانهاي شمالي عراق به اجرا مي گذارد، جلال طالباني رئيس جمهور كرد عراق واكنش نشان داد و گفت: «كردستان بخشي از عراق است و از تصميمات دولت عراق حمايت مي كند و حركت انفرادي آن بي معناست.»
درباره حمله آمريكا به سوريه نيز بايد اذعان كرد كه اين حمله همراه با مقدمه سازي بوده است آن ها طي هفته هاي گذشته به گسترش چند پايگاه نظامي خود در نزديكي مرزهاي عراق و انتقال جنگ افزارهاي جديد مبادرت ورزيدند و با حمله به روستايي در سوريه تلاش كردند به كشورهاي همسايه و دولت عراق بگويند موضوع جدي است. آمريكايي ها گمان مي كنند جدي تلقي كردن تهديد از سوي همسايگان، همراهي آنان را جلب مي كند. اين در حالي است كه اولاً كشورهاي عراق، سوريه و ايران وجود آمريكا در منطقه و از جمله حضور نظامي آنها در عراق را «تهديد بزرگ» مي دانند و از اين رو خواهان خروج كامل آمريكا از عراق و از كل منطقه هستند، اما اگر آمريكايي ها تصور مي كنند عيني شدن تهديد، پذيرش تهديد را در پي دارد اشتباه مي كنند. بر همين اساس دولت سوريه بعد از تجاوز آمريكا به روستاي خود، مرزبانان خود كه تاكنون مانع نفوذ شبه نظاميان عرب از مرزهاي سوريه به داخل عراق بودند را فراخواندند تا آمريكايي ها دريابند كه با تهديد سوريه خود را در معرض تهديد قرار داده اند. اعزام فوري مرزبانان عراقي- ذيل نام واكنش سريع- به سمت مرزهاي سوريه خود بيان كننده اهميت و حساسيت اقدام سوريه مي باشد حالا فرض كنيد يكي ديگر از كشورهاي همسايه بخواهد اقدام مشابهي در مرزهاي خود انجام دهد و راه مرزها را براي مخالفان حضور نظامي آمريكا در منطقه- كه به ميليون ها نفر مي رسند- باز كنند، چه اتفاقي براي آمريكايي ها مي افتد؟
اما در اين ميان يك سؤال جدي مطرح است؛ جدال آمريكا با عراق از يك سو و آمريكا و كشورهاي منطقه به كجا مي انجامد؟ بعضي از تحليلگران با اشاره به حجم حضور نظامي آمريكا در عراق و توان سياسي و اقتصادي اين كشور و شرايط نه چندان مساعد عراق معتقدند آمريكايي ها يا طرف عراقي را وادار به امضاي توافقنامه مي كنند و يا آن را بركنار كرده و دولت دلخواه خود را سر كار مي آورند.
واقعيت اين است كه آمريكايي ها از سالهاي قبل به دنبال جايگزيني نوري مالكي بوده اند ولي اقدامات و پيگيري هاي آنان به هيچ وجه آمريكايي ها را به مقصود نزديك نكرده است. تلاش براي به نخست وزيري رساندن اياد علاوي- يك شيعه بعثي- بخشي از اين پروژه بوده است. بر همين اساس مي توان با قاطعيت گفت آمريكا نمي تواند دولت عراق را سرنگون كند نه از اين جهت كه دستگيري چند عنصر مسئول شيعه و غيرشيعه عراق براي كشوري كه حدود 300 هزار نيروي نظامي و شبه نظامي در عراق دارد كار محالي است بلكه از اين رو كه مشكل اصلي آمريكا از لحظه اي شروع مي شود كه دولت كنوني عراق از سوي آمريكايي ها بركنار شده باشد. آنان به هيچ وجه قادر به مقابله با مردم عراق كه اينك از سوي دولت عراق به شدت- و با هزينه- كنترل مي شوند، نخواهند بود. اين در حالي است كه شيعيان و سني هاي مخالف تداوم حضور نظامي آمريكا در عراق برخلاف 5 سال پيش داراي سازمان و نيرو و امكانات آموزش ديده اي هستند كه مي توانند به طور سازمان يافته و مداوم با نظاميان و شبه نظاميان آمريكايي برخورد كنند. بر همين اساس سخن از بركناري دولت عراق كه پيش از همه آمريكايي ها از آن سخن گفته اند، شليك با تفنگ بدون فشنگ است.
اما در عين حال فشارهاي كنوني و پي درپي آمريكا دولت عراق را به سوي پذيرش نوعي از «قرارداد» كه متضمن دو نكته اساسي باشد سوق مي دهد؛ حضور نظامي كوتاه مدت و ضابطه مند آنقدر كه مجال براي خروج آرام آمريكا از عراق فراهم باشد؛ تقويت روابط دروني و گسترش ارتباط شيعيان و اهل سنت و نيز گسترش روابط فراگير عراق با كشورهاي همسايه عراق به گونه اي كه با خروج آمريكا از عراق نوعي از تعهد جمعي براي مقابله با هر نوع هرج و مرج و بي نظمي به وجود آيد. اين تغيير جديد در مفاد توافقنامه و تبديل آن به قرارداد مورد اشاره، اگرچه با متن پيشنهادي آمريكا تفاوت هاي اساسي دارد ولي دولت و ملت عراق مي دانند كه هرگونه توافقنامه اي با آمريكاي اشغالگر مي تواند عواقب زيانبار و بعضاً غيرقابل جبراني براي اين كشور مسلمان در پي داشته باشد.
آمريكايي ها ناچارند اين واقعيت را بپذيرند كه تداوم حضور در عراق ممكن نيست كما اينكه اعمال فشار بر همسايگان عراق نيز زمينه سلطه آنان را بر منطقه فراهم نمي كند و لذا به طور كلي ايستادگي عراقي ها و همسايگان اين كشور در برابر مطامع خطرناك آمريكا مانع از تحقق اهداف آمريكا در عراق است.
سعدالله زارعي
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:13 pm

ميشل سليمان اوايل آذرماه به ايران مي آيد

وزير اطلاع رساني لبنان اعلام كرد كه ميشل سليمان رئيس جمهور اين كشور روزهاي 24 و 25 نوامبر (5 و 4 آذرماه) به تهران سفر خواهد كرد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري شين هوا، «طارق متري» كه در كنفرانس مطبوعاتي پس از نشست كابينه لبنان در كاخ بعبدا در شرق بيروت سخن مي گفت، با اعلام اين خبر تأكيد كرد كه اين ديدار در پاسخ به دعوت «محمود احمدي نژاد» رئيس جمهور ايران صورت مي گيرد.
پيش از اين روزنامه الدار كويت با چاپ خبر زمان احتمالي سفر سليمان به ايران نوشته بود: احتمال مي رود كه ايران به رئيس جمهوري لبنان پيشنهاد كند كه آماده است در زمينه برطرف كردن نيازمندي هاي ارتش لبنان به اين كشور كمك كند.
پيش از اين «ميشل عون» رئيس جريان آزاد ملي لبنان و «اميل لحود» رئيس جمهور سابق لبنان نيز به ايران سفر كرده بودند. «محمد رضا شيباني» سفير ايران در بيروت پيش از اين در كنفرانسي مطبوعاتي با حضور ميشل عون در پاسخ به اينكه آيا از شخصيت هاي جناح 14 مارس لبنان نيز براي سفر به ايران دعوت كرده ايد گفت: درهاي جمهوري اسلامي همواره به روي همه شخصيت هاي سياسي و ملي لبنان كه نقش سازنده و مثبتي در تحكيم توافق ملي بين لبناني ها دارند باز است. وي افزود: در اين راستا در آينده شاهد ديدار بين رهبران و مقامات سياسي لبناني به جمهوري اسلامي ايران خواهيم بود و مقامات سياسي ايران نيز به لبنان سفر مي كنند و اين ديدارهاي رسمي در سطح دو كشور دوست و برادر زمينه آشنايي بيشتر مقامات و تحكيم روابط و همكاري دو كشور را فراهم مي كند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:14 pm

فايننشال تايمز؛ آقاي خاتمي بيائيد تا اصلاح طلبان تقويت شوند! (خبر ويژه)

نشريه فايننشال تايمز به سيدمحمد خاتمي توصيه كرد كه درباره آمدن يا نيامدن به قدرت هر چه زودتر تصميم گيري كند تا اصلاح طلبان در مصاف با احمدي نژاد زمان را از دست ندهند.
فايننشال تايمز با بيان اينكه اصلاح طلبان قصد عقب نشيني ندارند نوشت:
«بازگشت خاتمي به قدرت نه تنها وعده آشتي مجدد با غرب را نويد مي دهد بلكه امكان اتخاذ سياست هاي داخلي منطقي تر از جانب ايران وجود خواهد داشت.»
اين نشريه خارجي به خاتمي توصيه مي كند درباره كانديداتوري براي رياست جمهوري به سرعت تصميم گيري كند تا اگر قصد عدم شركت در انتخابات را دارد اصلاح طلبان زمان را در پيوستن به ساير منتقدان احمدي نژاد از دست ندهند و در مورد يك كانديداي ديگر به اجماع برسند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:14 pm

اصلاح طلبان: آه، اوباماي عزيز! (خبر ويژه)

با پيروزي تو خزان جبهه اصلاحات بهار مي شود
احتمال پيروزي نامزد دموكرات ها در انتخابات رياست جمهوري آمريكا از هم اكنون برخي از مدعيان اصلاحات را به وجد آورده است. اين ذوق زدگي زودهنگام باعث شده است تا رسانه هاي اصلاح طلب پيروزي احتمالي وي را نشانه اي بر پيروزي نامزد اصلاح طلبان در انتخابات آتي ايران بدانند.
روزنامه كارگزاران در گزارش تحليلي-خبري ديروز خود با عنوان «چرا خاتمي اعلام نمي كند؟» از قول كساني كه آن ها را ناظران بين المللي خوانده است نوشت: «برخي ناظران بين المللي، حتي نتايج انتخابات رياست جمهوري آمريكا را در آرايش دروني انتخابات رياست جمهوري ايران موثر مي دانند و در تحليل هاي خود، احتمال افزايش شانس احمدي نژاد يا مخالفانش را در هر يك از حالات و نتايج انتخابات امروز آمريكا مطرح مي كنند. برمبناي اين تحليل، پيروزي باراك اوباما و مسلط شدن گفتمان گفت وگو و مذاكره بر سياست خارجي ايالات متحده مي تواند بستر را براي بروز گفتمان و تصويري مسالمت جو و اهل گفت وگو در ساختار جمهوري اسلامي فراهم سازد و از اين منظر، هم طيف هاي ميانه روتر جناح اصولگرا و هم نامزدهاي اصلاح طلب زمينه مساعدتري براي ورود به ميدان خواهند داشت».
چندي قبل سركرده گروهك نهضت آزادي نيز اعلام كرده بود كه نوه اش در آمريكا در ستاد انتخاباتي اوباما فعاليت مي كند.
محمدرضا تاجيك، نيز يادداشت روز گذشته خود در روزنامه اعتمادملي را به تحليل اين رويكرد اصلاح طلبان اختصاص داده و در بخشي از آن نوشت:
«... چون در افق گفتار بسياري از گفته پردازان سياسي جامعه خود نيك بنگريم و تلاش نماييم كه مهر از صندوقچه اسرار نهان آنان برگيريم، اولا آنان را بسيار «باخيال» نسبت به انتخابات آمريكا و ثانياً بسيار «باخيال تر» نسبت به يكي از كانديداهاي رياست جمهوري اين كشور خواهيم يافت، به گونه اي كه در سپهر آرزوهاي برخي از اينان، جز نقشي از اوباما در آن ها نخواهيم يافت زيرا، اوست كه چون بيايد، با دم مسيحايي خود باب مذاكره مستقيم را باز خواهد كرد؛ اوست كه چون بيايد، كابوس جنگ محو خواهد شد؛ چون او بيايد، خزان روابط دو كشور به بهار تبديل خواهد گشت؛ چون او بيايد، مي توان از شر تحريم هاي متعدد و متنوع خلاصي يافت؛ چون او بيايد، مي توان به دور از ضرب الاجل ها و شرط و شروط ها دمي آسود، و بالاخره، چو او بيايد، مي توان به مانايي و پايايي خود آسوده تر زيست.»
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:15 pm

رخورد حرفه اي به روش روباه پير (خبر ويژه)

رسانه رسمي دولت انگليس با كتمان نقش و پيشگامي دولت متبوع خود در مذاكره و معامله با طالبان، اين رويكرد را به دولت حامد كرزاي نسبت داد و نسبت به توفيق آن ابراز ترديد كرد.
بي بي سي بي آنكه به نقش ويژه انگليسي ها در مذاكرات سرّي با طالبان از سال ها قبل اشاره كند، ادعا كرد اين دولت افغانستان است كه به ميانجي گري عربستان سعودي با طالبان مذاكره مي كند اما شرايط زماني مذاكره براي مردم افغانستان و ناظران نگران كننده است(!)
بي بي سي افزود: دولت آقاي كرزاي به بحران سياسي، موقعيت اجتماعي ضعيف و پريشاني مديريتي دچار شده و با علني كردن مذاكره با طالبان در آستانه انتخابات مي كوشد ضمن تداوم رياست جمهوري وي، ابتكار عمل سياسي را در قبال رقابت «جبهه ملي» حفظ كند و در عين حال با نشان دادن خلاقيت سياسي و ابتكار استراتژيك را در برابر ضعف مديريت، فساد اداري، بحراني شدن شرايط امنيتي و ناكارآمدي برنامه هاي بازسازي نشان دهد.
رسانه رسمي دولت انگليس در عين حال با اشاره به روش امتيازدهي و امتيازگيري تصريح كرد: مذاكره با طالبان با توجه به موقعيت سياسي نظامي دو طرف به نظر مي رسد از يك ابتكار خلاق منشأ نگرفته بلكه از روي انفعال باشد و نافرجام بماند. طالبان آن قدر ضعيف نشده كه با گرفتن چند وزارت و ولايت، سلاح بر زمين بگذارد و دولت هم آن قدر قدرتمند و با ثبات نشده كه طرف مسلح و ديكتاتور را وادار به تسليم در برابر دموكراسي كند.
افزون بر همه اينها رابطه پيچيده طالبان و القاعده با مافياي مواد مخدر نيز مسئله ساده اي نيست و كار مذاكره و مديريت آن را دشوارتر مي كند.
گفتني است انگليس به عنوان يكي از عوامل اصلي تشكيل طالبان، اولين رژيمي بود كه مذاكرات سري با طالبان را از سر گرفت و ابتدا مورد اعتراض دولت متكبر آمريكا واقع شد اما مدتي بعد انگليسي ها، آمريكايي ها را هم قانع كردند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:15 pm

بهشتي با صراحت سخن گفت (خبر ويژه)

بروس لينگن كاردار سفارت آمريكا در تهران اذعان كرد كه پيش از اشغال سفارت، هشداري جدي از آيت الله بهشتي درباره عملكرد خصمانه آمريكا دريافت كرده بود.
وي در گفت وگو با راديو فردا به ديدار خود با شهيد بهشتي اشاره كرد و گفت: شرايط بسيار حساسي بود. دولت آمريكا شاه را پذيرفته بود و ما نگران واكنش مردم بوديم. بسيار مهم بود كه با روحانيان رژيم گفت وگو كنيم. ما علاوه بر مهدي بازرگان و سكولارهاي غيرمذهبي، مي خواستيم از ديدگاه هاي روحانيان شوراي انقلاب آگاه شويم. به همين دليل تقاضاي وقت كرديم و آنها هم پذيرفتند. آقاي بهشتي در آن ديدار به صراحت گفت واكنش مردم ايران نسبت به پذيرش شاه در آمريكا خيلي سخت خواهد بود.
لينگن همچنين مدعي شد: من شخصاً از مرگ او بسيار ناراحت شدم. او مردي بود كه مي توانستيد با صراحت، صادقانه و مستقيم با او گفت وگو كنيد. او با غرب هم آشنا بود.
كاردار وقت سفارت آمريكا البته اشاره اي به اين موضوع نكرد كه قاتلين شهيد بهشتي منافقين تروريستي بودند كه به طور رسمي به استخدام آمريكا درآمده و با وجود جنايت هاي تروريستي مكرر، از حمايت آمريكايي ها حتي پس از اشغال عراق تا به امروز برخوردار شدند.
گفتني است ابراز تأسف هاي بي فايده، تاكتيك هميشگي دولتمردان آمريكايي است به نحوي كه مادلين آلبرايت وزير خارجه آمريكا هم درباره كودتاي آمريكايي 28 مرداد، صرفاً به ابراز تأسف بسنده كرد بي آن كه حتي عذرخواهي انجام دهد يا از دشمني هاي جديد بكاهد! در ماجراي سرنگوني ايرباس مسافربري ايران هم آمريكايي ها ابراز تأسف مشابهي انجام دادند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:16 pm

رژيم اشغالگرقدس : چه فرقي دارد؟ هر دو طرفدار ما هستند (خبر ويژه)

سخنگوي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي مي گويد: دوستي با اسرائيل يكي از اصول ثابت در سياست آمريكا است و ما كاري به نتيجه انتخابات نداريم؛ زيرا دوستي آمريكا با اسرائيل مبني بر ارزش ها و منافع مشترك است».
به گزارش پرس .تي.وي-بيروت، ايگال بالمور افزود: «هر دو نامزد رياست جمهوري آمريكا در ماه هاي اخير از اسرائيل ديدن كردند و اظهاراتي در تاييد ما ابراز داشتند كه داراي انعكاس هاي خود نيز بود؛ به ويژه اظهارات اوباما در اين زمينه كه قدس بايد به عنوان پايتخت جاودانه اسرائيل باقي بماند.»
يديعوت آحارونوت نيز در سرمقاله خود با عنوان اين كه ما نيز به اوباما نياز داريم، نوشت: «مردم آمريكا به مشتركات ايده آل با اسرائيل نگاه مي كنند و تنها به اين ملت از ديد چهارهزار سال سابقه نگاه نمي كنند».
اما روزنامه معاريو دراين باره نوشت: «اسرائيل نگران است كه مبادا تاكيدها و شعارهاي اوباما توخالي باشد؛ زيرا برخي محافل از تصميم اعلام شده اوباما براي گفتگو با ايران به عنوان دشمن سرسخت اسرائيل نگران هستند».
الون بينكاس كنسول سابق اسرائيل در نيويورك در مقاله اي در معاريو مي گويد:«همه روساي جمهوري كه آمريكا به خود ديده از سرائيل حمايت كرده اند». وي در پاسخ به پرسشي درباره اين كه چه كسي براي يهوديان بهترين خواهد بود، گفت: «هر كسي مانند جورج بوش كه از اسرائيل به شكل بي قيد و شرط حمايت مي كند، معلوم نيست كه بهترين باشد. براي اسرائيل مهم آن است كه آمريكا تنها ابرقدرت جهان باقي مانده و داراي نفوذ در صحنه بين المللي بوده و در روند صلح اسرائيل با اعراب مشاركت داشته باشد».
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:16 pm

ما يك حزب ليبرال، دموكرات، راست، چپ، اصلاح طلب و مسلمانيم! (خبر ويژه)

مرعشي، سخنگوي حزب كارگزاران، بار ديگر و به صراحت حزب كارگزاران را يك حزب ليبرال دموكرات دانست. وي سال گذشته نيز همين ديدگاه را اعلام كرده بود و كساني آن را حمل بر اشتباه لساني دانسته بودند اما اين بار مرعشي به تفصيل در مصاحبه با سايت آفتاب اعلام كرده است كه ما يك حزب ليبرال دموكرات مسلمان هستيم و در متن مصاحبه خود براي رفع هرگونه ابهامي مي گويد، «كارگزاران بلحاظ مبنائي و فكري، يك تشكل ليبرال دموكرات مذهبي و بلحاظ مفاهيم مدرن، يك تشكل راست است اما بلحاظ جناح بندي هاي سياسي ايران، يك حركت اصلاحاتي عليه سياست هاي بسته راست بوده است.» وي همچنين اعلام كرده است كه آقاي هاشمي رفسنجاني در دوره رياست جمهوري خود يك نگاه كاملا فني و تكنوكراتي داشت و سياست هاي اقتصادي راست (ليبرال) را به عنوان مشي دولت برگزيد.
البته بسيار بعيد است كه اين ديدگاه هاي مرعشي و كارگزاران، مورد تاييد جناب آقاي رفسنجاني باشد ولي توقع افكار عمومي و نيروهاي انقلاب آن است كه تذكر قاطعي به اين ادبيات و مواضع داده شود زيرا گروهي كه به اعتراف خود، به لحاظ مبنائي و فكري، يك تشكل ليبرال دموكرات منتهي از نوع مذهبي باشد، چه تفاوتي با گروه هاي مطرود امام چون نهضت آزادي دارد و چه نسبتي با انقلاب اسلامي و خط انقلاب دارد؟! امام مي گفتند كه تا زنده ام نخواهم گذاشت ليبرال ها (اشاره به ليبرال هاي مذهبي) حكومت را در دست گيرند.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:19 pm

اولا كه نيا ثانيا چرا راه بقيه را مسدود مي كني؟! (خبر ويژه)

دبير تحريريه مجله شهروند امروز، تأخير خاتمي در اعلام نامزدي را سياست ورزي غير حرفه اي، دور از شعائر اصلاح طلبانه و باعث بستن راه بر رقباي درون جناحي اصلاح طلبان توصيف كرد.
رضا خجسته رحيمي در گفت وگو با «اصلاحات» با اشاره به طولاني شدن روند تصميم گيري خاتمي گفت: اين تاخير و ترديدها فضا را براي جريان رقيب آماده مي سازد. اظهارات آقاي حجاريان مبني بر راه نينداختن كمپين براي ورود خاتمي بسيار اصولي و صحيح است. عدم تمايل شخصي خاتمي بعدها مشكلات عديده اي را براي اصلاح طلبان به وجود مي آورد. حتي اگر ايشان رئيس جمهور هم شود ممكن است به محض مواجه شدن با اولين ناكامي مجبور به گفتن اين جمله شود كه به اصرار و توصيه ديگران وارد عرصه شدم.
وي با تاكيد بر اينكه هر چه اعلام رسمي كانديداتوري خاتمي به تعويق بيفتد شرايط پيروزي در انتخابات نيز براي اصلاح طلبان به تعويق مي افتد، تصريح كرد: ادامه سكوت خاتمي اتفاق مثبتي نيست. چرا كه ترديدهاي طولاني خاتمي فرصت طلايي انتخاب يك كانديداي ديگر از جبهه اصلاحات را نيز مي گيرد.سياست ورزي كه خاتمي در پيش گرفته است از نوع سياست ورزي غير حرفه اي است كه با بستن راه انتخابات براي رقباي درون جناحي و فرصت سوزي و تلف كردن زمان، بازي را تا دقيقه 90 ادامه مي دهد تا اينكه بتواند در دقيقه 90 با طراحي متفاوت وارد صحنه شود. اما اين سياست ورزي از ديدگاه من بسيار غيرحرفه اي است و امروزه بر همگان واضح است كه اين سياست ورزي شفاف است كه با معيارهاي سياست ورزي حرفه اي تطابق بيشتري دارد.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:20 pm

مبارزه با بحران مسكن با سرمايه هاي ايراني!! (خبر ويژه)

با قوت گرفتن پيش بيني هاي كارشناسان اقتصادي جهان مبني بر آغاز بحران مسكن در دبي، مشاوران و دلالان املاك دبي، اين روزها تمام تلاش رسانه اي خود را از طريق تبليغات ماهواره اي و راديويي به كار بسته اند تا سرمايه هاي ايراني را به اين كشور هدايت و بدين وسيله از دامنه اين بحران در اين شيخ نشين بكاهند.
اين دلالان مدعي شده اند كه رشد ارزش مسكن در دبي به اندازه اي است كه قيمت خريد ملك در طي مدت كمتر از 5 ماه تامين مي شود. اين در حاليست كه روزنامه «وال استريت ژورنال» نوشته است: «بنگاههاي معاملات ملكي دبي شاهد نخستين نشانه هاي كم رونقي بازار مسكن هستند و سرمايه گذاران مسكن مدتي است كه قيمت فروش املاك و مستغلات خود را پائين آورده و تلاش مي كنند تا هرچه زودتر ملك خود را به پول نقد تبديل كنند.»
گفتني است برخي از نشريات داخلي هم چون ماهنامه «گزارش» به تريبوني در زمينه جذب سرمايه ايرانيان براي كشورهاي حوزه خليج فارس و به طور مشخص دبي گرديده و با درج تبليغاتي پرزرق و برق و فريبنده تحت عناوين «اطمينان در خريد»، «مالكيت قطعي»، «ارزش افزوده» و... به معرفي دلالان و مشاوران املاك اين كشور پرداخته و به فرار سرمايه از ايران دامن زده است.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:21 pm

آمدن اوباما تاثيري بر روابط با ايران نمي گذارد (خبر ويژه)

عضو مركزيت حزب مشاركت تسخير لانه جاسوسي آمريكا را واكنش طبيعي به مداخلات آمريكا در ايران دانست و گفت: ملت ايران به دليل كودتاي 28 مرداد هميشه خود را از آمريكا طلبكار مي دانست. احساس حقارت قضيه 28 مرداد هميشه در ذهن ما بود.
عباس عبدي در گفت وگو با دويچه وله به حمايت هاي آمريكا از شاه اشاره كرد و افزود: ارزيابي ما اين بود كه حداكثر 3 تا 5 روز در سفارت خواهيم ماند اما اين قضيه با استقبال عامه مردم و فضاي عمومي مواجه و طولاني شد. من معتقدم اگر همين امروز در يك كشوري، آمريكا با آن پس زمينه اي كه در 28 مرداد در ايران داشت و 25 سال هم از شاه دفاع و حمايت كرد، با آن پس زمينه در آن كشور حضور داشته باشد و بعد در آن كشور انقلاب شود، بازهم همان اتفا ق ها رخ خواهد داد. چرا؟ براي اينكه هر كنشي به طور عادي با يك واكنشي مواجه مي شود. من اگر كار بدي بكنم طبعاً شما بايد يك واكنش مناسبي نسبت به آن نشان دهيد. اگر يك كودتا در يك مقطعي هم موفق شود، 25 سال بعد اثر خودش را دير يا زود نشان خواهد داد. اين اتفاقي بود كه به نظر من افتاد.
وي افزود: آمريكايي ها بعد از انقلاب بهتر بود كه در رفتارشان با ايران يك تغيير راهبردي ايجاد مي كردند. ولي آمريكا اين مسئله را نپذيرفت يعني زير بار قضيه نرفت. اگر شاه را به آمريكا نمي برند، به احتمال قريب به يقين اين اتفاق رخ نمي داد. با بردن شاه تقريباً تماماً اوضاع به هم خورد. فراموش نكنيم گروگان هاي آمريكايي و به طور مشخص شخص بروس لينگن در گزارشي كه قبل از اشغال سفارت و بعد از بردن شاه به آمريكا به وزارت خارجه آمريكا مي نويسد، اعتراضش اين است كه اگر شما شاه را به آمريكا مي بريد، ديگر براي چه سفارتتان را باز نگه مي داريد؟ او هم دقيقاً مي دانست كه اين عمل به نحوي تعبير خواهد شد كه مغاير با باز بودن سفارت آمريكا در ايران است. بنابراين به نظر من اين نتيجه انقلاب نبود، نتيجه بردن شاه به آمريكا و به يك نوعي بازسازي ذهنيت گذشته در ذهن مردم ايران بود كه آن خاطره 28 مرداد را مجدداً زنده كرد.
عباس عبدي درباره وضعيت فعلي روابط گفت: در شرايط كنوني من تصور نمي كنم اين روابط لزوماً خيلي هم متاثر از اشخاص رئيس جمهور و اينها باشد، بلكه ناشي از آن منافع كلي و تعريف امنيت ملي است كه ايالات متحده در منطقه و در رابطه با ايران انجام مي دهد. خوب تا وقتي كه اين تعريف را دارد، ايران هم اين تعريف را قبول ندارد، به طريق اولي در مصداق هايشان با همديگر اختلاف نظر جدي خواهند داشت. من هيچ گاه فكر نمي كنم كه عوض شدن رئيس جمهور آمريكا، اينكه بوش برود اوباما بيايد، تاثير چنداني بر روابط دو كشور داشته باشد تا وقتي كه راهبرد دو طرف نسبت به اين مسائل اساسي تغيير پيدا نكند.
وي البته در ادعايي بدون مبنا گفت كه اگر زمامداران امروز آمريكا در 60 - 50 سال پيش بودند به اقداماتي نظير كودتا دست نمي زدند. و اين در حالي است كه مداخلات نامشروعي نظير اشغال عراق و افغانستان يا سنگ اندازي در برابر حق مشروع ملت ايران براي داشتن فناوري هسته اي همچنان خوي سلطه طلبانه و مداخله جويانه دولتمردان آمريكا را نشان مي دهد.
sharareh
ORODIST ❤️
ORODIST ❤️
sharareh

پستعنوان: رد: علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد   علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد Emptyالثلاثاء نوفمبر 04, 2008 8:22 pm

خط و نشان براي جانشين نيامده! (خبر ويژه)

جانشين بوش در حالي كه هنوز انتخاب نشده با خط و نشان پيشاپيش اتحاديه اروپا مواجه شد.
وزراي خارجه 27 كشور عضو اتحاديه اروپا كه از رفتارهاي آمرانه و زورگويانه دولت بوش طي سال هاي اخير ناراضي هستند نامه مشتركي را آماده ارسال به رئيس جمهور جديد آمريكا كردند كه در آن بر همكاري مشترك و توأم با تفاهم به جاي تكروي تأكيد شده است.
به گزارش منابع خبري، در اين نامه كه سربسته باقي مي ماند تا به رئيس جمهور جديد آمريكا ارائه شود آمده است: ما خواهان همكاري مشترك طرفين در قبال مسائل مهم جهاني هستيم. اروپا شريك آمريكاست و از شما مي خواهد تا در مورد مسائلي چون خاورميانه با اروپا و روسيه مشتركا تصميم گيري كنيد.
در اين باره برنار كوشنر، وزير امورخارجه فرانسه گفت: «اين نامه شش صفحه اي حاوي اين اميد اتحاديه اروپا است كه بتواند روابط نزديكي با دولت جديد آمريكا برقرار كند.» وي به دنبال ديدار وزراي خارجه 27 كشور اتحاديه اروپا در بندر مارسي فرانسه گفت: «زمان، تغيير كرده و گرفتن تصميم هاي يك جانبه براي حل و فصل معضلات جهاني سخت و دشوار خواهد بود. با گسترش روند جهاني شدن و پيدايش بحران هايي مانند بحران بازارهاي مالي، هيچ كشوري نمي تواند خواست و اراده خود را بر ديگران تحميل كند. آمريكا نه يك قدرت مسلط اما يك كشور بسيار مهم باقي خواهد ماند.»
به دنبال تصميم جورج بوش براي اشغال عراق، روابط آمريكا با برخي كشورهاي اروپايي دچار بحران شد. در آن زمان انگليس، اسپانيا، ايتاليا و كشورهاي اروپاي مركزي از تصميم بوش حمايت كردند اما فرانسه و آلمان به شدت با اين اقدام مخالفت كردند. با تغيير دولت در اسپانيا، اين كشور نيز نيروهاي خود را از عراق خارج كرد كه از آن زمان روابط اسپانيا و آمريكا به سردي گراييده است.

علی کردان وزیر کشور توسط مجلس برکنار شد
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» وزارت کشور در هوا ! چرا کردان استفا نمی دهد
» سومین وزیر کشور دولت نهم کیست؟
» اسامی ناطقان جلسه استیضاح وزیر کشور
» منزل ویلایی وزیر کشور انتخابی دولت ساده زیست
» دستان خالي کردان