پایگاه اُرُدیست های سوئد

Swedish Orodists

الرئيسيةجستجوأحدث الصورثبت نامورود
< class="" height="25"> link

https://i.servimg.com/u/f30/20/32/02/33/orodis68.jpg

فلسفه اُرُدیسم چیست ؟ Orodism
زندگینامه فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ
بازتاب جهانی فلسفه اردیسم
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در تاجیکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مراکش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور برزیل
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیجریه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نائورو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لیبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سریلانکا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فیلیپین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در جمهوری چک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در گینه استوایی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور صربستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قزاقستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هائیتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوراس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نپال
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تایلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در آفریفای جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کره جنوبی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نروژ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مکزیک
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اندونزی
بازتاب اُرُدیسم در جمهوری آذربایجان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور انگلیس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور عراق
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در پورتوریکو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور غنا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اسپانیا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور فرانسه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ترکیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور روسیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بنگلادش
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوگاندا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بحرین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایسلند
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مقدونیه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایران
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اوکراین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تونس
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لتونی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور چین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جیبوتی
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در نیکاراگوئه
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین
بازتاب اُرُدیسم در بوسنی و هرزگوین
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در قرقیزستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در ارمنستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در لوکزامبورگ
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در مجارستان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوتان
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوبا
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کوزوو
بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سوئد
المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:20 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنگو The philosophy of Orodism in Congo
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:16 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تانزانیا The philosophy of Orodism in Tanzania
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:14 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:13 am

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
من طرف الأحد فبراير 27, 2022 9:11 am

كساني كه Online هستند
در مجموع 198 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 198 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 237 و در تاريخ السبت مارس 06, 2010 6:21 pm بوده است.
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
فرشته بیژنی
استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Vote_rcapاستاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Voting_bar1استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Vote_lcap 
حمیده ناصری
استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Vote_rcapاستاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Voting_bar1استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Vote_lcap 
admin
مهران عبدالهی
ستاره عباسی
Sarvenaz
فرهاد رمضانی
زیبا
پروانه منفرد
سارا رستمیان

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند

2 مشترك
نويسندهپيام
ستاره عباسی
مدیر ارشد ( فرهنگ و هنر )
مدیر ارشد ( فرهنگ و هنر )
ستاره عباسی

تعداد پستها : 1304
آدرس : Aalborg University . Denmark
از ایشان سپاسگزاری شده : 325
Registration date : 2008-10-23

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Empty
پستعنوان: استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند   استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Emptyالإثنين أغسطس 02, 2010 5:17 am

سرويس رسانه و هنر خبرگزاري آريا- استاد نوري يک ميهن پرست به تمام معنا بود همه ما ترانه زيباي وطن او را بياد داريم همانطور که ارد بزرگ مي گويد : شورانگيزترين عشق ، دلدادگي به ميهن است . و استاد نوري تا آخرين روزهاي حياتش قلبش براي شکوه و عظمت ايران مي تپيد.
استاد نوري 1 دي 1308 در تهران زاده شد. فارغ التحصيل از هنرستان تئاتر؛ و زبان و ادبيات انگليسي از دانشگاه تهران و مباني تاتر از دانشکدهء علوم اجتماعي، نوري در کنار تحصيل در رشته ادبيات زبان انگليسي و رشته نمايش، آواز ايراني را نزد اسماعيل مهرتاش آموخت. آواز را نزد خانم ئولين باغچه‌بان و فاخره صبا و تئوري موسيقي را نزد سيروس شهردار و فريدون فرزانه،"مصطفي پورتراب" ، اساتيد هنرستان عالي موسيقي، فراگرفت. وي شيوهٔ آواز خود را متأثر از بافت و غناي زخمه‌ايِ اساتيدي چون حسين اصلاني، ناصر حسيني، و محمد سرير مي‌دانست و رفته رفته به شيوه منحصر به فرد خود دست يافت. شيوه‌اي که به سختي مي‌توان آن را در زير شاخه‌اي از شاخه‌هايي چون پاپ، کلاسيک و... گنجاند. دههٔ بيست، دوران آغاز نوعي تفکر در شعر و موسيقي آوازي درميان مردم ايران، به‌ويژه نسل جوان بود که بخشي را مي‌توان متأثر از نشر و پخش وسيع‌تر موسيقي علمي و آثار فولکلور کشورهاي مختلف جهان ازطريق راديو و صفحات گرامافون دانست. "محمد نوري" در همين سال‌ها - سنين نوجواني - با خواندن اشعار نويني که برروي نغمه‌هاي روز مغرب‌زمين و برخي قطعات کلاسيکِ آوازي سروده شده‌بود، کار خوانندگي را آغاز کرد. او طي سال‌هاي بعد، با تکيه بر تحصيلات هنرستاني و دانشگاهي خود، توانست هويت مستقلي به اين انديشه و گرايش ببخشد و با اجراي آثار اساتيدي که قبلاً نام آنان ذکر شد، فضاي متفکرانه‌اي به گونهٔ آوازيِ خويش دهد. آوازهاي اين استاد، طي پنج دهه، درميان سه نسل، شأن و اعتبار ويژه‌اي کسب کرده‌است. اين هنرمند در حاشيهٔ سال‌هاي پرتلاش، با اجراي بيش از سيصد قطعهٔ آوازي، تقرير و ترجمهٔ مقالات و سرودن اشعاري از ترانه‌هاي ماندگار، بيش از پيش خود را در دل مردم اين مرزوبوم جا داد. او اخيراً چند اجرا به نفع بيماران خاص داشت. صداي او براي نسل گذشته يادآور لحظه‌هاي خوب و مهرباني‌هاي سرشار، و براي نسل امروز، آفرينندهٔ شيرين‌ترين خاطرات است. وي ترانه‌هاي ميهني زيادي اجرا کرده‌است. يکي از مهمترين و معروف‌ترين ترانه‌هاي وي، جان مريم نام دارد.
اجراي ترانه‌هاي مختلف محلي آذري، گيلکي، شيرازي و... او همچون "جان مريم"، "شاليزار"، "واسونک"، "جمعه بازار" و... به لحاظ احساس و لهجه در نهايت زيبايي و استادي است.
وي به لحاظ پايبندي به اخلاقيات و پرهيز از دروغ و فريب به جايگاه والايي در بين مخاطبان و در اجتماع دست يافت. در سال 1385 او از سوي سازمان صدا و سيما به عنوان چهره ماندگار موسيقي انتخاب و معرفي شد.

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند K0z83137

فهرست آلبوم‌ها
در شب سرد زمستاني(دکلمه: احمدرضا احمدي؛ آهنگساز: فريبرز لاچيني، شعر: نيمايوشيج)
1 در شب سرد زمستاني
2 داستان زندگي من
3 قو
4 بر سر قايقش
5 تو را من چشم‌درراهم
6 از دور
7 داستاني نه تازه
8 هنگام که گريه مي‌دهد ساز
9 ري‌را
10 پدرم
11خانه‌ام ابريست
12 اجاق سرد

آوازهاي سرزمين خورشيد (آهنگساز: فريبرز لاچيني)
1چوپان
2 تو بيو
3 سرزمين خورشيد
4 اي ديار خوب من
5 مارال
6 شاليزار
7 اي وطن
8 بخفته دل
9 نُشو نُشو
10 گيلان جان
11 لالايي

دلاويزترين (آهنگساز: محمد سرير)
1 ايران ايران
2 دلاويزترين
3 با نام تو
4 قايقي بايد ساخت
5 دوران عاشق‌ها
6 کوچ
7 غم بيهودگي‌ها
8 بي تو
9تولدت مبارک

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Wtwetw

در ماه باران (آهنگساز: شهرام گلپريان، شعر: علي‌اصغر محتاج)
1 ساقي
2 مرغ سپيده
3 آسمان روشن
4 از روزگاران
5 مژده نور
6 همه آبي
7 در ماه باران

جاودانه با عشق (آهنگساز: محمد سرير)
1. اگر تو آمده‌بودي
آواز با عشق
باران
سخن عشق
روزي با غروب
در سفر گم شدن
کهکشان عشق
شب‌هاي تهران

شکوفهٔ خاطرات، گل مريم (آهنگساز: شهرام گلپريان)
1. گل مريم
2 گلچهره
3 جمعه‌بازار
4 مرغک زيبا
5 آخرين درود
6رود آواره
7 بزم خيال
8 جنگ و جنگ‌ساز

چراغي در افق (آهنگساز: محمد سرير)
1. چراغي در افق
2 آواز با عشق
3 نوازش باران
4حرير مهتاب
5 شب تنهايي
6 عشق ديرين
7حسرت
8 کوره‌راه زندگي

شکوفه در شکوفه (آهنگساز : شهرام گلپريان)
1 زمزمه
2 باز اومد
3 شکفتن
4 خاموشي‌هاي ساحل
5 رها
6 لانهٔ متروک
7سرزمين محبوب من

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Noori

با تو هستم ، اي وطن
با تو هستم ، اي وطن
اي خورشيد جاويد من

اي صداي گرم آبشاران
اي شب مهتاب کوهستان
تو چون بهاري ، بهار بي پاييز ،
ز عطرِ خاکِ ، تو گشته ام لبريز
به سينه ي من ، کلام جاويدي ،
به چشم من تو ، چو نور خورشيدي
آه ، اي وطن ! نام تو
هميشه بر لبم ،
با مهر تو ، ستاره
درخشد ، بر شبم
به دشت تشنه ، شکوه باراني
سرودِ پاکي ، شعرِ بهاراني
غروبِ ما را ، پيامِ خورشيدي
طلوعِ بودن ، طلوعِ اميدي

تو ، سرودِ فصلِ سبزِ ما
بر لبم جاري چنان دريا
تو چون بهاري ، بهار بي پاييز ،
ز عطرِ خاکِ ، تو گشته ام لبريز
به سينه ي من ، کلام جاويدي ،
به چشم من تو ، چو نور خورشيدي
آه ، اي وطن ! نام تو
هميشه بر لبم ،
با مهر تو ، ستاره
درخشد ، بر شبم
به دشت تشنه ، شکوه باراني
سرودِ پاکي ، شعرِ بهاراني
غروبِ ما را ، پيامِ خورشيدي
طلوعِِ بودن ، طلوعِِ اميدي

واي گل سرخ سفيدم کي مي آيي
بنفشه برگ بيدم کي مي آيي
تو گفتي گل در آيد من مي يايم
واي گل عالم تموم شد کي مي يايي
جان مريم چشماتو وا کن منو صذا کن
شد هوا سفيد، در اومد خورشيد
وقت اون رسيد، که بريم به صحرا
واي نازنين مريم
جان مريم چشماتو وا کن منو صدا کن
بشيم روونه، بريم از خونه، شونه به شونه، به ياد اون روزا
واي نازنين مريم، واي نازنين مريم، واي نازنين مريم
باز دوباره صبح شد، من هنوز بيدارم
اي کاش مي خوابيدم، تو رو خواب مي ديدم
خوشه غم، توي دلم، زده جوونه
دونه به دونه، دل نمي دونه، چه کنه با اين غم
واي نازنين مريم، واي نازنين مريم، واي نازنين مريم
بيا رسيد وقت درو، مال مني از پيشم نرو
بيا سر کارمون بريم، درو کنيم گندما رو
بيا رسيد وقت درو، مال مني از پيشم نرو
بيا سر کارمون بريم، درو کنيم گندما رو
بيا بيا نازنين مريم..

استاد محمد نوري خواننده 88 ساله موسيقي پاپ ايران، شامگاه گذشته (9مرداد) در بيمارستان جم تهران دار فاني را وداع گفت.
اين خواننده پيش‌کسوت موسيقي ايران که آثار ماندگار بسياري را در تاريخ موسيقي ايران زمين ثبت کرده است، پس از ماه‌ها تحمل بيماري، جان به جان آفرين تسليم کرد و نام‌اش در موسيقي ايران جاودانه شد.
گروه رسانه و هنر آريا در گذشت اين هنرمند بزرگ را تسليت مي گويد.

کد مطلب: 20100801125959961

تصاویر: تشییع زنده یاد محمد نوری

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64164_188

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64165_929

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64166_390

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64167_865

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64168_216

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64169_376

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64170_645

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64171_660

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64172_280

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند 64173_783

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
فرهاد رمضانی
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
فرهاد رمضانی

تعداد پستها : 1259
از ایشان سپاسگزاری شده : 134

پستعنوان: رد: استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند   استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Emptyالإثنين أغسطس 02, 2010 5:32 am

نوري تا خانه ابدي بدرقه شد
پيكر زنده ياد محمد نوري صبح امروز با حضور مردم، مسئولان فرهنگي و هنرمندان موسيقي و پخش قطعه‌اي از او تا قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشييع شد.

به گزارش فارس، ‌در اين مراسم كه با حضور شهرام ناظري، داريوش پيرنياكان، داوود گنجه‌اي، گيتي خسروي خواننده ، محمدحسين ايماني‌خوشخو مديرسابق معاونت هنري ارشاد، محمدعلي خبري مديركل سابق دفتر موسيقي ارشاد، عليرضا شفقي‌نژاد رهبر گروه كر فيلارمونيك ايران ، ميلاد عمرانلو رهبر گروه آوازي تهران، علي مرادخاني مدير موزه موسيقي، حسين پارسايي مديرعامل بنياد رودكي، بابك رضايي مديرعامل انجمن موسيقي ايران، علي ترابي سرپرست دفتر موسيقي ارشاد، فريدون شهبازيان و تني چند از هنرمندان و شاگردان محمدنوري در تالار وحدت برگزار شد، عليرضا سجادي ترانه‌سرا و مجري اين برنامه به قرائت پيام محمدسرير مديرعامل خانه موسيقي كه هم اكنون در كانادا به سر مي‌برد، پرداخت.

در اين پيام آمده بود: اين روزها حسرت از دست‌دادن هنرمندان بر دوش‌مان مي‌نشيند و ما را داغدار كرده است. فقدان محمد نوري كه پيش از 5 دهه طنين صدايش در قلب ما جاي گرفته است اندوهي عميق‌تر و ماندگار‌تر است و براي من كه تجربه همكاري با او را داشتم تحمل اين درد دشوار است. آواز‌هاي او از رايحه‌ فرهنگ ديرين مردم برخوردار است و خاطره‌هاي او براي ما جاويدان خواهد ماند.

سپس «داريوش پيرنياكان» سخنگوي خانه موسيقي گفت: نوري شش دهه از چهره‌هاي برجسته و ماندگار موسيقي ايران بوده است و من افتخار اين را داشتم كه سال‌ها در بسياري از شوراهاي موسيقي و جشنواره‌ها به عنوان داور در كنار او باشم.

وي ادامه داد: من از كودكي به صداي او علاقه داشتم. زندگي و سلوك محمد نوري بسيار برتر از صداي او بود.

اين نوازنده سه‌تار بيان داشت: من هيچ وقت شاهد اين نبودم كه زنده‌ياد نوري به مسائل حاشيه‌اي هنر بپردازد. او مرد بزرگي بود كه هم‌اكنون از ميان رفته است و از طرف خانه موسيقي و تمامي هنرمندان از شما مردم و موسيقي‌دان‌ها كه اين مجلس را به زيبايي و گستردگي آراسته‌اي سپاسگذاري مي‌كنم.

در ادامه سيمون آيوازيان آهنگساز و نوازنده برجسته گيتار با بيان اين كه من افتخار اين را دارم كه 45 سال با نوري دوست بودم ، اظهار داشت: ما در اينجا گرد هم آمديم تا با استاد و هنرمندي كه داراي خصايص بالايي بود، وداع كنيم. نوري بزرگمردي بود كه خميره وجودش از شرافت خالص سرچشمه گرفته بود. عاشق انسان‌ها و پيوسته در راه خدمت به جامعه و هنر بود. او در هنر بسيار متواضع و بي ادعا بود كه هيچ‌گاه به دنبال پول، مقام، شهرت و افتخارطلبي نبود.

وي ادامه داد: او به راستي انسان واقعي، خادم، حق‌شناس و خيرانديش بود. من نمي‌توانم باور كنم كه ديگر او در ميان ما نيست چرا كه باور نبودنش تلخ و دردناك است.

اين نوازنده گيتار افزود: من و شما بسيار دلتنگ او هستيم ولي نام نيك او هميشه خواهد ماند.
به گزارش فارس،‌ داود گنجه‌اي نوازنده كمانچه نيز در خصوص شخصيت هنري محمد نوري گفت: من يك عمر زندگي با اين مرد بزرگ زندگي كرده‌ام. من از حضور اين همه مردم در زمان وداع با اين هنرمند بسيار خوشحالم و معتقدم كساني كه عاشق زندگي ديگران هستند هنگام رفتن به زندگي ديگر مردم به چه طريق از آنها استقبال مي‌كنند.

وي با اشاره به نقش همسر محمدنوري در زندگي هنري او گفت: خانم نوري يك بانوي فداكار بود كه همواره در زندگي همراهي كننده اين بزرگمرد موسيقي ما بود. بنده هر بار كه به بيمارستان مي‌رفتم ايشان مثل پروانه تا آخرين لحظه عمر دور سر اين استاد مي‌گشت.

گنجه‌اي با تقدير از پزشكان محمدنوري گفت: همه امروز با عشق و فداكاري آمده‌اند تا جنازه اين پهلوان واقعي را تشييع كنند. نوري در آخرين لحظه عمرش با چشمان خود چيزهايي به من گفت كه همگي سرشار از عشق بود. او متانت طبع و داراي خصايص مهم اخلاقي بود به گونه‌اي كه مهمترين شاخصه رفتاري او خصيص نبودن در تدريس بود.

وي با بيان اين كه نوري به ما درس زندگي داد، اظهار داشت: من براي روح بزرگ او كه عاشقانه از ميهن خواند وطن پرست، اديب و فيلسوف بود آرزوي علو درجات را دارم و اميدوارم همه ما قدردان اين هنرمندان واقعي باشيم.

وي در پايان صحبت‌هاي خود گفت: دل هنرمند نسبت به بقيه انسان‌ها به خدا نزديك‌تر است.
بعد از صحبت‌هاي گنجه‌اي، قطعه «سفري براي وطن» از محمدنوري پخش و همه مردم به همراه شاگردان نوري كه بالاي سن ايستاده بودند و اين قطعه را اجرا مي‌كردند، زمزمه‌كنان پيكر او را تا قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشييع كردند.

یادش گرامی
فرهاد رمضانی
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
ORODIST ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
فرهاد رمضانی

تعداد پستها : 1259
از ایشان سپاسگزاری شده : 134

پستعنوان: رد: استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند   استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند Emptyالإثنين أغسطس 02, 2010 5:36 am

استاد محمد نوری / صدايي که تا ابد براي وطن مي خواند
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1