پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 28 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 28 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Vote_rcapانتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Voting_bar1انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Vote_lcap 
حمیده ناصری
انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Vote_rcapانتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Voting_bar1انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب

نويسندهپيام
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

تعداد پستها : 495
از ایشان سپاسگزاری شده : 48
Registration date : 2008-10-27

انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Empty
پستعنوان: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:33 pm

در همايش فصلي خانه احزاب توسط فعالان سياسي صورت گرفت

گروه سياسي؛ بيست و چهارمين همايش فصلي خانه احزاب به فرصتي تبديل شد تا فعالان سياسي بار ديگر گلايه هاي خود را نسبت به بي مهري دولت به احزاب بيان کنند و از سخنان حزب ستيزانه دولت نهم انتقاد کنند. هرچند کامران دانشجو به عنوان تنها مقام رسمي از سوي دولت اين انتقادات را برنتافت و تصريح کرد دولت هيچ گاه جناح و حزب را به ضرر کشور نمي داند. کامران دانشجو به عنوان معاون سياسي وزير کشوري که در آستانه استيضاح قرار دارد، اظهار داشت؛ بايد در حد توان از احزاب حمايت شود و لازم است فرمانداران نيز در انتخابات مراتب بي طرفي را رعايت کنند و اصل بي طرفي را مدنظر قرار دهند. البته دانشجو در عين حال تاکيد کرد بايد امانتدار راي مردم بود و براي وزارت کشور فرقي نمي کند که چه کسي رئيس جمهور مي شود. به گزارش ايلنا کامران دانشجو در برابر اتهامات فعالان سياسي در مورد شبهه براي برگزاري انتخابات سالم اظهار داشت؛ در اينجا با شما عهد مي بندم جز قانون چيز ديگري برايم ملاک نباشد و عهد مي بندم که هيچ گاه به حاشيه نروم و آخرت خود را به دنيا نفروشم. معاون سياسي وزير کشور تصريح کرد؛ مهم ترين وجه تمايز انتخابات در کشور اسلامي با کشورهاي غربي حاکميت اخلاق است و اين يکي ديگر از شاخص هاي انتخابات در کشور ما محسوب مي شود. مردم از دروغ، تهمت، جنگ رواني، شايعه پراکني و سياه نمايي که از سوي کانديداهاي انتخابات صورت گيرد، به شدت پرهيز کنند و کانديداها بايد در چارچوب دين و اخلاق اسلامي عمل کنند. دانشجو در پايان مهم ترين مساله در انتخابات پيش رو را حضور حداکثري مردم دانست و گفت؛ فراهم آوردن زمينه يي براي حضور حداکثري مردم منحصراً وظيفه مجري انتخابات نيست بلکه کانديداها نيز بايد در اين زمينه اقدامات لازم را انجام دهند.

اما پس از پايان سخنراني ها اين معاون سياسي وزارت کشور بود که بار ديگر انگشت اتهام فعالان سياسي به سوي وي اشاره رفت. گرچه زماني که ظفرزاده دبيرکل جمعيت توليدگرايان به دولت اتهام مقابله با تحزب را وارد کرد، دانشجو تصريح کرد؛ من چنين نگاهي ندارم و مطمئنم دولت هم چنين نگاهي را ندارد. اگر دولت اعلام کرده برآمده از حزب نيست، اين واقعيت دارد، اما دال بر اين نيست که دولت مخالف فعاليت احزاب باشد. وي با اشاره به مسووليت قبلي اش در مقام استانداري تهران و برگزاري دو انتخابات گفت؛ انتخاباتي که من در تهران برگزار کردم، جزء کم حاشيه ترين انتخابات ها بود، ضمن اينکه شما ايرادات من را به من مي گوييد و نگاه من در اين مسير به کمک و راهنمايي شماست، در هر حال معتقدم تمام عوامل انتخابات بايد قانونگرا و امانتدار باشند. دانشجو همچنين درباره نظر يکي از حاضران در اين مراسم مبني بر عدم حمايت از احزاب در برخي شهرستان ها و لزوم رعايت بي طرفي از سوي فرمانداران شهرستان ها نيز گفت؛ معتقدم بايد در حد توان از احزاب حمايت شود. از فرمانداران هم مي خواهم که در انتخاباتات جانبداري نکرده و اصل بي طرفي را رعايت کنند. وي تصريح کرد؛ البته اينکه چه کسي در انتخابات ثبت نام کند و چه کسي نکند، مسير مشخصي دارد که قانون آن را معين کرده است. ما مي توانيم بر مبناي قانون جلوي ثبت نام افراد را بگيريم ولي در هر حال قانون ملاک عمل است. دانشجو با بيان اينکه جناح و حزب را به ضرر مملکت نمي داند، اظهار داشت؛ جناح و حزب را نه تنها به ضرر کشور نمي دانم بلکه به نفع آن هم مي دانم، اما مجري انتخابات نبايد جناح و حزبي را مدنظر قرار دهد. وي درباره تعيين مرز تخريب کانديداها نيز گفت؛ مرز تخريب رعايت اصول اخلاق اسلامي است، اگر از آن فراتر نرويم تخريب صورت نمي گيرد، در غيراين صورت تخريب انجام مي شود، خصوصاً در مورد کساني که 30 سال است براي اين نظام کار کرده اند، بايد از اين مسائل جلوگيري کرد. قائم مقام وزير کشور در واکنش به پرسش يدالله طاهرنژاد عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران درباره چگونگي تحقق برگزاري انتخابات سالم و کاهش مشارکت مردم تهران در انتخابات مجلس هشتم و نيز اعتقاد نداشتن وزير کشور به راي مردم مطابق اظهارات يکي از نمايندگان مجلس(زاکاني) در جلسه راي اعتماد علي کردان گفت؛ نتيجه يک انتخابات سالم مشارکت حداکثري مردم است. ما تلاش مان را مي کنيم که مشارکت حداکثري وجود داشته باشد، اگر در دوره يي ريزش وجود داشته، به تمام عوامل برمي گردد، بايد از آن درس بگيريم، همدل باشيم و نقاط ضعف را پوشش دهيم. وي افزود؛ اينکه کسي گفته آقاي کردان به راي و انتخابات بي اعتقاد است من نمي توانم پاسخگو باشم، خود فرد بايد پاسخ بدهد، ولي آنچه مشخص است ولي فقيه مردم سالاري ديني را بهترين الگو مي داند و اگر ايشان فردي ولايي است که حتماً هم هست مردم سالاري ديني الگو و ملاک ايشان خواهد بود. دانشجو درباره لزوم بها دادن به ميز احزاب در انتخابات آينده نيز گفت؛ نظارت در مجموعه قانون پيش بيني شده و من مر قانون را انجام خواهم داد.

معاون سياسي وزير کشور درخصوص توجه ويژه به احزاب زنان و مظلوميت اين تشکل ها که مورد سوال دبيرکل مجمع فاطميون بود، گفت؛ نقش زنان در تمام مراحل انقلاب اگر بيشتر از مردان نبوده کمتر از آنها هم نيست، انقلاب امر مستمري است و حتماً نقش زنان بايد مستمراً و به صورت فعال در اين مسير باشد. همچنين قائم مقام وزير کشور در پاسخ به اين پرسش که آيا بحث پيگيري پرداخت يارانه احزاب در وزارت کشور مطرح شده است، نيز گفت؛ آقاي کردان به من گفتند اين موضوع را پيگيري کنم، در حقيقت يک مطلب خاص بود. به من گفتند من يارانه احزاب را بررسي کنم، اما در مورد ميزان و مبالغ مباحثي داشتند که من در حال پيگيري هستم. وي در ادامه در پاسخ به پرسشي در مورد صحت ادعاي رئيس خانه احزاب مبني بر طلب 60 ميليون توماني از دولت به عنوان يارانه احزاب اظهار داشت؛ اگر طلبي وجود داشته باشد، علي القاعده بايد پيگيري شود، ولي اگر نه فقط برداشت اين باشد که طلبي وجود دارد، ولي وجود نداشته باشد آن موضوع ديگري است. من به هر حال مسوول بررسي اين موضوع هستم و نتيجه آن را نيز به آقاي موسوي تبريزي اعلام مي کنم. معاون سياسي وزير کشور در پاسخ به اين پرسش که «شما گفتيد از فعاليت احزاب غيرشناسنامه دار تا جايي که مي توانيد جلوگيري مي کنيد، در جبهه اصولگرايان تشکل هايي مثل رايحه خوش خدمت مجوز فعاليت ندارند، آيا مانع فعاليت آنها مي شويد؟»، گفت؛ من نمي دانم رايحه خوش خدمت کجا و به چه نحوي فعاليت مي کند. خبرنگار پرسيد «به هر حال با اين عنوان در روزنامه ها فعاليت مي کنند.»
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:34 pm

دانشجو گفت؛ اگر درخواست مجوز کرده اند، بررسي مي شود و طبق قانون پيش مي رود. اگر به آنها مجوز داده شود، مي توانند فعاليت داشته باشند. معاون سياسي وزير کشور در پاسخ به فعاليت غيرقانوني انتخاباتي رايحه خوش خدمت تصريح کرد؛ فعاليت انتخاباتي از سوي هر گروهي که مجوز از وزارت کشور نداشته باشد، علي القاعده غيرقانوني است و از آنها خواسته مي شود توضيح دهند و بعد با ابزار قانوني برخورد مي شود؛ هيچ تبعيضي نداريم. دانشجو همچنين در پاسخ به پرسشي درباره دليل حضورش در جلسه شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب مناطق سي گانه تهران که به گفته سوال کننده جلسه يي انتخاباتي بود، اظهارکرد؛ وقتي يک جبهه تشکيل مي شود با حزب تفاوت دارد، جبهه و ائتلاف نياز به مجوز ندارد، ائتلاف از چند تشکل مجوزدار تشکيل مي شود و نياز به اخذ مجوز ندارد. شوراي نيروهاي انقلاب وقتي تشکيل شد يک ائتلاف بود. وي افزود؛ من بر اساس آن ائتلاف در جلسه آنها حضور پيدا کردم، ائتلاف ها اگر دعوت کنند و من هم وقت داشته باشم به آنجا مي روم و از مباحثي که عنوان مي کنند استفاده مي کنم.

در ادامه دانشجو در پاسخ به اين پرسش که آيا درباره برخورد با تبليغات زودهنگام برنامه يي داريد، گفت؛ قانون مشخص کرده است از چه زماني فعاليت ستادها مي تواند شروع شود، اگر قبل از آن شروع شده باشد، حتماً با ابزاري که قانون در اختيار گذاشته است برخورد مي کنيم، اما تاکنون گزارشي در اين مورد نداشته ايم. دانشجو در مورد استيضاح کردان گفت؛ اين مساله به آقاي کردان برمي گردد، مجلس و دولت مي توانند از حق قانوني خود استفاده کنند، اتفاقاً نظام ما نظامي است که افتخار مي کنيم بر اساس مردم سالاري ديني در آن هر کدام از ارکان نظام در مسير و مسووليت خود قدم برمي دارند و ايرادي هم ندارد. وي همچنين در پاسخ به اينکه «آيا احتمال سرپرستي وزارت کشور از سوي شما در صورت راي آوردن استيضاح آقاي کردان وجود دارد؟»، گفت؛ وقتي تازه شش روز بود که براي من در استانداري تهران حکم زده بودند، نوشتند نه روز است که نيامده و استعفا داده است، اين چيزهايي است که گفته مي شود.

اگر قرار باشد به همه اينها پاسخ دهم از کار اصلي خود

باز مي مانم، سعي دولت اين است که کار انجام دهد و کمتر به حاشيه ها بپردازد، در حال حاضر آنچه را که در معارفه ام اعلام کرده ام به پيش مي برم و به عنوان جانشين وزير کشور و معاون سياسي انجام وظيفه مي کنم. همچنين در اين مراسم دبيرکل خانه احزاب ايران عدالت را بدون تدبير قابل تحقق ندانست و گفت؛ هيچ عدالتي بدون حکمت و تدبير برقرار نخواهد شد همين طور بايد انتخابات سالم براساس تدبير صورت بگيرد. وي در ادامه بار ديگر به انتخابات اشاره و تصريح کرد؛ هر يک از آراي مردم، امانتي است در اختيار مسوولان و بي توجهي به راي مردم خيانت به امانت است و اين گناهش بالاتر از خيانت به امانت شخصي است. حسين موسوي تبريزي با تاکيد بر اينکه اصل عدالت در لفاظي ها تحقق نمي يابد به فرازهايي از نامه هاي حضرت علي (ع) به مالک اشتر و نيز بيانات امام خميني(ره) در مورد حفظ راي مردم و بيت المال اشاره کرد و اظهار داشت؛ طراحان طرح تحول اقتصادي بايد براساس عدالت و نيز استفاده از نظرات کارشناسان امر، به تحقق اين طرح کمک کنند. وي با بيان اينکه طرح تحول اقتصادي در دولت هاي گذشته و به خصوص در برنامه چهارم توسعه به تصويب رسيده بود، گفت؛ اميدواريم مسوولان برگزاري انتخابات با تيزبيني کامل در حفظ راي مردم گام هاي موثري بردارند. دبيرکل خانه احزاب در پايان سخنان خود با ارائه گزارشي در مورد عملکرد خانه احزاب خطاب به وزير کشور گفت؛ خانه احزاب طبق مصوبه مجلس 60 ميليون تومان از وزارت کشور طلب دارد که متاسفانه طي دو سال اخير نتوانستيم آن را مطالبه کنيم و اميدواريم وزير محترم کشور طلب خانه احزاب را در آينده نزديک پرداخت کند تا اين نهاد مردمي در رفع مشکلات مالي خود موفق باشد.

اما درخواست توجه به قانون در برگزاري انتخابات رياست جمهوري از سخنان مرتضوي کياسري رئيس هيات عالي نظارت خانه احزاب نيز هويدا بود. چنان که وي تصريح کرد؛ همه دلسوزان کشور با هم هم نظر هستند که بايد انتخاباتي پرشور و با حضور حداکثري مردم صورت گيرد. هر راي مردم تيري به سينه پرکينه دشمن است. وي با بيان اينکه در طول مسير انتخابات در روش برگزاري اختلاف نظرهايي به وجود مي آيد، افزود؛ شوراي نگهبان روش خاص خود را اعمال مي کند ولي احزاب اعتقادات خود را دارند و مردم نيز انتظارات خاص خود را از مسوولان دارند. رئيس ميز احزاب کشور در عين حال ابراز اميدواري کرد تجارب گذشته در برگزاري انتخابات مورد توجه قرار گيرد تا بداخلاقي ها بار ديگر تکرار نشود.

مرتضوي کياسري با بيان اينکه ميز احزاب بايد در انتخابات رياست جمهوري به وظيفه خود به درستي عمل کند، اظهار داشت؛ در اين انتخابات به وزارت کشور اعلام کرديم تعداد محدودي بازرس را در اختيارمان قرار دهد تا بتوانيم به وظيفه نظارتي خود عمل کنيم ولي متاسفانه اين کار صورت نگرفت و ما با نداشتن ناظر وظيفه مان را انجام داديم. وي در پايان خطاب به وزير کشور گفت؛ براي تحقق نظارت عالي مردم از طريق ميز احزاب بر انتخابات، در اختيار قرار دادن چند ميز اتاق کفايت نمي کند و اميدواريم ابزارهاي نظارت را در اختيار ميز احزاب قرار دهند و مدد کنند تا ما هم عددي در کنار آنها باشيم. همچنين رئيس کميته ويژه طرح تحول اقتصادي به نقد رويکرد اقتصادي دولت پرداخت و با اشاره به آزاد کردن قيمت گفت؛ نبايد اين تصور پيش آيد که با پرداخت نقدي يارانه ها هدف اين است که حلواپخش کنند.

غلامرضا مصباحي مقدم با تاکيد بر اينکه هدفمند کردن يارانه ها مساله ديرينه يي است که اجراي آن به يک آرزو تبديل شده است، تاکيد کرد؛ دغدغه ما در مجلس اين است که آيا تبعات اين مساله قابل پيش بيني است و مي توان جواب 70 ميليون را داد؟ البته يکشنبه در جلسه علني پيشنهاد هايي به ما ارائه مي شود که اميدواريم به نتيجه برسيم. مصباحي مقدم با بيان اينکه تورم نقطه به نقطه در کشور براساس آمار رسمي بانک مرکزي 29 درصد است، تصريح کرد؛ چشم اندازي که ما از اين ميزان تورم تا پايان سال داريم اين گونه نيست که تورم پايين تري را شاهد باشيم. پيش بيني اين است که در همين حدود باقي بماند. وي ادامه داد؛ اينکه رئيس جمهوري پيش بيني کرده است مبلغي را به صورت نقدي به مردم پرداخت کنيم بر مبناي نفت 112 دلار بوده است در صورتي که در حال حاضر اين مبلغ به 57 دلار رسيده است و احتمال افت آن نيز وجود دارد و اگر بناست اين بودجه براي آزادسازي قيمت ها باشد، قيمت پايين آمده و حالا که نصف شده يارانه پنهان هم به نصف مي رسد و نمي توان از اين راه درآمد به دست آورد و به مردم وعده دهيم که فلان مقدار به شما پول مي دهيم. وي ادامه داد؛ آزادکردن قيمت حامل هاي انرژي، شوک انرژي به دنبال خواهد داشت. بايد به مردم بگوييم که در اثر اين آزادسازي دولت تلاش مي کند، شوک قيمتي را تا حدي جبران کند که طبعاً براي طبقات پايين جامعه معنادار خواهد بود نه طبقات مياني جامعه. اگر به اين زبان گفته شود کسي تصور نمي کند که حلوا پخش مي کنند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:34 pm

مصر خواستار تغيير نام خيابان خالد اسلامبولي شد
گروه سياسي؛ «مصطفي الفقي» رئيس کميسيون روابط خارجي پارلمان مصر بار ديگر خواستار تغيير نام خيابان خالد اسلامبولي شد.اواخر ماه گذشته عليرضا مرندي نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي با پيامي از سوي علي لاريجاني رئيس مجلس عازم قاهره شد که ظاهراً تغيير نام خيابان خالد اسلامبولي يکي از مسائل مورد اشاره در نامه مذکور بوده است. اين سفر پس از آن صورت گرفت که ابوالغيط وزير امور خارجه مصر خواستار ارتقاي روابط سياسي ميان دو کشور شده بود.به هر حال مصطفي الفقي در همايش اتحاد روزنامه نگاران که براي بررسي مناسبات ايران و مصر برگزار شده بود، خواستار آن شد ايران نام خيابان خالد اسلامبولي را تغيير دهد.او همچنين از ايران خواست به انتقاد از پيمان کمپ ديويد که ميان مصر و اسرائيل امضا شده است، پايان دهد.در عين حال رئيس کميسيون روابط خارجي پارلمان مصر با تاکيد بر اينکه دشمن حقيقي مصر و جهان عرب، اسرائيل است، تاکيد کرد؛ ايران و مصر هيچ دشمني با هم ندارند. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «البشاير»، الفقي با اشاره به اينکه مناسبات ايران و مصر در حالتي از محافظه کاري، ابهام و نگراني دوگانه گرفتار آمده است، تاکيد کرد؛ ايران و مصر هيچ دشمني با هم ندارند. الفقي افزود؛ برخي گمان مي کنند مصر که با ايران رابطه سياسي ندارد، ديگر کاملاً تن به نفوذ امريکا مي دهد. حتي به عکس آنچه برخي مي انديشند، رابطه مصر با امريکا بهتر از روابط مصر با ديگر کشورها نيست. الفقي با بيان اينکه ايران و مصر هر دو داراي نگراني هاي خاص خود هستند، تصريح کرد؛ برخي امور هنوز باقي مانده است و برخي نگراني هاي امنيتي ميان دو کشور وجود دارد و مانع برقراري کامل مناسبات ديپلماتيک مي شود. رئيس کميسيون روابط خارجي پارلمان مصر با اشاره به اينکه «بسياري از اطلاعات و شناخت ما از ايران از تبليغات غرب به دست مي آيد»، اين امر را رد کرد که ايران کشوري متجاوز است. الفقي افزود؛ ايران نيز مانند همه کشورها برنامه هاي خود را دارد و يکي از قدرتمندترين حاميان فلسطين و حقوق فلسطينيان و هر آنچه اسلامي است، به شمار مي رود و همچنين اين ايران است که ضداسرائيل است و علاوه بر اين از مشارکت اعراب در گفت وگو با ايالات متحده امريکا در همه زمينه ها استقبال مي کند.رئيس فراکسيون روابط خارجي مصر با اشاره به برنامه هسته يي ايران با بيان اينکه ايران سياستي طولاني مدت با غرب در پيش گرفته است، تاکيد کرد ايده برخورد نظامي ميان ايران و غرب- امريکا را بسيار بعيد مي داند زيرا اين دو به يکديگر نياز دارند.وي با اشاره به اينکه امريکا حدود هشت ميليارد دلار ايران را از سال 1979 بلوکه کرده است و ايران نياز دارد آن را پس بگيرد،تصريح کرد؛ امريکا نيز به نوبه خود به ايران نياز دارد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

احمدي نژاد حمله امريکا به سوريه را محکوم کرد
رئيس جمهور با محکوميت اقدام جنايتکارانه بالگردهاي امريکايي در به خاک و خون کشيدن شماري از مردم سوريه تصريح کرد؛ اين اعمال کور و بي هدف بار ديگر نشان داد دولت امريکا در منطقه هيچ پايگاهي ندارد و شکست خورده است.به گزارش ايسنا محمود احمدي نژاد روز گذشته در گفت وگوي تلفني با بشار اسد رئيس جمهور سوريه با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت ايران به دولت و ملت سوريه گفت؛ دشمنان همواره با اقدامات خود باعث لطف و خير براي مسلمانان و مومنان مي شوند.رئيس جمهور با بيان اينکه ملت ها و دولت هاي منطقه و جهان با توجه به سياست ها و اقدامات واشنگتن خواستار خروج امريکا از خاورميانه هستند، يادآور شد؛ البته اين حاصل وحدت، تدبير و ايستادگي دولت ها و ملت هاي منطقه از جمله ايران و سوريه است که بايد تا پيروزي نهايي از آن پاسداري شود.به گزارش سايت اطلاع رساني رياست جمهوري، بشار اسد رئيس جمهور سوريه هم در اين گفت وگوي تلفني با تشکر و قدرداني از مواضع دولت و ملت ايران، دشمنان مسلمانان را احمق خواند و گفت؛ البته اوضاع منطقه و جهان نشان مي دهد ملت ها و دولت هاي ايران و سوريه بر حق بوده اند و با برادري و وحدت بيشتر به اين راه حق ادامه مي دهيم.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:35 pm

ديدار مقامات عرب با مسوولان ايراني در خرم آباد پايان يافت

سکوت درباره جزاير خليج فارس

انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب 5-2
گروه سياسي؛ حضور
مقامات عرب در ايران و پس از ديدارهاي متعدد با مسوولان ارشد کشورمان در
حالي به پايان رسيد که هيچ اشاره يا مذاکره يي ميان طرفين درخصوص جزاير سه
گانه انجام نشد. در عوض پيشنهاد ايجاد بازار مشترک توليد سوخت هسته يي يک
بار ديگر از سوي تهران مطرح شد.طي هفته گذشته ايران ميزبان دو شخصيت عرب
بود؛ عبدالرحمن العطيه دبيرکل شوراي همکاري خليج فارس و شيخ عبدالله بن
زايد آل نهيان وزير خارجه امارات روزهاي آخر هفته با محمود احمدي نژاد
رئيس جمهور و منوچهر متکي وزير خارجه ديدار و گفت وگو کردند. تهران و خرم
آباد دو مکاني بود که اين مذاکرات در آنجا صورت گرفت و احمدي نژاد به علت
سفرهاي استاني اش از تهران راهي لرستان شد. از اين رو وزير خارجه امارات
روز چهارشنبه يکراست رهسپار خرم آباد شد. العطيه نيز که از شامگاه دوشنبه
به تهران آمده بود در ادامه سفرش و به منظور صحبت با احمدي نژاد به خرم
آباد رفت. اما در خلال اين ديدارهاي متعدد، برخلاف انتظار هيچ حرفي درخصوص
جزاير سه گانه به ميان نيامد. اين در حالي است که در ماه هاي گذشته تنش
تهران و اعراب بر سر ادعاي واهي امارات مبني بر مالکيت بر سه جزيره تنب
کوچک، تنب بزرگ و ابوموسي بالا گرفته و پس از تاسيس دفتر دريايي در جزيره
ابوموسي توسط ايران به اوج خود رسيد. مردادماه گذشته بود که تهران دو دفتر
دريايي در اين جزيره افتتاح کرد که با اعتراض امارات متحده عربي مواجه شد
و مقامات اين کشور حتي به سازمان ملل شکايت کردند و تاسيس اين دفاتر را
ناقض تفاهمنامه دو کشور درباره جزاير سه گانه خواندند. در اين ميان پيش
بيني مي شد با انجام اين سفرها و ديدارها، اشاره يي هم به اين موضوع شود
اما بنا بر آنچه خبرگزاري ها منتشر کردند، به نظر مي رسد تنها موضوعي که
در ديدار طرفين صحبتي از آن به ميان نيامد، همين موضوع جزاير سه گانه
ايراني در خليج فارس بوده است. به جاي آن مقامات ايران و اعراب ترجيح
دادند درخصوص ساير مسائل نظير گسترش مناسبات اقتصادي و تجاري و همچنين
همکاري هاي امنيتي با يکديگر به رايزني بنشينند. در عين حال سند يادداشت
تفاهم همکاري هاي عالي مشترک ميان ايران و امارات به امضا رسيد که هيچ
اشاره يي درباره جزئيات آن به عمل نيامد.در همين راستا محمود احمدي نژاد
شامگاه روز چهارشنبه در ديدار شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان وزير امور
خارجه امارات در خرم آباد با اشاره به اينکه کشورهاي منطقه بايد همواره به
صورت برادرانه در کنار هم زندگي کنند، اظهار داشت؛ روابط تهران و ابوظبي
مي تواند به روابط نمونه و ممتاز براي ساير کشورها تبديل شود. به گزارش
ايسنا وي با تاکيد بر اينکه دنياي اسلام و منطقه با مشکلات فراواني مواجه
است، گفت؛ با همکاري هاي متقابل مي توانيم امنيت را به طور کامل در منطقه
برقرار کرده و حتي مناسبات اقتصادي سازنده مشترکي را سامان دهيم. رئيس
جمهور تصريح کرد؛ کشورهاي خليج فارس، کشورهاي ثروتمندي هستند و اين ظرفيت
در آنها وجود دارد که جهاني فکر کنند. احمدي نژاد با اشاره به اقدامات
بيگانگان براي ايجاد اختلاف بين کشورهاي منطقه خاطرنشان کرد؛ دشمنان قصد
دارند بين کشورهاي منطقه فاصله ايجاد کنند و بايد با همکاري يکديگر آنها
را کنار زده و روابط خود را مستحکم کنيم و اين وظيفه ديني و اسلامي امروز
ماست. وي همچنين با بيان اينکه امريکا در حال اضمحلال است و دولت هاي بعدي
اين کشور قادر نيستند روند گذشته امريکا را ادامه دهند، تصريح کرد؛ بايد
با تقويت همکاري ها خود را براي دوران جديد آماده کنيم. رئيس جمهور افزود؛
کشورهاي منطقه قادر هستند هم امنيت را برقرار کنند و هم با همکاري يکديگر
کشور خود را بسازند. شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان وزير امور خارجه امارات
نيز در اين ديدار خواستار گسترش و تعميق روابط دوجانبه شد و گفت؛ هر چقدر
همکاري ها گسترش پيدا کند، اطمينان بين کشورهاي منطقه بيشتر و محکم تر
خواهد شد. در ادامه شيخ عبدالله بن زايد در ديدار با همتاي ايراني خود
پيرامون راه هاي تحکيم مناسبات بحث و تبادل نظر کردند.منوچهر متکي با
تبيين ويژگي هاي همسايگي و جايگاه مناسب دو کشور خاطرنشان ساخت؛ حسن
همجواري و پيوندهاي عميق بين دو کشور بستر مناسبي براي ورود به مرحله
جديدي از مناسبات است، ظرفيت هاي همکاري هاي اقتصادي دو کشور در پرتو
تحولات و بحران هاي مالي جهاني نياز به بررسي دقيق تر دارد. وي افزود؛ در
پرتو رهنمودهاي روساي ايران و امارات بايد ظرفيت هاي اقتصادي و سرمايه
گذاري مشترک دوچندان شود. همچنين شيخ عبدالله بن زايد با ارزيابي دو کشور
گفت؛ ما براي مناسبات دو کشور احترام خاصي قائل هستيم. اين مناسبات بر
اساس اخوت و حسن همجواري نهاده شده و طبيعت مناسبات ايجاب مي کند براي
تعميق مناسبات تلاش هاي بيشتري را به عمل آوريم و امضاي اين يادداشت تفاهم
سرآغاز و نقطه عطفي در روند مناسبات دو کشور قلمداد مي شود. وزير امور
خارجه امارات با اشاره به اراده کشورش در تحرک بخشيدن به مناسبات گفت؛
امارات آمادگي دارد در تمامي زمينه ها مناسبات را گسترش داده و همکاري ها
مي تواند در عرصه هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و امنيتي تعميق يابد.
انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب 5-4
بازار مشترک سوخت هسته يي

اما مذاکرات العطيه دبيرکل شوراي همکاري خليج فارس با مقامات ايراني بيشتر
درخصوص فعاليت هاي هسته يي منطقه و تهران بود.محمود احمدي نژاد در ديدار
با العطيه با اشاره به اشتراکات تاريخي و ديني در ميان کشورهاي منطقه خليج
فارس مجدداً پيشنهاد ايجاد بازار مشترک سوخت هسته يي در منطقه را مطرح
کرد. وي در اين رابطه خطاب به عالي ترين مقام شوراي همکاري خليج فارس گفت؛
مي توانيم در کنار هم بازار مشترک سوخت هسته يي ايجاد کنيم و ملت هاي
منطقه از منافع آن استفاده کنند. اين پيشنهادي که احمدي نژاد مطرح کرد قبل
از آن و در فروردين سال 86 توسط حسن روحاني دبير سابق شوراي عالي امنيت
ملي طي سفري که به قطر داشت، ارائه شد و چند ماه بعد از آن بار ديگر توسط
محمود احمدي نژاد مطرح شد. از اين رو العطيه پس از پايان ديدارش با مقامات
کشورمان درباره پيشنهادهاي احمدي نژاد خاطرنشان کرد؛ اين پيشنهادها هم
اکنون براي تبيين راهکارهاي اجرايي آن در شوراهاي مختلف وزيران در حال
بررسي است. به گزارش فارس العطيه همچنين در پاسخ به سوالي درباره تامين
امنيت توسط کشورهاي منطقه نيز گفت؛ امنيت منطقه بايد به وسيله فرزندان آن
تامين شود و اين امر با حسن نيت و اعتمادسازي، حل کردن اختلافات و تاکيد
بر مشترکات انجام مي پذيرد. دبيرکل شوراي همکاري خليج فارس با اشاره به
اينکه فناوري صلح آميز هسته يي نياز مبرم براي پيشرفت و شکوفايي کشورها به
شمار مي رود، خاطرنشان کرد؛ شوراي همکاري خليج فارس هيچ توجيهي براي
مخالفت با حق قانوني ايران در استفاده صلح آميز از فناوري هسته يي ندارد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:35 pm

بيماري بزرگ دولت و مجلس از ديدگاه افروغ
«عماد افروغ» به طول انجاميدن موضوع استيضاح کردان را بيماري بزرگ براي مجلس و دولت توصيف کرد. اين تحليلگر مسائل سياسي به مهر گفت؛«هيچ اشکال قانوني براي برخورد با موضوع مدرک جعلي کردان وجود ندارد. صرف نظر از واکنش هاي مردمي و دانشجويي، متاسفانه در بدنه مديريتي کشور، گويا با موضوع فوق هيچ گونه برخوردي صورت نگرفت و آب از آب تکان نخورد.» وي تصريح کرد؛«اين بيماري که بين نمايندگان مردم ايجاد شد ما را از آينده بيمناک مي کند، چرا که تنها اميد ملت، مجلس به عنوان نهادي است که بايد در صورت کوتاهي دولت، تکليف چنين مسائلي را روشن کند.» افروغ گفت؛«متاسفانه در حال حاضر فضا به گونه يي رقم خورده که فريادگر حق ضد حق شده است و برخي افراد ... اناالحق سر مي دهند.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:36 pm

بازداشت يک دانشجو
«مهران عباس زاده» دانشجوي دانشگاه تربيت معلم و دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تربيت معلم روز پنجشنبه گذشته بازداشت شد. به گزارش خبرنامه اميرکبير، اين عضو شوراي عمومي دفتر تحکيم وحدت (طيف علامه) پيش از اين به دادگاه انقلاب کرج احضار شده بود. وي به زندان اوين منتقل شده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:36 pm

توصيه آيت الله مکارم شيرازي به ستادهاي انتخاباتي
يکي از مراجع عظام تقليد قم خواستار پرهيز مسوولان کشور از برگزاري مراسم و برنامه هاي پرهزينه شد. به گزارش مهر آيت الله ناصر مکا رم شيرازي در جمع دانشجويان با اشاره به برخي مشکلات موجود در کشور گفت؛ «مسوولان بايد تنها به فکر رفع مشکلات مردم بوده و به هيچ موضوع ديگري فکر نکنند.» وي با بيان اينکه سخنراني ها و ميتينگ هاي انتخاباتي نبايد مانع از خدمات رساني مسوولان شود، گفت؛ کسي نبايد فکر کند به بهانه اين مسائل بايد از خدمت کردن به مردم غافل شد. اين مرجع تقليد افزود؛ امروزه مردم از مشکلات اقتصادي بسياري رنج مي برند که بايد اين مشکلات رفع شود
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

انتقاد آيت الله استادي از گردشگران در قم
امام جمعه موقت قم از حضور گردشگران در قم انتقاد کرد. آيت الله استادي در افتتاحيه جشنواره کريمه اهل بيت در حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به ثواب زيارت اين بزرگوار گفت؛ «گردشگري در قم نبايد باعث آلودگي ديني- اجتماعي شود و هر روز بانواني به بهانه اينکه مسلمان نيستند با هر قيافه و حجابي در خيابان هاي قم تردد کنند.» به گزارش سايت فردا وي افزود؛ «خواسته حضرت معصومه (س)، خواسته ائمه (ع) و پيامبر (ص) است که قم بايد پاک باشد و با شهرهاي ديگر فرق داشته باشد.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

آغاز گشت هاي عملياتي بسيج در تهران
فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ از آغاز به کار گشت هاي عملياتي بسيج در سطح تهران بزرگ خبر داد. «عبدالله عراقي» به فارس گفت؛ از سه ماه قبل به انجام آزمايشي اين طرح اقدام کرديم که طي آن يک حوزه در هر ناحيه به صورت آزمايشي به گشت زني پرداخت که با بررسي معايب و محاسن و جمع بندي کامل آن، دستور العمل نهايي گشت هاي عملياتي بسيج، روز سه شنبه، هفتم آبان به تمام رده ها ابلاغ شد. وي گشت هاي عملياتي را جايگزيني براي پست هاي ايست بازرسي بسيج عنوان کرد و گفت؛ با اجراي اين طرح که بنا بر دستور فرمانده کل سپاه، از روز هفتم آبان عملياتي شده است، نيروهاي بسيجي با همکاري نيروي انتظامي، سرکلانتري ها و مقامات قضايي، امنيت را در محله هاي شهر تهران ارتقا خواهند داد.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

هشدار ناطق نوري به روحانيون
علي اکبر ناطق نوري به روحانيون راجع به بدعت هاي غلط و انحراف هاي مختلف هشدار داد و بر تسلط آنها بر تحليل هاي سياسي تاکيد کرد. مشاور و رئيس دفتر بازرسي مقام معظم رهبري پنجشنبه در مسجد جامع همدان گفت؛ «در حال حاضر خرافات، چله نشيني ها، دعانويسي، ورد و ذکر و انحراف هاي مختلف از جمله برنامه هاي شيطان است. وظيفه روحانيت آشنايي مردم با بدعت هاي غلط و امر به معروف و نهي از منکر است.» به گزارش ايرنا وي افزود؛ «حوزه هاي علميه بايد از سياسيون متدين خط ولايت براي تحليل هاي سياسي دعوت کنند. روحانيت بايد به مسائل روز آشنايي داشته باشد تا بتواند به مسائل مختلف مردم پاسخ دهد.» وي گفت؛ «آشنايي با مسائل هسته يي، بحران هاي اقتصادي کشورهاي اروپايي و ماليات بر ارزش افزوده از مسائل روز کشور است که روحانيت با آشنايي کامل به اين موارد بايد پاسخگوي مردم باشد.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:37 pm

معرفي اعضاي هيات مرکزي نظارت
شوراي نگهبان اعضاي هيات مرکزي نظارت بر انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري را انتخاب و معرفي کرد. به گزارش ايسنا احمد جنتي، طي نامه يي به وزير کشور، انتخاب اعضاي هيات مرکزي نظارت بر انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و اولين انتخابات ميان دوره يي مجلس هشتم و دومين انتخابات ميان دوره يي چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبري را به اين وزارتخانه اعلام کرد. اعضاي اين هيات احمد جنتي، محمدرضا عليزاده، عباس کعبي، احمد سالک، سيدفضل الله موسوي، عباسعلي کدخدايي و محمدرضا ميرشمسي هستند.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:37 pm

نشست مشترک فعالان دانشجويي شيراز
فعالان دانشجويي دانشگاه هاي شيراز، علوم پزشکي، صنعتي، فني مهندسي باهنر و علوم پزشکي فسا در نشستي مشترک که با حضور 40 تن از فعالان دانشجويي دانشگاه هاي شيراز برگزار شد، به بررسي و تحليل وضعيت جنبش دانشجويي در شيراز پرداختند. در اين جلسه در ابتدا يکي از دانشجويان دانشگاه شيراز به توصيف وضعيت يک سال اخير پرداخت و با اشاره به تجمع هاي يک سال قبل دانشگاه شيراز به وضعيت دانشجويان اعتراض کرد. وي به توضيح احکام صادر شده براي دانشجويان دانشگاه شيراز، از جمله حکم دو ترم محروميت از تحصيل براي چهار دانشجو، احضار گسترده دانشجويان به کميته انضباطي از جمله احضار 50 تن از دانشجويان و احضار شش دانشجوي ديگر در ماه اخير پرداخت. در ادامه يکي از دانشجويان به بررسي روند فعاليت دانشجويان در اين دانشگاه پرداخت.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

چهار سال حبس براي يک دانشجو
«محمدصالح ايومن» دانشجوي دانشگاه تهران به حکم شعبه 28 دادگاه انقلاب به چهار سال حبس محکوم شد. اين دانشجو سال گذشته در جريان برپايي مراسم روز دانشجو بازداشت شد و بعد از سه ماه با وثيقه 80 ميليون توماني آزاد شد. اتهامات وي حضور در تجمع 18 آذر سال 86، اقدام عليه امنيت کشور، اجتماع و تباني به قصد برهم زدن امنيت کشور، ورود و خروج غيرقانوني از مرز کشور و تحصيل مال نامشروع عنوان شده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پورمحمدي؛ قطعاً آرزوهاي سياسي دارم
«مصطفي پورمحمدي» رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت؛ «در حوزه سياسي قطعاً من هم آرزوهايي دارم.» وزير سابق کشور که اين روزها سخنان و آمارهايش درباره عملکرد دولت احمدي نژاد بر صفحه اول رسانه ها نشسته است، در استان بوشهر از علاقه مندي اش به مسووليت پذيري هاي سياسي سخن گفته است؛ اظهاراتي که از تمايل وي براي حضور در رقابت هاي انتخاباتي خبر مي دهد. به گزارش ايرنا، پورمحمدي درخصوص کانديداتوري براي رياست جمهوري آينده گفت؛ «در جهت ارتقاي مديريت اداري انگيزه دارم و تلاش مي کنم و اگر بنا باشد در ارتقاي آن مسووليتي نيز بپذيرم، ابا ندارم.»
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

متکي به استانبول رفت
وزير امور خارجه به منظور شرکت در دومين اجلاس منطقه يي مجمع جهاني اقتصاد (داووس) روز گذشته به استانبول رفت.به گزارش فارس متکي در اين سفر در دومين اجلاس منطقه يي مجمع جهاني اقتصاد (داووس) شرکت و به ايراد سخنراني خواهد پرداخت. وي همچنين در دو نشست مهار آشفتگي در قفقاز و «دسترسي به جنوب - ساخت جاده ابريشم» نيز شرکت خواهد کرد. ديدار و گفت وگو با نخست وزير پاکستان، وزير خارجه ترکيه، رئيس بانک بحرين، دبيرکل مجمع درياي سياه و حضور در يک نشست خبري از جمله برنامه هاي متکي در اين سفر است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:38 pm

واکنش امريکا به احتمال بستن تنگه هرمز
نماينده پيشين امريکا در سازمان ملل در اظهاراتي ساده لوحانه مدعي شد؛ ايران عملاً نمي تواند تنگه هرمز را ببندد، چرا که امريکا اجازه چنين کاري را به آن نخواهد داد.به گزارش ايسنا جان بولتون در گفت وگو با شبکه خبري العربيه ادعا کرد؛ ايران نمي تواند صادرات نفتي اش را به جهان متوقف کند، چرا که اين مساله اقتصادش را نابود خواهد کرد؛ همچنان که در عمل نمي تواند تنگه هرمز را ببندد.وي همچنين گستاخانه با تروريست خواندن ايران مدعي شد؛ ايران از ترس اقدام جدي امريکا در قلب اين سرزمين (ايران)، هرگز جرات حمله به کشورهاي همجوار خود را نخواهد داشت و اين عاملي است که ايران را از ارتکاب اعمال تروريستي گسترده در جهان باز مي دارد.بولتون در ادامه ادعاهايش اظهار داشت تحريم هاي اقتصادي هرگز براي به زانو در آوردن ايران و دست برداشتن اين کشور از برنامه هسته يي اش کافي نبوده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

پستعنوان: رد: انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب   انتقاد مجدد به بي مهري دولت نسبت به تحزب Emptyالسبت نوفمبر 01, 2008 4:38 pm

سفر لاريجاني به لبنان
يک روزنامه کويتي با اشاره به سفر مقامات لبناني به ايران در چند روز اخير نوشت؛ رئيس پارلمان ايران نيز به زودي به لبنان سفر مي کند.به گزارش فارس روزنامه کويتي «القبس» به نقل از منابع ايران گزارش داد، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به زودي به لبنان سفر مي کند.همچنين به گزارش اين روزنامه، ايران از سران 14 گروه «مارس» لبنان نيز دعوت کرده است تا به ايران بيايند. اين منابع به روزنامه القبس کويت تاکيد کردند، «وليد جنبلاط» رئيس حزب سوسيال ترقي خواه لبنان نيز در شمار افراد دعوت شده به تهران قرار دارد. روزنامه القبس نوشت؛ به نظر مي رسد پس از آنکه «سعد الحريري» با «سيد حسن نصرالله» دبيرکل حزب الله لبنان ديدار کرد، ايران موضع خود را در برابر «گروه 14 مارس» تغيير داده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

درخواست بان کي مون از ايران و سوريه
بان کي مون دبيرکل سازمان ملل متحد از ايران و سوريه خواست به تغيير ماهيت حزب الله لبنان از يک گروه مسلح شبه نظامي به يک حزب سياسي کمک کنند.به گزارش بي بي سي تري رود لارس فرستاده سازمان ملل با اعلام اين مطلب افزود؛ دبيرکل شديداً نگران آن است که نبردهاي بهار گذشته که طي آن اعضاي مسلح حزب الله و متحدان آن، گروه هاي سني مورد حمايت دولت لبنان را شکست دادند به فرآيند تسليح مجدد گروه هاي لبناني دامن زده يا آن را تسريع کرده باشد.به گفته وي دبيرکل سازمان ملل مي خواهد حزب الله را ترغيب کند تا به يک گروه سياسي تغيير ماهيت دهد و خواهان نقش آفريني ايران و سوريه در اين جهت است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

ادعاي جديد در مورد فعاليت هاي هسته يي ايران
يک منبع اطلاعاتي متعلق به يکي از کشورهاي عضو آژانس بين المللي انرژي اتمي ادعا کرده است ايران اخيراً آزمايش هايي در زمينه فرآوري اورانيوم غني شده با غناي بالا از پس مانده هاي سوخت اتمي انجام داده است.به گزارش خبرگزاري «آسوشيتدپرس»، اين منبع اطلاعاتي اعلام کرده است مسوولان سازمان انرژي اتمي ايران به زودي گزارش اين آزمايش ها را در اختيار رهبران اين کشور قرار خواهند داد تا در خصوص ادامه اين پروژه تصميم گيري شود.

طبق اين گزارش که منبع آن فاش نشده است، سوخت هسته يي که از غني سازي اورانيوم به دست مي آيد از غناي بالا و لازم براي ساخت بمب اتمي برخوردار نيست.آسوشيتدپرس که مي گويد نسخه يي از اين گزارش را به دست آورده، مي افزايد؛ طبق اين اطلاعات،آزمايش هاي انجام شده اگر راه سريع تري براي دستيابي به تکنولوژي ساخت بمب اتمي نباشد، احتمالاً گامي در اين جهت است.گزارش يادشده مي گويد؛ جامعه بين المللي برنامه هسته يي ايران را به دقت زير نظر دارد و هر گونه تحول تازه در اين زمينه زنگ ها را به صدا در خواهد آورد. به ميزاني که اورانيوم غني شده با غناي بالا توليد شود، زمان و نيروي کمتري براي دستيابي به موادي با غناي 90 درصدي و قابل استفاده در کلاهک هسته يي لازم خواهد بود.

در اين گزارش سه صفحه يي تصريح شده است؛ مواد با غناي 90 درصدي و 20 درصدي در اين آزمايش ها به دست آمده است.اين در حالي است که در تاسيسات غني سازي ايران که آژانس بين المللي انرژي اتمي بر آن نظارت دارد، اورانيوم غني شده از غناي پنج درصدي برخوردار است.اين گزارش ادعا کرده است آزمايش مورد نظر در آزمايشگاه جابرابن حيان که زير نظر سازمان انرژي اتمي ايران است، انجام شده است.
مرتضی آشتیانی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
مرتضی آشتیانی

هشدارهاي ليوني و باراک به ايران
وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در ديدار با وزير دفاع ترکيه ضمن انتقاد از آنکارا براي سفر محمود احمدي نژاد به ترکيه، خواستار منزوي کردن ايران شد.

به گزارش ايسنا تزيپي ليوني روز پنجشنبه در ديدار با واکدي گنول وزير دفاع ترکيه ضمن اعلام نارضايتي اش از سفر (اخير) محمود احمدي نژاد به ترکيه گفت؛ ما بايد به تقويت فشار بين المللي عليه ايران و رئيس جمهورش ادامه دهيم. وي از دولت ترکيه خواست «در منزوي کردن ايران در عرصه بين المللي قاطع تر اقدام کند» و افزود اقدامات شوراي امنيت سازمان ملل که با هدف واداشتن تهران به توقف برنامه غني سازي اورانيوم انجام مي گيرد، «کافي نيست».

ترکيه از چند ماه قبل به عنوان واسطه برگزاري گفت وگوهاي غيرمستقيم ميان رژيم صهيونيستي و سوريه اقدام کرده و به نوعي خواستار ايفاي نقش درباره حل مساله هسته يي ايران بوده است. در همين حال رئيس جمهور ترکيه در سخنراني اش در مجمع جهاني اقتصاد با اشاره به سياست خارجي امريکا در قبال خاورميانه هشدار داد سياست منزوي کردن ايران و سوريه يک استراتژي اشتباه است.به گزارش ايسنا رجب طيب اردوغان روز پنجشنبه افزود؛ گفت وگو ميان کشورهاي منطقه بهتر از اعمال فشار خارجي است.در همين حال به گزارش ايلنا ايهود باراک وزير دفاع اسرائيل در ديدار با مقامات اتحاديه اروپا درباره برنامه هسته يي ايران از عملکرد چين، روسيه و هند در قبال ايران انتقاد کرد.

به گزارش روزنامه اسرائيلي يديعوت آحارونوت، «ايهود باراک» اعلام کرد مادامي که چين، روسيه و هند در راستاي اعمال تحريم عليه ايران با ساير کشورها همکاري نکنند، اين کشور همچنان هم پيماناني براي ادامه تجارت دارد.باراک مدعي شد؛ «ايراني ها براي ادامه فعاليت هاي هسته يي مصمم هستند و اگر غير از اين فکر کنيم فريب خورده ايم. برنامه ايران ثبات منطقه و کل جهان را به مخاطره مي اندازد.»

وي در ادامه با تکرار ادعاهاي بي اساس مبني بر نظامي بودن برنامه هسته يي ايران مدعي شد؛ «اسرائيل معتقد است براي توقف ايران از تلاش براي دستيابي به سلاح هسته يي، سياست دوگانه ديپلماسي و تحريم کارسازتر است ولي همچنان گزينه يي را از روي ميز حذف نمي کنيم.»

بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» فعالیت مجدد مایکروسافت در بازار ضدویروس
» صف آرايي در برابر تحزب، عامل شکل گيري باندهاي قدرت
» انتقاد محصولي از جوانفکر
» انتقاد شديد روحاني از برخورد با دانشجويان منتقد
» قیمت واقعی دلار نسبت به تومان چقدره ؟