پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 62 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 62 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
سينماي گل آقا و سينماي دولتي Vote_rcapسينماي گل آقا و سينماي دولتي Voting_bar1سينماي گل آقا و سينماي دولتي Vote_lcap 
حمیده ناصری
سينماي گل آقا و سينماي دولتي Vote_rcapسينماي گل آقا و سينماي دولتي Voting_bar1سينماي گل آقا و سينماي دولتي Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

سينماي گل آقا و سينماي دولتي

نويسندهپيام
ستاره عباسی
مدیر ارشد ( فرهنگ و هنر )
مدیر ارشد ( فرهنگ و هنر )
ستاره عباسی

تعداد پستها : 1304
آدرس : Aalborg University . Denmark
از ایشان سپاسگزاری شده : 325
Registration date : 2008-10-23

سينماي گل آقا و سينماي دولتي Empty
پستعنوان: سينماي گل آقا و سينماي دولتي   سينماي گل آقا و سينماي دولتي Emptyالخميس أكتوبر 23, 2008 9:02 am

محمدعلي ابطحي

به مناسبت اول آبان سالگرد تولد اولين مجله گل آقا، امسال دومين مراسم جشنواره فيلم کمدي در مجموعه اريکه ايرانيان برگزار شد. اين مراسم درست بعد از روزي برگزار شده بود که روز قبل آن رئيس جمهور با جمعي از سينماگران با اعلام قبلي ملاقات کرده بود.

من با کيومرث صابري خيلي دوست بودم. سفرهاي داخلي و خارجي فراواني با هم داشتيم. دخترش پوپک که همان گل نسا باشد از طريق کارت دعوت مضافاً با اس ام اس براي اين جلسه از من دعوت کرده بود. اتفاقاً در شرايطي که معمولاً در جلسات وفور آخوند و روحاني است در اين جلسه تنها آخوند جمع شدم. وقتي به سالن رفتم با دوسه نفر از معروف ترين و قديمي ترين کارگردانان و بازيگران سينما در مورد جلسه ديدار سينماگران و رئيس جمهور حرف زديم. همه گفتند ما شرکت نکرده ايم. پرسيدم معروف ترين سينمايي جمع آن ديدار پس چه کسي بود؟ گفتند آقاي شمقدري. يکي از پيشکسوتان بازيگري گفت ماجراي پريروز ديدار با رئيس جمهور مثل خرداد 76 بود که آقاي ضرغامي معاون سينمايي وقت ارشاد بود و فکر مي کرد سينماي ايران را در دست دارد و مي تواند همه را پشت سر آقاي ناطق نوري جمع کند، نتوانست هنرمندان را پيدا کند آن موقع هم سينمايي ها اتاق هاي CCU بيمارستان ها را رزرو کرده بودند و همه دور از دسترس شدند. اين بار هم آنقدر دعوت کنندگان جمله مشترک گرامي در دسترس نمي باشد يا تلفن موردنظر خاموش مي باشد را شنيدند تا مراسم ديدار تمام شود. طبيعي بود که سينماگران يک مجموعه سياسي نيستند که طرفدار اين رئيس جمهور باشند يا مخالف رئيس جمهور ديگري. اساساً جايگاه هنر خيلي بالاتر از اين دسته بندي هاي سياسي است. مشکلات و سختي هايي که سياست هاي سينمايي دولت نهم براي اهالي دوست داشتني و پر تلاش سينما ايجاد کرده است عامل اين تصميم بوده است. در جشنواره فيلم کمدي گل آقا اما همه خالقان سينما اعم از بازيگران و کارگردانان و نويسندگان و تهيه کنندگان و دست اندرکاران سينما، در حالي که جاي مسوولان رسمي و دولتي هنر خالي بود، حضور داشتند و بيش از هر جشنواره رسمي فضاي صميميت و لبخند رضايت و شادماني در آن ديده مي شد. اين فاصله بين جشنواره هاي رسمي و جشنواره يي که روح بزرگ گل آقاي مردم ايران به عنوان بخشي از جامعه مدني برگزار کرده بود نقطه عطف و متفاوت جشنواره سينماي کمدي بود. در اوايل مراسم تئاتري روي صحنه آمد که اتفاقاً مشکلات تهيه فيلم در دوره معاصر با همه تلخي هايش را به خوبي به نمايش درآورده بود. هر کاري که مي توانست فيلم را جاذبه ببخشد، يا تلفني، ممنوع اعلام مي شد. در کنار تجليل از سينماگران طنز از خداداد عزيزي که در زدن گل به استراليا و راهيابي به جام جهاني باعث به وجود آمدن يک لبخند طولاني و ماندگار بر لبان ملت ايران شده بود و نيز از طنز نويس مشهور ايراني منوچهر احترامي هم تجليل شد. من هم مثل خيلي ها نمي دانستم که شاعر و خالق حسني منوچهر احترامي بوده است. رضا کيانيان که قرار بود جايزه احترامي را به وي بدهد نيز اعتراف کرد نمي دانسته شعر معروف حسني مال او است. در جلسه پرشکوه سينماي کمدي اهميت به شادي و شادماني و لبخند که در جامعه مي رود فراموش شود کاملاً مشهود بود. خيلي از بزرگان سينما هم که روي سن رفتند به اين نکته اشاره کردند. جامعه بي لبخند هرگز در هيچ کاري توفيق به دست نمي آورد. فضاي احترام آميز و متواضعي که در ميان هنرمندان نسبت به پيشکسوتان وجود دارد از برترين صفات اخلاقي آنان است که بايد در جامعه الگو شود. خيلي از کساني که به دلايل مختلف در سينماي امروز از مطرح ترين ها هستند، وقتي که مورد تجليل قرار مي گرفتند، از پيشکسوتان خود ياد مي کردند. آقاي مرتضي احمدي که پير هنر طنز و کمدي ملت ايران است يکي از کساني بود که خيلي از افراد از او ياد مي کردند. وقتي هم از او دعوت کردند که با صداي پرلطافتش ضرباهنگي را بخواند، براي اينکه اين سنت را به شاگردان آينده اش ياد دهد از کساني که از او ياد کرده بودند تقدير کرد و يک ضرباهنگ قديمي را براي آنان خواند. اين صفات زيباي انساني همان چيزي است که هنرمندان هميشه مي توانند الگو و عامل رشد و گسترش آن باشند. با اينکه فضاي جلسه اصلاً سياسي نبود اما سيروس الوند کارگردان نامي کشور وقتي روي سن بود حضور آقا رضا خاتمي را بهانه کرد و گفت همه مي دانند که چقدر ما دل مان براي برادر بزرگ ترش تنگ شده است. وقتي هم مراسم پايان يافت من و رضا خاتمي مخاطب بسياري از هنرمندان قرار گرفتيم که مي خواستند سلام شان را به آقاي خاتمي برسانيم. حرف هاي ديگري در رابطه با کانديداتوري آقاي خاتمي هم به ما زدند. رضا را نمي دانم ولي من امروز که آقاي خاتمي را ديدم گفتم. به عنوان يک ايراني از هنرمنداني که با تلاش خود به ياد مرحوم کيومرث صابري و به احترام لبخند هايي که گل آقا بر لبان مردم ايران جاري کرده بود اين مراسم را سامان داده بودند و به خصوص از آقاي عليرضا خمسه دبير اين همايش بايد تشکر کرد و از خانواده صابري و مجله گل آقا هم که نام و ياد صابري را محافظت مي کنند نيز بايد تقدير کرد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» سيد رضا واعظ، راننده قديمي سينه‌موبيل سينماي ايران درگذشت
» گزارش تصویری دوازدهمين جشن سينماي ايران
»  بيمارستان‌هاي دولتي و دانشگاهي 900 ميليارد تومان از بيمه‌ها طلبكارند برخورد با پديده زيرميزي بدون واقعي شدن تعرفه‌ها و پرداخت ديون ممكن نيست
» انتخاب بهترين‌هاي كمدي سال سينماي ايران
» اجراي نخستين پروژه‌ي دورکاري تحت وب در يکي از سازمان‌هاي دولتي